Noderīgi padomi

Kā izrotāt Ziemassvētku eglīti?

Plaša izvēle eglēm, vainagiem un statīviem
06 11 2020
gimene rota egliti uz ziemassvetkiem

Sākot dzīvot svētku gaidās, mēs visvairāk vēlamies izrotāt savu mājas vidi. Tad vislabāk ir sākt ar šo svētku galveno simbolu – Ziemassvētku eglīti. Lai gan šķiet, ka mēs visi protam izrotāt eglīti, izmantojot noteiktus trikus un pievēršot uzmanību šī gada galvenajām tendencēm un jaunākajām idejām, Jūs tiksiet galā ar šo darbu gan ātrāk, gan jautrāk. Tieši šos aspektus mēs šoreiz arī apspriedīsim.

Kad rotāt Ziemassvētku eglīti?

Pirms mēs sākam runāt par to, kā izrotāt Ziemassvētku eglīti, vispirms ir lietderīgi uzzināt, kad tas ir jādara. Šajā gadījumā dominē vairāki atšķirīgi viedokļi. Daudzi atceras senlaiku tradīcijas, kad eglīte tika rotāta Ziemassvētku dienā, un joprojām cenšas no šādām tradīcijām neatkāpties. Tad mājas tiek piepildītas ar svētku garu, un visi rotājumi vēl ir svaigi un ar laiku neskarti. Tomēr daži etnologi uzskata, ka šī tradīcija izveidojās tikai tāpēc, ka cilvēki pielāgojās padomju laika aizliegumiem, un viņiem pat nebija iespējas iegādāties šo svētku eglīti agrāk.

Kā vēl viens sākuma punkts varētu būt 13. decembris – Svētās Lūcijas diena. Senos laikos cilvēki pamanīja, ka tieši no šī datuma nakts vairs nepaliek garāka, bet līdz Ziemassvētkiem paliek tik daudz dienu, cik gadā ir mēneši. Tiesa, tajos laikos dekorēšanai tika izmantoti rotājumi no salmiem un pīti putni, ka arī pašu galdu rotāja egļu zari. Tikmēr Ziemassvētku egles rotāšanas tradīcija mūsu valstī izveidojās apmēram pirms gadsimta.

skaista ziemassvetku egliteeglite ar rotajumiem un davanm apkartmamma ar bernu blakus eglitei

Tātad būtībā nepastāv precīza datuma, kad Jums vajadzētu rotāt Ziemassvētku eglīti. Šajā ziņā mēs nevaram lepoties ar dziļām tradīcijām, taču mums joprojām ir iespēja izveidot pašiem savas. Piemēram, ja mājās ir mazi bērni, viņi vēlēsies redzēt šo zaļo daiļavu Jūsu mājās pēc iespējas agrāk. Ja vēlaties viņiem sagādāt daudz prieka, Jūs varat sākt rotāt gan eglīti, gan savas mājas, tiklīdz sākas pirmā Advente. Tas pats attiecas uz gadījumiem, kad dāvanas tiek novietotas zem eglītes. Ja vēlaties vairāk intrigas, izvietojiet tās zem eglītes, tiklīdz esat dāvanas iesaiņojuši, bet, ja zināt, ka dažiem ģimenes locekļiem būs pārāk grūti atteikties no šo dāvanu apskatīšanās, saliekat dāvanas zem egles tikai pēdējā brīdī.

Pamata soļi eglītes rotāšanai

Lai efektīvi un skaisti izrotātu Ziemassvētku eglīti, Jums ir jāievēro sekojošās darbības:

 • Izvēlieties Ziemassvētku eglīti. Šis ir ārkārtīgi svarīgs lēmums, no kura būs atkarīga liela daļa no jūsu panākumiem. Mūsdienās mākslīgās eglītes joprojām ir ļoti populāras: pat ja jūs nolemjat savās mājās to izrotāt jau agrāk, jūs varat būt pārliecināti, ka šāds koks visu laiku izskatīsies dabiski, neradot neērtības ar birstošām skujām. 


 • Izvēlieties īsto eglītes vietu. Ideālā gadījumā svētku koka statīvu vajadzētu novietot netālu no elektrības kontaktligzdas, kas netraucēs pārvietošanos telpā un neprasīs, lai jūs pārvietotu visas istabas mēbeles - ja jūs par to padomāsiet, jums noteikti izdosies atrast šādu vietu jūsu mājās. 

sagatavot vietu ziemassvetku eglei

  • Sagatavojiet svētku koku lietošanai. Loģiski, ka mākslīgā Ziemassvētku eglīte, kas 12 mēnešus uzgalbāta kastē, neizskatīsies perfekti, tāpēc, ja negrasāties iegādāties jaunu, pie tās būs nedaudz jāpiestrādā. Ziemassvētku eglītes zarus ieteicams viegli nomazgāt (tie var būt nedaudz "uzpūsti") un veltīt laiku to iztaisnošanai un novietošanai. Ja nav lielu spraugu un visi zari izskatās proporcionāli atšķirīgi, jūs radīsiet ļoti dabisku iespaidu.izveleties piemerotu ziemassvetku egli
  • Parūpējieties par Ziemassvētku eglītes statīvu. Šī detaļa piešķirs kokam vēl lielāku dabiskumu un stabilitāti - ja jūsu mājās ir mākslīga eglīte, šo paņēmienu noteikti ir vērts izmantot!

  sagatavojiet egli rotasanai

  • Vienmērīgi izvietotjiet lampiņas. Vispirms pārliecinieties, vai darbojas Ziemassvētku lampiņas, un tad sāciet tās izvietot eglītē: sāciet no augšas un dodieties lejup, aptinot lampiņas ap katra zara kātu. Svarīgs triks - ja gaismas virtene būs tuvāk eglītes kātam nekā citi rotājumi, būs iespējams radīt mājīgāku un siltāku spīdumu.

  zimeassvetku egle ar svetku lampinam

  • Aptiniet Ziemassvētku eglīti Ziemassvētku virtenēm. Krāsainas virtenes piešķirs kokam vēl lielāku tekstūru - ja nevēlaties traucēt citus rotājumus, jums tās jāpakarina uzreiz pēc gaismas virteņu pakarināšanas. Darbība ir ļoti līdzīga: pieskarieties katram zaru slānim no augšas uz leju.


  izrotat egli ar skaistam lampinam

  • Izvēlieties pamata krāsu Ziemassvētku rotājumiem. Jūs noteikti jau esat izlēmuši, kādas krāsas eglīšu bumbiņas dominēs Jūsu svētku eglītē – ja vēl nē, tad ir īstais laiks to izdarīt. Uzziniet, kādas ir vismodernākās krāsas gaidāmajos Ziemassvētkos. Pēc tam sāciet rotājumu izvietošanas darbu, bet atcerieties vienu svarīgu triku: ja lielākus rotājumus piekarināsiet tuvāk koka stumbram, tad svētku eglītei tas piešķirs lielāku dziļumu.

  piekariniet pamata krasas rotajumus uz egles

  • Slāņa citas nokrāsas. Ir pienācis laiks Ziemassvētku eglītei piešķirt dzīvību, dekorējot to ar citu krāsu rotājumiem! Galvenais šeit ir pārliecināties, ka krāsas vienmērīgi sadalās pa zariem tā, lai viena nokrāsa nedominētu tikai vienā apgabalā.

  izrotat egli ar citiem rotajumiem

  • Pievienojiet papildu rotājumus. Ja jums ir īpaši rotājumi, tagad ir to kārta. Tie var būt ceļojumu darināti, pašu izgatavoti vai ļoti izsmalcināti Ziemassvētku rotājumi - lai iegūtu maksimālu efektu, mēģiniet atstāt pēc iespējas vairāk vietas starp šiem rotājumu veidiem.

  egliti rota ar papildus svetku rotajumiem

  • Parūpējieties par Ziemassvētku eglītes galotni. Ir pienācis laiks pabeigt ar vienu no vissvarīgākajiem rotājumiem - egles augšdaļu. Ziemassvētku eglītes galotnē ļoti bieži tiek uzlikta zvaigzne, taču jums nav jāievēro šis noteikums - vissvarīgākais ir pārliecināties, ka rotājums nebūs pārāk smags un neapgāzīs visu jūsu rūpīgo darbu.

  izrotat egliar skaistu galotniIzmantojot šos vienkāršus padomus, Jūs izrotāsiet eglīti ne tikai ātri, bet arī oriģināli, un pats rezultāts priecēs un atstās lielu iespaidu gan uz Jums, gan uz Jūsu ģimeni un viesiem! Tad paliks parūpēties tikai par citiem svarīgiem rotājumiem – esam sagatavojuši Jums padomus, kā izrotāt māju Ziemassvētkiem.

  Pircējiem patika šis ieraksts

  5/5
  2 Pircēju vērtējumi

  Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

  Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

  © 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
  Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.