Noderīgi padomi

Kā izvelēties matraci?

Izvēlēties matraci
16 04 2021
erts matracis kvalitativam miegam un atputai

Kā izvēlēties matraci?

Labi gulēt ir ļoti svarīgi, jo no miega kvalitātes ir atkarīga visas dienas produktivitāte. To var noteikt daudzi faktori: jūsu garastāvoklis un emocijas, istabas temperatūras izmaiņas, aktivitātes dienā un tā tālāk. Lai izvairītos no bezmiega problēmām, ir vērts parūpēties par savu komfortu un iegādāties kvalitatīvu matraci. 220.lv eksperti konsultē, kā to izvēlēties.


Kad matracis ir jāmaina?

Ja pēc pamošanās no rīta jūtat sāpes muguras lejasdaļā un tas pazūd 30 minūšu laikā (vai ātrāk), izkāpjot no gultas, matracis, iespējams, vairs nav piemērots miegam. Ideāls matracis ir tāds, kurā guļot, nejūtat spiedienu, it kā gulētu uz mākoņa. Turklāt, ja jūsu pašreizējā matracī pamanāt mazus caurumus, tad tas vairs nav elastīgs un ir zaudējis savu formu. Šo iemeslu dēļ ir vērts padomāt un sākt meklēt jaunu matraci.

Populārākie matraču veidi

Katram matrača tipam ir noteiktas īpašības, lai varētu novērtēt un izlemt, kurš matracis jums ir vislabākais, šeit ir aprakstīti populārākie matrači:

  • Bonnel atsperu matračišī ir visizplatītākā matraču ražotāju izmantotā tehnoloģija. Atkarībā no savām vajadzībām, varat izvēlēties no dažādiem atsperu izmēriem un daudzumiem, kā arī  dažādu matrača cietību vai mīkstumu. Tātad, ja jums ir liekais svars vai ciešat no muguras sāpēm, ieteicams izvēlēties cietāku matraci. Šāda veida matrači ir ļoti populāri, jo to cena ir pieejama daudziem, taču jāpatur prātā, ka atsperu matraču kalpošanas laiks ir īsāks.


  • Kabatu atsperu matračišī tipa priekšrocība ir tā, ka miega laikā tiek regulēta temperatūra un cirkulē gaiss, tāpēc vasarā uz šāda matrača gulēt nebūs karsti, bet ziemā - auksti.
  • Viskoelastīgi matrači ir izgatavoti no vairākiem dažāda blīvuma putu slāņiem, kas reaģē uz ķermeņa svaru un temperatūru, tāpēc pielāgojas jūsu formai, tādējādi garantējot ērtu un kvalitatīvu miegu. Šie matrači ir lieliski piemēroti tiem, kuri meklē ērtu miega pozu vai guļ kopā ar partneri, kas bieži pamostas. Šis matrača tips labi absorbē kustības, tāpēc blakus esošais cilvēks nebūs jūtams un nemodinās. Ja izmantojat šādu matraci, jums vajadzētu rūpēties, lai guļamistabas temperatūra būtu nedaudz zemāka, pretējā gadījumā gulēšana uz šī matrača var būt pārāk karsta.