Noderīgi padomi

Kā izvēlēties ledusskapi?

Izvēlies ledusskapi
03 05 2021
iegadajies ledusskapi savam vajadzibam

Ja Jūs plānojat iegādāties ledusskapi, tad droši vien jau zināt, ka veikalos pieejamo variantu ir ļoti daudz. Daži ledusskapji ir ļoti vienkārši, ar nelielu kameru un bez saldētavas, bet daži pat piedāvā ledusskapī dažādās zonās iestatīt atšķirīgu temperatūru. Kā izvēlēties ledusskapi, kas būs piemērots tieši Jums? Par to raksta turpinājumā.

Ledusskapja dizains

Ja plānojat iegādāties ledusskapi, vispirms Jums jāizvēlas tā veids. Tirgū tiek piedāvāta liela konfigurāciju izvēle, tomēr visbiežāk ledusskapja veids atkarīgs no durvju skaita un saldētavas pozīcijas. Tas ir ļoti svarīgi, jo virtuvēs ar dažādu izvietojumu un interjeru var būt ērti atšķirīgu tipu ledusskapji.

 • Saldētava augšā – tradicionāli ledusskapja saldētava atrodas augšā. Šāda tipa ledusskapju priekšrocība ir tā, ka, izvēloties ledusskapi ar lielāku saldētavu, tas nevienam netraucēs. Tas ir, Jums būs vairāk vietas, kur uzglabāt saldētos produktus, un tajā pašā laikā pārtiku no ledusskapja nebūs problēmu aizsniegt. 
 • Saldētava apakšā – ledusskapji ar saldētavām apakšā parasti mēdz būt daudz zemāki, bet platāki. Tāpat ledusskapja saturs būs Jūsu acu līmenī. Bet, ja vēlēsieties paņemt produktus no saldētavas, nāksies noliekties, bet tā kā ledusskapis tiek izmantots biežāk nekā saldētava, tā nav liela problēma.
 • Franču dizains – franču dizaina ledusskapī saldētavai vieta atvēlēta apakšā, tie ir diezgan plati, tomēr vienu galveno durvju vietā šādiem ledusskapjiem tās ir divas. Parasti šī dizaina ledusskapji ar kameru augšpusē ļauj ietaupīt nedaudz vietas.
 • Divdurvju – dažiem ledusskapjiem ir divas durvis un parasti tie ir ļoti plati un zemi. Vienā pusē ir vieta saldētavai, ledus nodalījums, bet otrā – ledusskapja nodalījums. Šāds ledusskapis nav ērts risinājums, ja ledusskapī uzglabājat lielu picu vai saldētavā plānojat uzglabāt gaļu vai produktus, kam vajadzīgs salīdzinoši daudz vietas.

divdurvju ledusskapis

 • Mini ledusskapji – ja Jūs vēl tikai uzsākat savu personīgo dzīvi, dzīvojat viens un Jums patiešām nav nepieciešams daudz vietas ledusskapī vai saldētavā, neliels mini ledusskapis ir veiksmīga izvēle. Bet noteikti padomājiet par to, vai Jums ir vai nav vajadzīga saldētava.

Zīmols

Lai gan zīmols nav svarīgākais kritērijs, izvēloties ledusskapi, populārākie sadzīves tehnikas ražotāji, tostarp populārākie ledusskapju ražotāji, ir uzticami, jo piedāvā labas kvalitātes produktus. Tieši tādēļ iesakām arī Jums dot priekšroku labāk zināmiem uzņēmumiem, kuri attaisnojuši savu vārdu. 

Tomēr nevajadzētu baidīties arī no mazpazīstamiem zīmoliem, ja esat apmierināts ar minētajām preces funkcijām, cenu un citiem faktoriem. Ja iespējams – pirms izvēlēties zīmolu izlasiet atsauksmes!

Iesakām arī izlasīt - kuri ledusskapji šogad ir atzīti par labākajiem. 

Ledusskapja izmērs un ietilpība

Vēl viens vērā ņemams faktors noteikti ir ledusskapja izmērs - tā platums un augstums. Sekojiet šiem padomiem:

 • Izmēriet vietu, kur Jūs novietosiet ierīci, lai zinātu, kāds ir vēlamais ledusskapja augstums un platums. Vēlams ledusskapim paredzēto vietu izmērīt vairākkārt, īpaši, ja virs tā paredzēts novietot arī kādu plauktu.
 • Atstājiet brīvus dažus centimetrus ap šo ierīci. Citiem vārdiem sakot, pievienojiet dažus centimetrus iepriekšējiem mērījumiem, lai nodrošinātu pareizu ventilāciju, kā arī ērtu durvju atvēršanu.

Zinot, cik daudz vietas Jūs varat atvēlēt šai ierīcei, varēsiet izlemt, kāda ledusskapja ietilpība nepieciešama.

Papildu tam jāizvērtē arī, cik daudz un kādi produkti tiks glabāti saldētavā. 

Ļoti iespējams, jau pamanījāt, ka ir ledusskapji, kuru izmēri ir vienādi, taču tilpums – atšķirīgs. Tieši tādēļ, izvēloties ledusskapi, uzmanība jāpievērš abiem faktoriem! 

Kā aprēķināt, kādas ietilpības ledusskapi izvēlēties? Vienkāršākais veids ir ietilpību izvēlēties pēc cilvēku skaita mājsaimniecībā.

 • Vienam cilvēkam pietiks ar ierīci, kura tilpums ir nedaudz lielāks par 100 litriem;
 • 2 personām ieteicams izvēlēties 250–280 litru ledusskapi;
 • 3-4 personām būs piemērots 280 - 350 litru ledusskapis; 
 • Lielākas ģimenes vajadzībām būs piemērots ledusskapis ar tilpumu 350 litri.

Izvēloties, jāņem vērā arī tas, cik bieži Jūs gatavojat mājās, un cik daudz produktu parasti uzglabājat ledusskapī un saldētavā. Ierīce vislabāk darboties, ja tā nebūs tukša vai pārpildīta. 


Noderīgas ledusskapja funkcijas

Mēs visi zinām ledusskapja galveno funkciju, taču mūsdienās šīs ierīces piedāvā vēl dažādas citas funkcijas, kas pārtikas atdzesēšanu padara gan vienkāršāku, gan ērtāku. Šeit ir dažas no augstāk novērtētajām funkcijām:

 • “No Frost” ledusskapja atkausēšana. Nu jau reti sastopams, ka atkausēšana jāveic manuāli. Ja Jūs esat izvēlējies vienu no modeļiem ar “no frost” funkciju, tas jānovērtē. Risinājumi un tehnoloģijas tagad nodrošina, ka ledus uzkrājas lēnāk un tas tiek efektīvāk izkausēts, tādēļ Jums nav jāveic atkausēšana un jāuztraucas, ka ūdens nokļūs uz grīdas. Varat izmēģināt arī citas atkausēšanas programmas - pats galvenais, ka šī sistēma darbojas automātiski.
 • 0 zona. Kā norāda nosaukums, šādām ierīcēm ir īpaša zona, kur temperatūra ir tuvu 0 grādiem. Šajā vietā ir īpaši noderīgi uzglabāt svaigus produktus, piemēram, gaļu vai zivis, kur tie varēs tikt uzglabāti vairākas dienas, nezaudējot uzturvērtības.
 • Brīvdienu režīms. Šī funkcija ir īpaši noderīga tiem, kas daudz uzturas ārpus mājas, bet ne vienmēr var pilnībā iztukšot visas atvilktnes vai plauktus: šis režīms patērēs mazāk enerģijas, vienlaikus parūpējoties par visiem pārpalikušajiem produktiem. 
 • Ātrā sasaldēšana. Šī funkcija ievērojami pazemina saldētavas temperatūru, lai tajā esošos produktus varētu pēc iespējas ātrāk sasaldēt. 
 • Antibakteriālais pārklājums. Šī ir ļoti svarīga ledusskapju funkcija, kas garantē daudz tīrāku un higiēniskāku produktu uzglabāšanas vidi. Šis pārklājums novērsīs baktēriju uzkrāšanos, kas nozīmē, ka tiks ievērojami samazināta iespēja pārtikas produktiem sabojāties.

ietilpigs ledusskpais terauda krasa

Ledusskapja elektroenerģijas klase

Mēs vienmēr ledusskapi izvēlamies lietošanai daudzu gadu garumā, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai tas būtu ne tikai pietiekami liels vai funkcionāls, bet arī tāds, kas patērē mazāk elektrības. Šo rādītāju sadzīves ierīcēm izsaka ar burtiem izteiktā elektroenerģijas klase: jo tuvāk burts atrodas alfabēta sākumam, jo mazāks būs elektroenerģijas patēriņš.

Visefektīvākās ir A klases sadzīves ierīces - kad nolemjat meklēt šādu ledusskapi, pievērsiet uzmanību tuvumā esošo plusiņu skaitam. Pašlaik tirgū nav daudz A +++ ierīču, taču arī A + un A ++ elektroenerģijas klases ledusskapji ir efektīvi un patērē mazāk elektrības.

Kompresoru veidi un to daudzums

Ja kādreiz esat domājis, kā darbojas ledusskapis, droši vien zināt kompresora svarīgāko funkciju. Šis elements sasalšanas procesa beigās savāc tvaikus, kas veidojas no sasalšanas šķidruma - ūdens, pateicoties siltumam, ko izdala ēdiens. Gāze tiek pakļauta spiedienam, un rezultātā tā sašķidrinās, līdz galu galā viss siltums tiek "izlaists" vidē.

Lielākoties ledusskapjos tiek izmantots viens kompresors, taču daži jaunākie modeļi ir ar 2 vai pat 3 kompresoriem. No vienas puses lielāks kompresoru skaits ļauj atšķirīgi kontrolēt temperatūras līmeni atsevišķās saldētavas vietās un nodrošina īpaši ātru sasalšanas ātrumu, kas ir noderīgi, ja vienlaikus tiek sasaldēti vairāki produkti. Tomēr lielāks kompresoru skaits prasa arī vairāk elektrības un nereti ietekmē biežākās kļūmes, tāpēc Jums jāizvērtē, vai iepriekš minētie ieguvumi Jums būs vērtīgi.

Vērts norādīt, ka ir dažādi kompresoru veidi - daži no populārākajiem ir:

Virzuļkompresori

Tas ir viens no izplatītākajiem ledusskapju kompresoru veidiem. Tiem ir virzuļa un cilindra izkārtojums, kas nedaudz atgādina automašīnas motoru. Virzuļa kustība pārvietojoties ārējās enerģijas dēļ saspiež aukstumaģentu cilindra iekšpusē. 

Pastāv trīs veidu pretvirziena kompresori: hermētiski noslēgti, daļēji hermētiski un atvērti.

Skrūves kompresori

Šāda veida kompresori sastāv no divām savienotām skrūvēm, starp kurām tiek saspiests dzesēšanas šķidrums - tie var "radīt" augstu spiedienu pat ar nelielu gāzes daudzumu. Šādi izstrādājumi patērē mazāk enerģijas nekā virzuļi, un tie tiek plaši izmantoti.

Rotācijas kompresori

Šādiem kompresoriem ir 2 pārnesumiem līdzīgi elementi, kas griežas, lai saspiestu aukstumaģentu. Tie var sūknēt šo materiālu zemākam vai vidējam kondensācijas spiedienam. Tā kā tie apstrādā tikai mazāku daudzumu gāzes un rada mazāku spiedienu, šādi modeļi ledusskapjos ir retāk sastopami.

Centrbēdzes kompresori

Šie kompresori sastāv no lāpstiņriteņa vai ventilatora, kas var izturēt lielu daudzumu gāzes, bet relatīvi zemāku kondensācijas spiedienu. Šādi modeļi ir piemēroti darbam ar noteiktiem dzesēšanas līdzekļiem, piemēram, R-11, R-113 un citiem.

Citas ledusskapja specifikācijas

Papildu visām iepriekšminētajām funkcijām ir arī dažas citas svarīgas ledusskapju nianses, kuras būtu jāņem vērā pirms ledusskapja iegādāšanās. 

Ledusskapja vadība

Pamatā ir divi populārākie šo ierīču vadības veidi - elektroniskie un elektromehāniskie. Pirmajai opcijai ir spiedpoga vai pat skārienjutīgs vadības panelis, kas ļauj ērti iestatīt vēlamo temperatūru. Modernākiem modeļiem ir arī ekrāns, kas parāda mitruma līmeni, produktu daudzumu un precīzu temperatūru, kā arī funkciju, kas neļaus bērniem viegli atvērt ledusskapi. 

Tikmēr elektromehāniskie ledusskapji ir daudz vienkāršāki: Jums būs manuāli jāmaina termostata pogas. Ja ierīce ir vecāka, būs tikai viens termostats (kas kontrolē saldētavu), un, ja meklējat jaunāku modeli, Jūs, iespējams, atradīsiet divus vai trīs termostatus ar funkciju, kas ļaus individuāli kontrolēt temperatūru attiecīgajās zonās.

Troksnis

Jo mazāk decibelu ledusskapis izdod, jo klusāks tas būs. Tirgū šobrīd dominē 35–45 dB modeļi, kas atgādina klusu čukstu, tāpēc Jūs noteikti nejutīsiet nekādu diskomfortu. Protams, tirdzniecībā ir iespējams sastapties arī ar daudz trokšņainākiem modeļiem, tāpēc vienmēr ieteicams pievērst uzmanību arī šim parametram, īpaši, ja Jūsu guļamistaba vai viesistaba atrodas tuvumā virtuvei.

Montāžas veids

Kā zināms, ir gan brīvi stāvošie, gan iebūvējamie ledusskapji. Otrais variants lieliski iederas ikvienā telpā, nodrošinot burvīgu un saskaņotu interjeru. Tomēr šādus modeļus ir daudz grūtāk pārvietot, un tiem bieži ir mazāka ietilpība, salīdzinot ar brīvi stāvošiem ledusskapjiem ar līdzīgiem izmēriem. Tādēļ, ja meklējat lielāku ledusskapi, visdrīzāk piemērotāks būs brīvi stāvošs modelis. 

Dizains

Lai gan mēs esam pieraduši virtuvēs visbiežāk redzēt nerūsējošā tērauda vai baltus ledusskapjus, šo ierīču krāsu dažādība ir daudz lielāka, tādēļ nebaidieties eksperimentēt! Svarīgākais ir tas, ka jaunajam ledusskapim vai saldētavai jābūt saderīgiem ar kopējo virtuves interjeru, kā arī ar mēbelēm un aprīkojumu, un to, kādus stilistiskus lēmumus Jūs nolemsiet īstenot, ir atkarīgs tikai no Jūsu drosmes un iztēles!

zals ledusskapis

Kur ieteicams novietot ledusskapi?

Ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo vietu savam jaunajam ledusskapim, lai tas varētu pilnvērtīgi veikt savu darbu, tāpēc ieteicams ievērot šos padomus:

 • Lai nodrošinātu ierīces efektivitāti, to nav ieteicams novietot vietā, kur tā tiks pakļauta tiešiem saules stariem. Jūs nekļūdīsieties, ja izvairīsities arī no citām “siltām” ierīcēm: krāsnīm, cepeškrāsnīm, radiatoriem utt.
 • Ja no šādām iekārtām tomēr nevar izvairīties, mēģiniet atstāt vismaz trīs brīvus centimetrus. Ja blakus atrodas apkures krāsns, jānodrošina vismaz 30 cm atstarpe.
 • Ideālā gadījumā atstājiet vismaz vienu vai dažus centimetrus atstatus no cita aprīkojuma vai mēbelēm - tas attiecas arī uz sienu.
 • Neuzstādiet ledusskapi telpās, kurās ir pārāk vēss vai kurās temperatūra ir trīspadsmit grādi pēc Celsija. Sausa un labi vēdināta telpa - ideāla izvēle!

Pareiza produktu izvietošana ledusskapī

Iespējams, būsiet dzirdējuši, ka ledusskapī ir iespējams uzturēt dažādas temperatūras. Pārtikas produktiem ir nepieciešami arī atšķirīgi uzglabāšanas apstākļi: ja vēlaties ilgāku laiku izbaudīt to svaigumu un nodrošināt, lai ierīce darbotos nevainojami, Jums jāzina daži triki:

 • Augšējie plaukti ir īpaši piemēroti dzērieniem un gataviem produktiem, ko vajadzēs tikai uzsildīt. Tomēr paturiet prātā, ka šādas gatavo produktu ēdienreizes ledusskapī nevar uzglabāt ilgāk par 3 dienām.
 • Vidējie plaukti ir lieliski piemēroti, lai novietotu jēlu gaļu, olas, dažādus piena produktus un citus līdzīgus produktus, ko nevar īpaši ilgi uzglabāt. 
 • Apakšējos plauktos var uzglabāt svaigus produktus: tā var būt gan gaļa, gan zivis (tie jāizlieto pāris dienu laikā) vai augļi un dārzeņi.
 • Pastāvīgo temperatūras svārstību dēļ durvīs ieteicams uzglabāt produktus, kam svārstības neko neietekmēs. Eļļas, mērces, sulas, ūdens - ideāla izvēle.

partikas produkti ledusskapi

Īss kopsavilkums, izvēloties ledusskapi

Izvēloties ledusskapi:

 • Izlemiet par dizainu. Padomājiet par to, kur būtu jāatrodas saldētavai. Franču dizaina ledusskapis ar saldētavu augšdaļā, apakšā, vai mini ledusskapi? Katrs no tiem ir pielāgots dažādām vajadzībām. Bet varbūt Jums nemaz nav vajadzīgs ledusskapis ar saldētavu?
 • Izvēlieties tilpumu un izmēru. Pat tāda paša izmēra ledusskapji var piedāvāt dažādu ietilpību.
 • Padomājiet par to, kādas papildu funkcijas Jums būs vajadzīgas. “No Frost” atsaldēšanas funkcija, brīvdienu režīms, 0 zona, antibakteriāls pārklājums, ātrās sasaldēšanas funkcija- pircēju novērtētākās iespējas, bet vai tās visas Jums būs vajadzīgas?
 • Pievērsiet uzmanību energoefektivitātes klasei. D, C, B, A, A +, A ++, A +++ un citas enerģijas klases norāda, cik izmaksās ledusskapja "uzturēšana" ikdienā - neaizmirstiet par to, meklējot piemērotāko modeli!
 • Apsveriet kompresoru veidu un skaitu. Skrūves tipa, rotācijas, centrbēdzes un virzuļu kompresori veic atbildīgus procesus – ja Jūs meklējat labāko modeli, pievērsiet uzmanību šo detaļu tipam un daudzumam!
 • Novērtējiet papildu funkcijas. Ledusskapja vadība, troksnis, uzstādīšanas veids un stils ir svarīgas komforta specifikācijas, par kurām nevajadzētu aizmirst.
 • Padomājiet, kur atradīsies ledusskapis. Paredzot pareizu vietu ledusskapim, tiks nodrošināta pareiza gaisa cirkulācija un tādējādi tiks novērstas papildu grūtības ierīces uzturēšanā.
 • Rūpīgi atlasiet atbilstošos plauktus produktu uzglabāšanai. Pat visaugstākās kvalitātes ledusskapis nedarbosies tā, kā Jūs varētu gaidīt, ja kaut kādā veidā to pārslogosiet - vienkārši ievērojiet dažus vienkāršus noteikumus, un Jūsu ēdiens ilgāk paliks svaigs!

Galu galā ledusskapja izvēle atkarīga arī no cenas.

Izvēloties cena ir teju galvenais aspekts, tāpēc mēs iesakām pirkt ledusskapi internetā, 220.lv – šeit arvien norit akcijas, izpārdošanas, tiek piemērotas atlaides ar speciāliem kodiem, tāpēc, ja aktuāla ledusskapja vai citas sadzīves tehnikas iegāde, šeit Jūs varat iegādāties to lētāk. Ņemiet vērā, ka ledusskapji parasti kalpo ļoti ilgi, tāpēc nevajadzētu taupīt. Tomēr padomājiet par to, cik cilvēku ir Jūsu ģimenē, par to, kādas vajadzības ēdiena gatavošanā un pašā ēdienā ir katram no tiem. izlemiet, cik Jūs vēlaties iztērēt, padomājiet - varbūt nākotnē kaut kas mainīsies, piemēram, Jūsu ēšanas paradumi vai ģimenes sastāvs?

Top 3 labākie ledusskapji

Ja Jums nepieciešams labs ledusskapis, aicinām aplūkot Top 3 labāko ledusskapju piedāvājumu. Tie ir dažādās cenu kategorijās, taču katrs no tiem teicami pilda savas pamatfunkcijas - palīdz pārtikas produktus uzturēt svaigus.

Samsung BRB260187WW

Šis A klases ledusskapis ir viens no populārākajiem variantiem - tas piedāvā vairākus modernus risinājumus ērtākai produktu uzglabāšanai. Viens no tādiem ir Maxi-Opening plaukts saldētavā, kuru var ērti izvilkt. 

Šis ledusskapis ir aprīkots arī ar ''No Frost'' atkausēšanu ledusskapī un saldētavā - šī funkcija nozīmē, ka Jums pašam nebūs jāatkausē ledusskapis. Jāpiemin arī augsta energoefektivitātes klase un kvalitatīvs kompresors.

BEKO BU 1153

Ja interesē iebūvējams ledusskapis, tad šis varētu būt piemērots variants. Ja vēlaties iegādāties nelielu, kvalitatīvu ledusskapi ar saldētavu, turklāt par pieņemamu cenu, izvēlieties šo! Gaumīgs stils, neliels elektroenerģijas patēriņš, laba sasaldēšanas jauda - šīs ir tikai daļa no priekšrocībām, ko piedāvā šis ledusskapis.

Gorenje R6191DX

Ja Jums nav aktuāls ledusskapis ar saldētavu, tad var apsvērt iespēju pirkt šo Gorenje piedāvāto modeli. Vispirms jāizceļ elegantais nerūsējošā tērauda dizains. Bet tas nav vienīgais iemesls, kādēļ šis ledusskapis ierindojas TOP sarakstā. 

Šī sadzīves ierīce nodrošina ērtus un praktiskus nodalījumus, kur salikt visus pārtikas produktus, kā arī klusu, bet efektīvu darbību. Kas būtiski, Gorenje ledusskapjiem ir teicama cenas un kvalitātes attiecība.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
7 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.