Noderīgi padomi

Īsta vai mākslīga – kādu eglīti rotāt Ziemassvētkos?

Plašs piedāvājums Ziemassvētku dekorācijām
05 11 2018
ziemassvetku eglite

Ziemassvētku egle – galvenais mājokļu, pilsētu un citu vietu izgreznošanas elements lielo svētku periodā. Kādu eglīti rotāt – īstu vai mākslīgu – vēl viens patīkams uzdevums, kas rodas Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Šī jautājuma sakarā viedokļi dalās – vieniem ir svarīgi sajust dzīva koka aromātu, kas rada mājīgu Ziemassvētku atmosfēru, citiem atkal ir svarīgāka kārtība mājoklī un daudzkārtīga lietošana, tādēļ viņi dod priekšroku mākslīgajai eglītei. Mēs piedāvājam vairākus argumentus, kādēļ pēdējais variants ir labāks un praktiskāks.

Ieguldiet savu artavu dabas aizsardzības jomā

Ziemassvētku eglītes, kas ir domātas tieši svētkiem, tiek audzētas mežsaimniecībās, taču tikai pavisam maza daļiņa pārdodamo eglīšu tiek audzēta šādos apstākļos. Daļa no tām tiek nocirstas mežos atbilstoši izsniegtajām atļaujām, tādējādi arī nenodarot mežam lielu kaitējumu. Taču, jāteic, ka eglītes ir svarīga meža ekosistēmas sastāvdaļa, tādēļ, nocērtot eglīti, cilvēki piedalās dabīgās dabas sistēmas graušanā. Atkārtoti pārstādītās, nocirstās eglītes, tikai ļoti retos gadījumos ieaugas, savukārt puķu podos esošās eglītes tiek tirgotas par pārmērīgi uzskrūvētām cenām. Tādēļ, ekoloģijas sakarā vislabākais un praktiskākais risinājums ir mākslīgā Ziemassvētku eglīte.


Vienreiz iegādājoties, nebūs jālauza galva vairākus gadus

Lielo svētku izskaņā dzīvās eglītes ir jānogādā īpaši aprīkotās savākšanas vietās. Šādās vietās savāktās eglītes var tikt pārstrādātas, lai tās izmantotu mēslojumam vai skaidām. Tomēr, bieži vien notiek tā, ka eglītes tiek izmestas līdzās kopējo atkritumu konteineriem, kaut arī šāda veida utilizācija ir aizliegta. Tādā gadījumā tas nevar tikt pārstrādātas, un gluži vienkārši sapūst izgāztuvēs. Iegādājoties mākslīgo eglīti, jūs varat to lietot vairākus gadus pēc kārtas. Modernās eglītes ir salokāmas, tās ir ērti iesaiņojamas, un arī uzglabāšanas sakarā tās neaizņem pārmērīgi daudz vietas. Tostarp, kad pienāks nākamie Ziemassvētki, nebūs jālauza galva par to, kur iegādāties eglīti, jo jūs varēsiet savu eglīti izmantot atkārtoti. Tāpēc, vienīgais jautājums, kas Jūs sagaida - kā rotāt Ziemassvētku eglīti. Tāda egle nenobiedēs ar cenu, bet galvenais - kalpos vairākus gadus.

Mākslīgā eglīte neradīs papildu nekārtību mājoklī

Pēc Ziemassvētku eglītes izrotāšanas, kā viena no vissvarīgākajām problēmām ir to skujas. Tās lielā apmērā nobirst, saķeras paklāja plūksnojumā, tos pēc tam ir problemātiski iztīrīt vai arī izsūkt ar putekļusūcēju. Tādēļ, nobirušās skujas mājoklī mēdz būt ne tikai Ziemassvētku laikā – tas ir atrodamas visa gada garumā. Izvēloties mājas dekoram mākslīgo eglīti, ar šādu problēmu nevajadzēs saskarties. Tostarp, mākslīgā eglīte neradīs papildu problēmas tās aprūpēšanas sakarā. Tā nebūs jālaista, tādējādi, svētku periodā jūs varēsiet mierīgi apciemot radiniekus pat uz vairākām dienām, - jums nenāksies raizēties par to, ka savlaicīgi neaplaistītai eglītei nobirs milzīgs daudzums skuju.

Mākslīgā eglīte ir drošāka, ja mājoklī ir bērni vai mājdzīvnieki

Mākslīgajai eglītei nav vajadzīgs ūdens, nedz arī kāds papildu statnis, tādēļ nebūs jālauza galva, kā to varētu stabili uzstādīt. Ar tādām problēmām saskaras ģimenes, kas dod priekšroku izrotāt īstu eglīti. Šis aspekts ir ļoti svarīgs, ja mājoklī ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, kuri bieži mēdz aktīvi uzvesties, un tāda jauna lieta, kā Ziemassvētku eglīte, mēdz būt viņiem ļoti interesants atribūts, viņi vēlas tai pieiet klāt, apostīt, aplūkot to tuvāk... Nejauši apgāžoties īstai eglītei izlīst ūdens, nobirst skujas, ir iespējams pat savainoties. Ja tiek apgāzta mākslīgā eglīte, tad tā būs tikai jāpaceļ, un tā varēs skaisti stāvēt tur, kur jūs to tikāt nolikuši. Jums nenāksies lauzīt galvu izlieta ūdens saistībā, vai arī radušos nekārtību sakarā, tai skaitā, jūs varēsiet justies daudz pašpārliecinātāk sakarā ar savu bērnu un/vai mājdzīvnieku drošību.

Citas mākslīgās eglītes priekšrocības, par ko mēs bieži pat neaizdomājamies

Alerģijas gadījumi skujkoku sakarā ir liels retums, tomēr vajadzētu padomāt arī par tādu risku gatavojoties Ziemassvētkiem. Ja jūsu tuvinieku vidū nevienam nav šāda veida alerģija, tad vajadzētu padomāt par ciemiņiem, kuri svētku laikā apmeklēs jūsu mājokli. Īstā eglīte rada salīdzinoši intensīvu aromātu, kas var izraisīt elpvadu kairinājumu. Mākslīgā eglīte nekad neizraisīs šādas problēmas. Tostarp, ir apliecināts, ka mākslīgā eglīte ir daudz izturīgāka pret karstumu un atklātu liesmu. Tas ir īpaši aktuāli gadījumā, ja mājoklī ir kamīns – tādā gadījumā Ziemassvētkos rodas ugunsgrēka risks.

Eglītes izvēle – atbildīgs lēmums, tādēļ, gatavojoties Ziemassvētkiem, vajadzētu apdomāt visas detaļas. Izvēlieties atbildīgi un sagaidiet svētkus labā noskaņojumā! Jebkurā gadījumā, uzziniet, kādas rotājumu tendences dominēs šogad. Detalizētāk par to lasiet rakstā: Ziemassvētku eglīšu rotājumi 2020./2021. gadā: modernas Ziemassvētku krāsas.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.