Noderīgi padomi

Kā izvēlēties piemērotāko datorkrēslu ilgām darba stundām?

Plaša izvēle biroja mēbelēm
20 12 2019
biroja kresls telpa

Ļoti liela daļa cilvēku strādā birojos, tas nozīmē, ka lielākā dienas daļa tiek pavadīta sēžot. Sēdošs darbs var būt nogurdinošs, kā arī tas var negatīvi ietekmēt Jūsu veselības stāvokli. Lai darba diena būtu produktīva un nenāktos sūdzēties par muguras sāpēm, ir jāizvēlas pareizais datorkrēsls. Izvēles iespējas ir ļoti plašas, tāpēc raksta turpinājumā atradīsiet vairākus vērtīgus padomus, ko ņemt vērā, izvēloties datorkrēslu.

Datorkrēsla augstums un pielāgojamība

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas jāņem vērā izvēloties datorkrēslu, ir tā augstums - vislabākais būs tāds datorkrēsls, kura augstumu ir iespējams regulēt. Šādi datorkrēsli būs piemēroti jebkura garuma cilvēkiem, un tos varēs pielāgot katra cilvēka vajadzībām un vēlmēm. Izvēloties datorkrēslu, jāņem vērā arī tā sēdeklis - visērtāk būs sēdēt krēslā, kura sēdeklis ir bez izteikta reljefa. Tāpat var izvēlēties mīkstu, cietu vai vidēji cietu sēdekli. Ja vēlaties pēc iespējas stabilāku un viegli manevrējamu datorkrēslu, tad izvēlieties krēslu ar pieciem riteņiem.

Datorkrēsla atzveltne

Arī datorkrēsla atzveltnei ir jāpievērš uzmanība - tai ir jābūt tādai, kas stabili spēj noturēt Jūsu muguru, un tai vajadzētu būt piemērotai konkrētā cilvēka muguras anatomiskajai struktūrai. Pievērsiet uzmanību atzveltnes piemērotībai gan platumā, gan garumā. Mūsdienās ir pieejami datorkrēsli, kuru atzveltnes ir izliektas S formā, kas nozīmē to, ka tās ļoti labi noturēs muguru un cilvēkam būs ērti pat tad, ja dienā nākas vairākas stundas strādāt pie datora. Ja vēlaties vēl lielāku komfortu, tad var izvēlēties datorkrēslus, kuru atzveltnei var piestiprināt arī galvas balstu un kakla balstu. Tomēr lai tie sniegtu vajadzīgo komfortu, tie pareizi ir jāpielāgo tieši Jūsu ķermenim. 


Vēl viena lieta, kas sniegs vajadzīgo komfortu, ir rokturi. Arī rokturus ir iespējams pielāgot tieši Jūsu vajadzībām, lai strādājot justos īpaši ērti.


Datorkrēsla kvalitāte

Kvalitāte, protams, nozīmē arī lielākas izmaksas, tomēr datorkrēsls ir ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ nebūtu prātīgi ietaupīt uz Jūsu komforta un veselības rēķina. 

Datorkrēslu Jūs izmantosiet katru dienu, pat vairākus gadus, tāpēc rūpīgi novērtējiet tā kvalitāti un piedāvātās ērtības, lai varētu baudīt izvēles augļus vēl ilgi. Īstais datorkrēsls jau būs puse no panākumiem un produktīvas darba ikdienas. 

Datorkrēsliem ir pieejami vairāki apšuvuma materiāli. Katram no tiem ir gan savi plusi, gan savi mīnusi:

  • Āda – šis materiāls viennozīmīgi piešķir datorkrēslam elegantu izskatu. Tā kā āda ir dabīgs materiāls, tajā būs ērti un nebūs karsti, jo āda elpo. Jāsaka gan, ka šis materiāls ir dārgs, līdz ar to datorkrēsla kopējā cena būs daudz lielāka kā datorkrēsliem, kuri ir apšūti ar audumu vai mākslīgo ādu. Tomēr āda ir kvalitatīvs materiāls, tāpēc nebūs jāsatraucas par tā kalpošanas ilgumu, kā arī ādas datorkrēslu būs viegli kopt un tīrīt, ja gadīsies to nosmērēt.