Noderīgi padomi

Kā izvelēties matraci?

Izvēlēties matraci
28 08 2013
erts matracis kvalitativam miegam un atputai

Kā izvēlēties matraci?

Labi gulēt ir ļoti svarīgi, jo no miega kvalitātes ir atkarīga visas dienas produktivitāte. To var noteikt daudzi faktori: jūsu garastāvoklis un emocijas, istabas temperatūras izmaiņas, aktivitātes dienā un tā tālāk. Lai izvairītos no bezmiega problēmām, ir vērts parūpēties par savu komfortu un iegādāties kvalitatīvu matraci. 220.lv eksperti konsultē, kā to izvēlēties.


Kad matracis ir jāmaina?

Ja pēc pamošanās no rīta jūtat sāpes muguras lejasdaļā un tas pazūd 30 minūšu laikā (vai ātrāk), izkāpjot no gultas, matracis, iespējams, vairs nav piemērots miegam. Ideāls matracis ir tāds, kurā guļot, nejūtat spiedienu, it kā gulētu uz mākoņa. Turklāt, ja jūsu pašreizējā matracī pamanāt mazus caurumus, tad tas vairs nav elastīgs un ir zaudējis savu formu. Šo iemeslu dēļ ir vērts padomāt un sākt meklēt jaunu matraci.

Populārākie matraču veidi

Katram matrača tipam ir noteiktas īpašības, lai varētu novērtēt un izlemt, kurš matracis jums ir vislabākais, šeit ir aprakstīti populārākie matrači:

  • Bonnel atsperu matračišī ir visizplatītākā matraču ražotāju izmantotā tehnoloģija. Atkarībā no savām vajadzībām, varat izvēlēties no dažādiem atsperu izmēriem un daudzumiem, kā arī  dažādu matrača cietību vai mīkstumu. Tātad, ja jums ir liekais svars vai ciešat no muguras sāpēm, ieteicams izvēlēties cietāku matraci. Šāda veida matrači ir ļoti populāri, jo to cena ir pieejama daudziem, taču jāpatur prātā, ka atsperu matraču kalpošanas laiks ir īsāks.