Noderīgi padomi

Kā izvēlēties piemērotākās autiņbiksītes Jūsu bērnam?

Liela izvēle autiņbiksītēm
06 03 2019
autinbiksites

Ģimenē ienākot jaundzimušajam, nākas mainīt ne tikai savas dzīves ritmu, bet arī rūpēties par pirkumu grozu, kurā neapšaubāmi dominē autiņbiksītes. Tās nonāk tiešā kontaktā ar mazuļa ādu un tiek izmantotas pietiekami ilgā bērna dzīves posmā, tāpēc būtu labi, ka jautājums, kādas autiņbiksītes izvēlēties jaundzimušajam vai jau lielākai atvasei, rastos pietiekami reti. Tieši šī iemesla dēļ piedāvājam iepazīties ar būtiskiem aspektiem, kas palīdz vieglāk saprast, kādas autiņbiksītes zīdaiņiem būtu piemērotākās.

Ņemiet vērā mazuļa svaru

Laikam svarīgākais, lai autiņbiksītes jaundzimušajiem būtu atbilstoša izmēra, tāpēc vispirms jāņem vērā minētais aspekts. To izdarīt noteikti nebūs grūti – pietiek zināt, ka autiņbiksītes bērniem tiek kvalificētas vairākās kategorijās:

 • 0 – 0–2,5 kg;
 • 1 – 2–5 kg;
 • 2 – 3–6 kg;
 • 3 – 4–9 kg;
 • 3+ – 5–10 kg;
 • 4 – 7–18 kg;
 • 4+ – 9–20 kg;
 • 5 – 11–25 kg;
 • 5+ – 13–27 kg;
 • 6 – no 16 kg;
 • 6 + – no 17 kg.

Parasti uz autiņbiksīšu iepakojuma tiek norādīti kilogrami, taču ja tie nebūtu norādīti, ņemot vērā iepriekš norādītos datus, ļoti viegli atradīsiet Jūsu atvasei piemērotāko variantu.

Izvēlieties atbilstošu tipu

Kad jau zināt, kāds autiņbiksīšu izmērs ir nepieciešams, īstais laiks parunāt par tipiem – tie arī ļoti dažādi.

 • Dienas un nakts autiņbiksītes. Tās ir normālas, klasiskas autiņbiksītes jaundzimušajiem, kuras, mainot izmērus, izmantojamas no pirmajām mazuļa dienām līdz brīdim, kad pienāk brīdis pāriet uz citu tipu. Vērts paturēt prātā, ka autiņbiksītes uz nakti parasti izceļas ar labāku mitruma absorbēšanu, šādā veidā nodrošinot vispusīgu bērna komfortu.
 • Autiņi. Tā ir autiņbiksīšu alternatīva, ko parasti izvēlas ekoloģiska dzīvesveida piekritēji. Investīcijas autiņiem parasti ir mazākas, taču darba ar tiem ir daudz vairāk: tos vajadzēs mazgāt, kā arī maiņas intervāli būs jābūt īsāki. Tomēr pozitīvais ir tas, ka tie labāk vada gaisu un retāk izplata nepatīkamu aromātu.


 • Atkārtoti izmantojamās autiņbiksītes. Tās nav tas pats, kas autiņi. Tās dēvē ar autiņbiksītēm atradinātājām, kas sevišķi piemērotas tad, kad atvase vairs neizmanto parastās autiņbiksītes, taču vēl pilnībā nav pieradusi pie jaunās situācijas. Šīs autiņbiksītes apakšbiksītes pēc sava izskata vairāk atgādina parastās apakšbiksītes – atšķirība ir tā, ka tās ir pārklātas ar mitrumu absorbējošu pārklājumu. Lielākiem bērniņiem iepatiksies arī to dizains: ar laiku šis aspekts viņiem kļūs arvien svarīgāks.

 • Autiņbiksītes peldēšanai. Loģiski, ka ūdenim paredzētajām autiņbiksītēm būtu jābūt citādākām: ja parastais produkts kļūs slapjš, neizvairīsieties no noplūdes un materiāla piebriešanas. Tieši tam arī radīts šis tips – autiņbiksītes baseinam vai citām ūdens tilpnēm, kuras var nodrošināt daudzpusīgu aizsardzību un vienlaikus arī komfortu. Ja gaidāmas viena vai cita veida izklaides, bez tām noteikti neizdosies tikt galā!
 • Paladziņi. Šie produkti parasti izmantojami pārtīšanai, bet tikpat labi var noderēt arī tad, kad autiņbiksītes zēniem vai meitenēm vairs nav vajadzīgas, bet naktī joprojām gadās "nelaime". Starp šiem produktiem atradīsiet arī speciālus matračiem paredzētus paladziņus, kas palīdz nodrošināt higiēnisku vidi.


Pievērsiet uzmanību uzticamam ražotājam

Domājot par to, kādas ir labākās autiņbiksītes jaundzimušajam, parasti tiek ieteikts ņemt vērā arī ražotāju. Lai gan šī doma vērtējama diezgan pretrunīgi, tomēr laikam piekritīsiet, ka daudz mierīgāk jūtamies, ja izmantojam jau pazīstama ražotāja produkciju. Turklāt jau vairākus gadus strādājošs uzņēmums lieliski pārzina savu darbu, tāpēc labi zina, kas nepieciešams Jūsu mazuļiem.

Pārdošanas topā šobrīd dominē autiņbiksītes Pampers, Huggies, Genki!, GOO.N, Moony, Happy un daudzas citas mazāk vai vairāk pazīstamas preču zīmes. Ja neesat pārliecināti par produktu kvalitāti, uzticieties citu vecāku viedoklim: ja vēlaties uzzināt, vai būs kvalitatīvas, piemēram, japāņu autiņbiksītes, atsauksmes un citu mazuļu pieredze noteikti palīdzēs pieņemt lēmumu.

Autiņbiksīšu cena

Tas ir pietiekami svarīgs aspekts, kam ir ļoti ietekmē izvēli – jo vienmēr pievēršam uzmanību, kuras autiņbiksītes tiek pārdotas lētāk. Taču, lai ietaupītu, būtu jāpievērš uzmanība arī iepakojumā esošo autiņbiksīšu daudzumam: salīdzinot cenas, vieglāk sapratīsiet, kuras no tām tiešām ir lētākās.

Autiņbiksīšu cena var būt atkarīga gan no ražotāja, gan no to sniegtajām priekšrocībām, tāpēc viennozīmīgi nevar apgalvot, ka dārgāk vienmēr ir labāk. Turklāt, ja vēlaties ietaupīt, vienmēr var pameklēt, kurām autiņbiksītēm ir akcija: ja esat pārliecināti, ka mazulis nesasniegs nākamo svara kategoriju, pamanot labu piedāvājumu, varat to izmantot, iegādājoties vairāk autiņbiksīšu!

Kādas autiņbiksītes izvēlēties: ekoloģiskas vai nē?

Par šo jautājumu bieži rodas diskusijas, vai ekoloģiskās autiņbiksītes patiesībā ir nepieciešamas – vēl jo vairāk tāpēc, ka to cena ir augstāka. Tomēr, ja pamanījāt, ka Jūsu mazulis ir jutīgāks un vienmēr izvēlaties autiņbiksītes jutīgai ādai, būtu vērts izmēģināt šādu variantu. Ekoloģiskās autiņbiksītes labāk "elpo" un neizraisa alerģiskas reakcijas, tāpēc izvairīsieties no lielākām problēmām. Taču ja līdz šim izmantojāt parastās autiņbiksītes un nekādas problēmas neesat atklājuši, tiešām nav no tām jāatsakās.

Paturot prātā visus minētos aspektus, viegli pieņemsiet lēmumu, kas Jūsu atvasei būs piemērotākais. Autiņbiksītes bērniem internetā tiek tirgotas 220.lv interneta vietnē – šeit vienmēr atradīsiet labāko to sortimentu un daudzus piedāvājumus, kas ļaus ietaupīt!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?