Noderīgi padomi

Distanču slēpes (klasiskajam solim)

Liela izvēle distanču slēpēm
07 02 2019
slepes

Tātad, Jūs esat nolēmis uzsākt distanču slēpošanu! Distanču slēpošana - lielisks veids, kā pavadīt laiku sportojot, neatkarīgi no tā, kādā stilā slēpojat -„Skate“, „Touring“ vai  klasiskajā. Ar katru nākamo sezonu slēpošana kļūst arvien populārāka. Pirmais solis: Aprīkojums. Jūsu panākumu atslēga - piemērota inventāra iegādāšanās! Izvēloties slēpes klasiskai slēpošanai, ir svarīgi izvēlēties Jums piemērotu inventāru, kas atbilst Jūsu iespējām un fiziskai sagatavotībai, svarīgs ir arī Jūsu augums un svars.

Top distanču slēpes


Nosakiet savu sagatavotības līmeni

Klasiskais stils ir salīdzināms ar atrašanos sniega kurpēs, un tajā var trenēties trasēs vai ārpus tām, uz bruģētām takām. Lai sāktu izbaudīt šo sporta veidu, nav nepieciešams daudz pūļu, lai attīstītu slēpošanas tehniku. Jau pašā sākumā, viss, kas Jums nepieciešams, ir iemācīties slēpot un pārvietot vienu kāju pie otras pēc iespējas platāk. Ikvienam ir jāatrod savas fiziskās sagatavotības, izturības vai pieredzes apmācības ātrums. Jau pašā sākumā Jums jāizvēlas vieta, kur iemācīsieties slēpot; tas var būt laukums vai kalns ar nelielu slīpumu, citiem vārdiem sakot, vieta, kur sākumā Jums nebūs nepieciešama liela izturība. Jums izdosies iemācīsieties slēpot ātrāk, ja nodarbojaties ar kādu no sporta veidiem, kas attīsta izturību, vai Jums ir labas slēpošanas alpīnisma prasmes. Neatkarīgi no apmācību metodes - intensīvas apmācības vai relaksējošāka stila, piemēram, pastaigas - labas fiziskās sagatavotības aspekts šajā jomā ir ieinteresējis arvien vairāk slēpotāju. Šis pieejamais sporta veids piedāvā lielisku kompromisu starp slēpošanu un sniega kurpēm visiem dabas mīļotājiem un āra atpūtas entuziastiem. Neaizmirstiet par iesildīšanos: sāciet lēni un pakāpeniski palieliniet tempu.

Ar vasku pārklātas vai tomēr nepārklātas slēpes? Ir divu veidu slēpes: ar vasku pārklātas un nepārklātas.

Ar vasku pārklātas slēpes ir piemērotas ikvienam: tās ir viegli lietojamas, tās ir piemērotas ikvienam, kuram nav nepieciešama visaugstākā efektivitātes pakāpe. Ideāli piemērotas nepieredzējušiem slēpotājiem. Šāda veida slēpes palīdzēs viegli uzkāpt un nolaisties bez lielām pūlēm, jo nav īpašas piesardzības vai nepieciešamības pārklāt slēpes ar vasku.

Klasiskās slēpes, kas pārklātas ar vasku ir paredzētas pieredzējušiem klasiskā stila slēpotājiem. Slēpojot ar šādām slēpēm, Jums nav nepieciešamas izcilas slēpošanas tehnikas prasmes vai zināšanas par atbilstoša slēpju vaska izvēli. Šī slēpošanas metode nodrošina optimālas bīdāmās iespējas un ir paredzēta tiem, kas vēlas labi pavadīt laiku, bet pievērš uzmanību arī slēpju efektivitātei.

Labākie zābaki distanču slēpēm


Izvērtējiet savu fizisko sagatavotību

Klasiskā slēpošana ir visaptveroša fiziskā aktivitāte, kas ietver sevī visus izturības treniņus, visa ķermeņa muskuļus (slēpojot tiek nodarbinātas gan augšējās, gan apakšējās muskuļu grupas  un mugura), kā arī psiholoģiskos ieguvumus, ko sniedz akt;iva atpūta brīvā dabā. Sākot ar “lēno slīdēšanu”, Jūs pakāpeniski sāksiet sadalīt svaru uz abām slēpēm. Šādai rīcībai ir nepieciešama laba līdzsvara sajūta slīdēšanas laikā, kad Jūs atsperaties ar otru slēpi. Jūs varat labāk sagatavoties slēpošanas sezonai, ja palielināsiet fizisko aktivitāti (vairāk staigāsiet, kāpsiet pa kāpnēm ...), izturību, dažādas aktivitātes (skriešana, riteņbraukšana, peldēšana, skrituļslidošana ...), kā arī varat pievienot vingrojumus, kas paredzēti vēdera presei.

Top slēpju nūjas distanču slēpēm

Izvēlieties slēpes atbilstoši Jūsu augumam

Klasiskā stila slēpes „Race, Performance and Touring“ parasti ir garākas par „Skating“ stila slēpēm. Vislabāk ir izvēlēties slēpes pēc cilvēka auguma, spēka un slēpošanas stila. Parasti klasiskā stila slēpes ir 15 cm garākas par cilvēku. Klasiskās slēpes “ „Outdoor Fitness and Evo“ ir īsākas nekā “tradicionālās”. Slēpju garums ir atkarīgs no cilvēka ķermeņa formas un slēpošanas stila. Šīs slēpes ir piemērotas mazāk intensīviem treniņiem, salīdzinot ar “klasiskā stila” slēpēm. Izvēlieties slēpes, kas īsākas par “klasiskā” stila slēpēm, vai tās, kas ir 15 cm garākas par cilvēka augumu. Ja Jūs nevarat izlemt par izmēru, atcerieties, ka garākas slēpes nodrošina vislabāko slīdēšanu, bet tām ir zemāka manevrētspēja. Sākumā ieteicams izvēlēties īsākas slēpes.

Top stiprinājumi distanču slēpēm

Visbeidzot, Jums būs jāizvēlas starp vaska pārklājumu un slēpēm bez vaska pārklājumu. Slēpošanas nūjas un ķermeņa augšdaļa ir ļoti svarīgas klasiskai slēpošanai, tas palīdzēs Jums labāk virzīties uz priekšu. Klasiskais stils ir labs veids, kā uzturēt fizisko aktivitāti ziemā neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai pieredzējis slēpotājs. Slēpošana un uzturēšanās dabā ļaus Jums atklāt jaunus redzeslokus.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.