Noderīgi padomi

Kā izvēlēties pareizos bērnu ratus?

18 08 2020
mamma un mazulis pavada laiku parka daba ar gaisiem bernu ratiem blakus

Labāko bērnu ratu atrašana var aizņemt laiku, un, tā kā tirgū ir tik daudz dažādu modeļu, tos var būt īpaši grūti izvēlēties. Izvēloties bērnu ratus, nevajadzētu sekot TOP5 sarakstiem, kurus parasti sauc par dārgāko uzņēmumu ratiem, vai forumiem, kur virmo karstas diskusijas starp vecākiem. Izlemjot, kuri rati būs piemēroti Jūsu mazulim, jāņem vērā dažas pamata lietas.

Kas jāņem vērā, izvēloties ratus?

Pirms bērnu ratu izvēles, pievērsiet uzmanību 4 galvenajiem aspektiem::

1. Cena. Pirms sākat meklēt bērnu ratus, iesakām iestatīt cenu diapazonus. Nosakiet, cik daudz Jūs vēlaties maksāt par ratiem, un Jūs pat neinteresēs dārgāki modeļi. Kamēr Jūsu bērnam nav nekā žēl, nekoncentrējieties tikai uz īpaši dārgiem ratiem. Vidējas klases rati bieži ir tādas pašas kvalitātes kā slavenu zīmolu rati ar augstāku cenu.

2. Dzīvesveids. Tas, iespējams, ir vissvarīgākais faktors, izvēloties ratus. Varbūt Jūs esat pilnīga pilsētas ģimene, un rati lielākoties būs nepieciešami tikai braukšanai pa bruģētiem vai nedaudz nelīdzeniem ceļiem. Vai varbūt Jūs dzīvojat ārpus pilsētas vai arī Jums patīk visvairāk braukt pa meža takām. Atcerieties apsvērt arī savu dzīvesvietu. Tiem, kas dzīvo mājā un ir vairāk vietas, ratu svaram un izmēram, iespējams, nebūs liela nozīme, taču, ja Jūs dzīvojat dzīvoklī un Jums nav lifta, Jūs, visticamāk, vēlēsieties īpaši vieglus ratus. Ja dzīvoklī Jums nav daudz vietas ratiem un tie netiks ļoti aktīvi izmantoti, tad noteikti meklējiet kompaktus un viegli saliekamus ratus.  

sieviete ar ratiņiem un somām zem pilsētas

3. Ģimenes lielums. Ja starp bērniem ir neliela vecuma atšķirība, apsveriet ratu iegādi, kas var uzņemt gan jaundzimušo, gan jau pieaugušo bērnu. Šādiem ratiem ir īpašs sēdeklis vai sols jau vecākam bērnam. Tādā veidā Jums nevajadzēs stumt divus ratus. 

4. Gadalaiki. Ja Jūsu mazulis ir dzimis aukstā sezonā vai vasaras beigās,Jums vajadzētu izvēlēties ratus ar biezāku materiālu, lielākiem riteņiem un vismaz 74 cm garu ratu kulbu. Biezāk ģērbts bērns var neietilpt mazākā ratu kulbā, un plāni ratu aizsargapvalki var nepasargāt no vēja, lietus vai sniega. Ratus ar lieliem piepūšamiem riteņiem ziemā būs daudz ērtāk stumt. Ja Jūsu mazulis ir dzimis pavasarī vai vasaras sākumā, izvēlieties vieglāku, caurlaidīgāka auduma ratus un pievērsiet uzmanību tam, vai ratiem ir piestiprināts kukaiņu siets. 

Universālie rati: kuri ir labāki "Trīs vienā" vai "Divi vienā"?

Ratiem, kas ir 3/1, ir viss nepieciešamais dzimšanas brīdī. Komplektā ietilpst automašīnas sēdeklis, kas derēs no dzimšanas līdz aptuveni 13 kg. Dažādi ražotāji norāda dažādus svara diapazonus, atkarībā no Jūsu izvēlētā modeļa sēdeklī var ietilpt līdz 9, 13 vai 15 kg. Ratu kulba kalpos līdz apmēram tam laikam, kad mazulis sāks griezties un pieķerties malām un atstāt to bez uzraudzības būs nedroši. Kad bērns sāks stingri sēdēt, Jūs varēsiet sākt izmantot ratu sporta daļu, kas derēs līdz brīdim, kad bērnam būs apmēram 3 gadi. 


2/1 ratiem ir gan kulba, gan sporta daļa, tāpat kā 3/1 ratiem, taču to komplektācijā neatradīsiet automašīnas sēdekli. 

Parasti 3/1 rati ir draudzīgāki cenas ziņā, jo Jums nav jāpērk nekas papildu. Izvēloties 2/1 ratus, Jums būs jāmeklē papildu sēdeklis un adapteri, lai Jūs varētu novietot sēdekli uz pieejamo ratiņu šasijas. Nav vienprātības par to, kuri rati ir labāki. Dažiem cilvēkiem patīk viss vienuviet, citi izvēlas 2/1, jo vēlas iegādāties noteiktas markas automašīnas sēdekli. Plašāk par ratu atšķirībām varat lasīt rakstā: bērnu ratu veidi.

māte ar bērnu melnā karietē smaida un smejas

Ratu funkcijas, piederumi un drošība

Pēc lēmuma pieņemšanas par cenu, ratu veidu un prioritāšu noteikšanu, kur visbiežāk tie tiks izmantoti, ir iespējams iegūt plašāku pārskatu par to funkcijām.

Ratu riteņi

Ir 2 galvenie ratu riteņu veidi:

  1. Piepildīti ar gaisu. Ratiem ar piepūšamiem riteņiem ir laba saķere, tie ripo viegli un klusi. Ratiem ar šāda veida riteņiem pat bedrainos ceļus nebūs grūti izbraukt. Tie ir lieliski piemēroti tiem, kam patīk ātras pastaigas vai pat skriešana, stumjot ratus. Piepūšamo riteņu galvenais trūkums ir tāds, ka, uzbraucot uz kaut kā asa, tos ir diezgan viegli caurdurt.
  2. Gēla. Rati ar gēla riteņiem ir izturīgi pret jebkādu caurduršanu, tāpēc ar tiem varat braukt pa dažādām virsmām. Tomēr, tā kā šie riteņu veidi ir diezgan stingri, braukšana ar tiem nav tik gluda kā, teiksim, ar gaisa piepildītiem riteņiem.

Pievērsiet uzmanību arī tam, vai riteņi griežas un vai tie ir stabili. Rati ar rotējošiem riteņiem ir vairāk manevrējami un vajadzības gadījumā tos var arī fiksēt.

Ratu izmērs un svars

Ja Jūs dzīvojat dzīvoklī bez lifta un turat ratus mājās - izvēlieties ratus, kas ir pēc iespējas vieglāki un ērti. Ratu svars var būt no 8 līdz 20 kg, atkarībā no tā, kuru ratu daļu Jūs šobrīd novietojat uz šasijas.


Ja izmantojat liftu, pievērsiet uzmanību ratu lielumam, jo ​​šaurā dzīvokļa liftā rati var vienkārši nederēt. Tiem, kam ir automašīna ar nelielu bagāžnieku, jāņem vērā arī tas, vai ratu kulbas jumts noliecas pietiekami, lai to varētu ievietot bagāžniekā.

Drošība

Bremzēm jābūt viegli pieejamām un drošām ratu riteņiem. Ir vērts atcerēties, ka stingri aizliegts stumt ratus ar bloķētu bremzi. Ja ratu bremzes sabojājas, tos izmantot vairs nebūs droši.

Drošības jostas ir ne mazāk svarīgas. Jūs tās atradīsiet tikai ratu sporta daļā. Ratiem ir 3 drošības punkti un 5 drošības jostas. 3 drošības punktu jostas ir piestiprinātas caur rumpi un kājām, savukārt 5 drošības punktu jostas ir daudz drošākas, jo tiek piestiprinātas caur bērna pleciem, rumpi un kājām.

mamma brauc ar bērnu ratiņiem dabā ar mammas somu un drošības funkcijām

Ratu piederumi.

  • Mammas soma. Parasti šis piederums jau ir iekļauts komplektācijā. Tajā varēsiet ērti uzglabāt gan savas, gan bērna mantas.