Noderīgi padomi

Kā iemācīties spēlēt klavieres pašmācības ceļā?

Liela elektrisko klavieru izvēle
17 11 2020
virietis spele klavieres

Daudziem pieaugušajiem dzīves laikā rodas interese par dažādu instrumentu, tai skaitā klavieru spēlēšanu. Ja arī Jums ir šāds sapnis, taču neesat pārliecināti par to, vai vērts mēģināt, atcerieties, ka tūkstošiem cilvēku visā pasaulē ir pierādījuši - klavierspēles apgūšana ir piemērota ikvienam vecumam!

 Svarīgākais šajā procesā ir motivācija un neatlaidība. Pateicoties tehnoloģiju attīstībai un informācijas pieejamībai, nepieciešamās zināšanas un prasmes varam iegūt, esot mājās.

Ielūkojieties raksta turpinājumā, lai uzzinātu padomus, kas noderēs, lai apgūtu klavieru spēlēšanu pašmācības ceļā.

Klavierspēles apgūšanas priekšrocības - Kādēļ to vērts darīt?

Ja neesat pārliecināti, vai vērts ieguldīt laiku, lai apgūtu klavieru spēlēšanu, iespējams, Jūs iedvesmos šīs priekšrocības, kuras sniedz mūzikas instrumenti un to spēlēšana. Tās ir svarīgas, neatkarīgi, vai vēlaties iemācīties spēlēt ģitāru, bungas vai jebkuru citu instrumentu:

  • Jūs piesaistīsiet uzmanību un kļūsiet interesantāks apkārtējiem. Instrumentu spēlētāji bieži vien kļūst par kompānijas dvēseli!
  • Klavieru un citu instrumentu spēlēšana palīdz mazināt stresu un atbrīvoties.
  • Jūs iemācīsieties sadzirdēt un sajust mūziku no citas perspektīvas.

Ar ko sākt klavieru spēlēšanas apmācību?

Būsim atklāti - klavierspēles apgūšana pašmācības ceļā nebūs viegla. Jums būs jāmotivē sevi mācīties spēlēt, kā arī jābūt neatlaidīgam un regulāri jātrenējas. Tāpat, protams, nāksies trenēt pacietību un pirkstu veiklību, taču, ja veltīsiet mācību procesam pietiekoši daudz laika un pūļu, sākumā varēsiet nospēlēt kādu vienkāršāku dziesmu, bet pēc tam, kad pirkstu kustības kļūs veiklākas un plūstošākas, spēsiet pāriet uz ko sarežģītāku.

Svarīgi soļi, ar ko sākt klavieru spēli:

  • Īstā instrumenta izvēle

Pirms sākat apmācību, ir jāizvēlas piemērotāko instrumentu. Biežāk pazīstami ir akustisko klavieru modeļi, piemēram, "Rīga". Taču mūsdienās daudzos mājokļos nav pietiekoši daudz vietas standarta izmēra klavierēm, tādēļ labs risinājums var būt digitālo klavieru iegāde, kā arī dažādu lielumu sintezatori. Lai klavierspēles apgūšana būtu vienkāršāka, ieteicams izvēlēties sintezatoru ar vismaz 72 taustiņiem.

  • Pamatu apgūšana

Klavierspēles mācīšanās sākas ar pašiem pamatiem - vispirms nepieciešams izprast mūziku, kā tā veidojas, un tikai tad var ķerties pie atsevišķu elementu apvienošanas, pirkstu novietojuma apgūšanas un melodiju spēlēšanas

Mācību procesā vajadzētu pakāpeniski apgūt: 

  • Notis - dziesmas sastāv no notīm, tādēļ tās klavieru spēlē ir īpaši svarīgas. Tāpat nepieciešams arī apgūt, kas ir oktāvas;
  • Taustiņi - pilna apjoma klavierēs var redzēt 88 taustiņus, taču digitālo klavieru un sintezatoru klaviatūrās taustiņu skaits var atšķirties. 
  • Akordi - to veidošanā piedalās vismaz trīs notis. Akordus iedala dažādi - tie var būt minora un mažora, tonikas un citu veidu.

vierietis macas spelet klavieres

  • Ķeramies pie klavierspēles

Ir vairākas metodes, kuras cilvēki mūsdienās izmanto, lai apgūtu klavieru spēli. Tiem, kuri dod priekšroku klasiskiem paņēmieniem, var noderēt dažu mācību grāmatu izlasīšana, kas palīdzēs saprast, ar ko sākt. Dažas no populārām lasāmvielām klavierspēles apguvei ir: Māras Aumeles "Klavierspēles ABC" un Stīva Ešvorta grāmata "Mācies spēlēt taustiņinstrumentus". 

Vēl viens no variantiem ir dažādu interneta kursu izmantošana. Tiešsaistē ir pieejami dažādi mācību kursi gan par maksu, gan arī bez maksas. Tiesa, lielākā daļa šo kursu tiešsaistē ir angļu valodā. 

Latviešu valodā pieejamās apmācības lielākoties notiek klātienē. Protams, varat kombinēt klātienes un tiešsaistes mācību procesu, jo klavierspēles apgūšanas procesā ir vairākas svarīgas lietas, kuras kvalitatīvi spēj iemācīt tikai zinošs pasniedzējs, piemēram, pirkstu novietojumu uz taustiņiem. 

meitene macas spelet klavieres

Visbeidzot, mūsdienās ir pieejami arī dažādi klavierspēles apmācību Youtube video, dažādas programmas un aplikācijas, kas ļauj mājas apstākļos trenēt pirkstu veiklību un dažādu melodiju spēlēšanu, sekojot instrukcijām.

apmaciba klavierspelei ar programmu telefona

Kā redzams, klavierspēles apguve ir pilnībā iespējama, un nav svarīgi, vai Jums ir 20, 50 vai pat 70 gadi. Svarīgākais ir atrast to klavierspēles apgūšanas metodi, kas piemērota tieši Jums. Lai izdodas!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.