Noderīgi padomi

Skolai gatavojoties - kā pareizi izvēlēties galdu un krēslu?

Izvēlēties biroja mēbeles
19 01 2016
galds un kresls piemerots skolas vecuma bernam

Gatavojot savu mazo skolnieku skolas gaitām vai mainot tam galdu un krēslu aktuāls kļūst jautājums – Kā pareizi izvēlēties darba galdu un krēslu, lai tie nekaitētu bērna veselībai?

Tātad, par visu pēc kārtas!

Galds

Galds - vispirms, tādam noteikti jābūt! Neļaujiet skolniekam pildīt mājas darbus uz dīvāna vai guļot:

  • Darba galda virsmai jābūt gaismu maz atstarojošai un pietiekami lielai, lai uz tās varētu ērti pildīt mājas darbus, izvietot datoru, nepieciešamās iekārtas, piederumus utt. Galda minimālie izmēri: 1200 x 800 mm,optimālie: 1600 x 1000 mm.
  • Klades vai tastatūru novieto atbilstoši skolēna elkoņa līmenim (roka elkoņa locītavā saliekta 90° leņķī); plecu josla nedrīkst būt pacelta uz augšu.

TOP piedāvājumi: Datorgaldiem, rakstāmgaldiem


Krēsls

Krēsls - skolēns lielāko dienas laiku pavada sēdus, tāpēc lielu uzmanību ir jāpievērš krēsla izvēlei:

Krēsla atzveltne - tai jānodrošina muguras atbalsts un ir jābūt anatomiskai formai visā tas garumā atbilstoši mugurkaulam. Atzveltnei un sēdeklim ir jābūt polsterētiem un pārklātiem ar neslidenu, neelektrizējošu un gaisa caurlaidīgu materiālu.

  • Piemērots sēdekļa augstums ir šāds: sēdekļa priekšējā mala ir paceles bedres līmenī, leņķis ceļa locītavā ir lielāks par 90°, pēdas novietotas stabili uz grīdas. Tāpēc ir svarīgi, lai krēslam būtu iespēja regulēt sēdekļa augstumu individuālām vajadzībām.
  • Sēdekļa dziļumam ir jābūt mazākam par attālumu no gūžas locītavas līdz ceļa locītavai.
  • Ieteicams riteņu skaits uz krēsla ir pieci. Tas nodrošina krēsla stabilitāti un manevrēt spēju, krēslam ir jābūt viegli grozāmam ap savu asi.

TOP piedāvājumi: Biroja krēsliem


Pircējiem patika šis ieraksts

1/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?