Noderīgi padomi

Kā izvēlēties labāko statīvu Ziemassvētku eglītei?

Plaša izvēle egļu statīviem
02 11 2021
eglisu rotajumi uz mazas eglites
Ziemassvētku eglītes sarūpēšana ir atbildīgs un aizraujošs uzdevums. Kad tā nogādāta mājās, jāizlemj, kādā veidā to nostiprināt, lai egle pēc iespējas ilgāk nezaudētu savu krāšņumu, kā arī būtu droša un stabila. 

Šajā rakstā esam apkopojuši vērtīgus padomus, kā gudri izvēlēties Ziemassvētku egles statīvu jeb tā saucamo “kāju”.

ziemassvetku eglite


Statīva izvēle – kas jāņem vērā?

Mūsdienās gan Ziemassvētku egles, gan to statīvi un rotājumi veikalos un internetā pieejami ļoti plašā klāstā, tādēļ tajā var viegli apjukt. Taču tā kā egles “kājai” ir svarīgs uzdevums – turēt koku stabili, lai tas neapgāztos pie pirmā satricinājuma, kā arī rūpēties par ūdens apgādi, tad šī prece ir jāizvēlas pārdomāti un atbildīgi. Lūk, kas jāņem vērā:

  1. Ziemassvētku egles statīva konstrukcijai un izmēram jābūt pielāgotam egles lielumam. Ja Jums būs liela egle, arī statīvs jāmeklē atbilstošā izmērā, savukārt, ja plānojat izvēlēties mazu eglīti, ieteicams iegādāties nelielu statīvu, lai tas nenovērstu uzmanību no egles. Klasiskā krustveida koka kāja ir piemērota Ziemassvētku eglēm, kuru augstums nepārsniedz vienu metru. Ja mājās būs krietni garāka egle ar apjomīgāku stumbru, jāizvēlas izturīgāks un smagāks stiprinājums. Šajā gadījumā derēs gan plastmasas, gan metāla un koka stiprinājumi.
  2. Pērkot egles statīvu, jādomā ne tikai par stabilitāti, bet arī iespēju nodrošināt ūdens pievadi egles stumbram, jo tādā veidā tā ilgāks saglabās savu izskatu un nenokaltīs. Tā kā klasiskajā koka vai cita materiāla kājā ūdens iepildīt parasti nevar, jālūkojas saliekamo konstrukciju virzienā. Ir iespējams iegādāties dažādus modeļus, kuriem jau ir iebūvēts ūdens konteiners, vai arī to var pievienot atsevišķi.
  3. Lētāka alternatīva būs egles iestiprināšana spainī vai burkā, kas piepildīta ar mitrām smiltīm. Taču, izvēloties šo variantu, jārēķinās ar tā nestabilitāti, kā arī risku, ka spaiņa saturs var izbirt uz grīdas, ja tas tiks apgāzts. Tāpat jāpadomā, kā spaini vai burku atbilstoši noformēt, piemēram, aplīmēt ar krāsainiem papīriem, lentēm un citiem rotājumiem, nokrāsot vai pat ielikt audekla maisā un apsiet ar skaistu lentīti.
  4. Meklējot statīvu, padomājiet, kā tas saskanēs ar egli un telpu, kurā atrodas. Tā kā svarīgākais objekts ir egle, ja izvēlētais kociņš ir neliels, iesakām meklēt neuzkrītošu statīvu. Savukārt, ja egle ir kupla un liela, tā nosegs jebkāda veida statīvu. Ja zem eglītes paredzēts likt dāvanas, varat iegādāties statīvu, kas pilda arī dekoratīvu funkciju, piemēram, ir veidots kādā īpašā formā vai krāsā.

ziemassvetku egles stativs


Droša Ziemassvētku egles uzstādīšana

Kad egle un statīvs atrasts, jāizlemj, kurā vietā mājoklī to novietosiet. Ja plānots eglītē karināt lampiņas, vēlams to likt tuvāk elektrības avotam vai arī izmantot pagarinātāju. Nekādā gadījumā nelieciet egli tuvu kamīnam, krāsnij vai citām zonām, kas var paaugstināt ugunsbīstamību. Nelieciet egli uz paklāja, jo no tā būs grūti iztīrīt nobirušās skujas. Nededziniet svecītes, kas iestiprinātas eglē, ja koks jau ir kļuvis sauss, kā arī nekad neatstājiet sveces bez uzraudzības!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?