Noderīgi padomi

Organizējam dārzu zemes gabalā: kas ir vissvarīgākais, kas jāzin?

Plaša izvēle siltumnīcām
19 02 2020
sieviete kopj darzu

Ja jums ir dārzs, tas dod jums iespēju ēst ne tikai veselīgāk, bet arī drošāk - galu galā, izmantojot savus produktus, mēs tiešām zinām, ko ēdam. Tomēr ar šīm vēlmēm vien nepietiek, lai nodrošinātu bagātīgu ražu un lai nebūtu jāraizējas par nesabojātu pašu dārza izskatu. Ir daudz aspektu, par kuriem jums vajadzētu padomāt plānošanas posmā, apsverot sava dārza ierīkošanu. Paļaujieties uz šiem padomiem, kas palīdzēs jums izvairīties no grūtībām, organizējot dārzu!

Izvēlieties pareizo vietu savam dārzam

Ir ļoti svarīgi, lai dārzs būtu pietiekami pakļauts saules stariem un pēc iespējas vairāk aizsargāts no vēja. Izvairieties no lieliem kokiem vai ēkām, kas var aizēnot, un jūsu ērtībām apsveriet, cik ātri jūs varēsiet sasniegt ūdens avotu. Protams, jānovērtē arī tas, ka jūsu dārzs kādu laiku būs “pliks” - ja nevēlaties, lai šis attēls sabojā jūsu loloto ārpusi, nenozīmējiet to kā izstāžu zāli.

Apsveriet siltumnīcas ideju

Ja ir daudz brīvas vietas un plānojat ilgāku ražu ir vērts padomāt par siltumnīcu. Šī ēka var viegli ietilpt kopējā pagalma vidē - atkal un atkal pārliecinieties, vai izvēlētajā apgabalā nav ēku vai augu, kas varētu bloķēt sauli. Tad jums būs jārūpējas par siltumnīcas ierīkošanas darbiem, lai maksimāli izmantotu jūsu telpas iespējas - šis raksts sniegs jums idejas, kā labāk pielāgot ēku.


Padomājiet par to, kā atdalīt dārzu no atpūtas zonas

Lai izvairītos no pastāvīgas domāšanas par dārza kopšanu, kamēr jūsu pagalms atpūšas, un tā izskats nekaitē lolotajai videi, jums jāapsver, kā atdalīt savu dārzu no zāliena vai atpūtas vietas. Atkarībā no tā, kur atrodas jūsu dārzs, varat izmēģināt kādu no šīm idejām:

  • Žogi. Šis ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā sadalīt divus zemes gabala apgabalus. Ja žogs ir pietiekami stiprs, varat uz tā pakārt puķu podus vai izrotāt ar vīteņaugiem - rezultāts būs vēl burvīgāks.
  • Taciņas. Ieteicams uzturēt glītus celiņus ne tikai atdalot divas zonas, bet arī pašā dārzā, tādējādi radot pievilcīgāku izskatu. Šim nolūkam var izmantot dekoratīvas šķembas vai pat blokus. 
  • Lielāki augi. Teritoriju, kas atdala dārzu no atpūtas zonas, var apstādīt ar kupliem krūmiem vai augstiem kokiem. Lai gan jums būs jāgaida, līdz tie izaug, gala rezultāts noteikti pārsniegs visas cerības.

Izlemiet par dobju veidu

Lai arī bieži var dzirdēt mājienus, ka ir vērts eksperimentēt ar dobju formām, lai dārzam piešķirtu izsmalcinātību, mēs iesakām šo aspektu aplūkot no praktiskā viedokļa. Pārliecinieties, ka katra dobe ir viegli pieejama - vismaz 40 cm attālumā viena no otras. Pašas dobes jāveido platākas, apmēram 80–120 centimetrus, lai maksimāli palielinātu pieejamo vietu.

Paaugstinātas dobes pēdējā laikā ir īpaši iecienītas. Šāda veida risinājums dārzam piešķir vairāk estētikas, taču ir vērts padomāt arī no praktiskā viedokļa, jo ar šīm konstrukcijām nezāles vairs neaugs zemes malās, tāpēc tām vairs nebūs nepieciešama jūsu aprūpe. Jūs droši vien neiebilstu atteikties no šī darba!

Izlemiet, kur atradīsies komposta tvertne

Šis ir vēl viens zemes gabala elements, kas ir ļoti noderīgs dārzam, bet nepievieno šarmu dārza izskatam. Tieši šī iemesla dēļ tiek ierosināts atrast komposta tvertni, kas būtu pēc iespējas neitrāla, mazāk redzama (vai pat pilnīgi slepena). Tā būs īpaši piemērota zemes gabala beigām vai ēnainai vietai, kur joprojām nebūs lielas ražas. Blakus varat iestādīt pāris krūmus, kas vēl vairāk palīdzēs neitralizēt vidi.


Pievērsiet uzmanību detaļām

Kā jebkurā citā vietā, dārzs kopumā sastāv no mazām detaļām. Tas nozīmē, ka jums jāpievērš uzmanība katrai detaļai, lai jūsu zemes gabals būtu gan auglīgs, gan burvīgs. Augstākiem augiem izmantojiet augstas kvalitātes balstus, meklējiet stilīga izskata paaugstinātas dobes, izvairieties no spilgtas krāsas ziediem un izmantojiet dārza rotājumus ... Šīs ir tikai dažas idejas, kas jūsu dārzam piešķirs daudz vairāk mājīguma.