Noderīgi padomi

Tapetes vai sienu krāsošana?

Plaša izvēle fototapetēm
04 06 2020
krasosanas instrumenti uz galda - rullis, otas, cimdi, tapetes, krasas

Kad Jūs nolemjat veikt remontu, vienmēr tiek gaidīta viena svarīga izvēle - sienu apdare. Parasti to dara, sienas noklājot ar tapetēm vai krāsu, taču Jūs maldāties, ja domājat, ka starp šīm izvēlēm nav daudz atšķirību. Gan tapešu līmēšanai, gan krāsošanai ir savi trūkumi un priekšrocības: jo tuvāk Jūs tos iepazīsiet, jo daudz vieglāk būs izlemt, kura opcija ir vislabākā Jūsu mājām.

Maskējiet sienu nelīdzenumus

Krāsa vēl vairāk izceļ visas deformācijas - ar pareizu apgaismojumu vēl labāk būs pamanāmi visi sienu defekti vai jaunās plaisas. Lai no tā izvairītos, jāveic rūpīga sienu sagatavošana krāsošanai un sienas jāpārklāj ar biezu kārtu, kas arī nepasargās no jaunām plaisām. Tikmēr biezākas tapetes lieliski maskēs nevienmērīgumu - ja sienām ir tendence plaisāt, šī izvēle atmaksāsies daudz vairāk.

Darba process

Gadījumos, kad sienas ir pilnīgi gludas, krāsošana var būt nedaudz vienkāršāka nekā tapešu līmēšana. Tomēr, ja ir vajadzīgs papildu maskēšanas darbs, var būt vajadzīgas īpašas prasmes. Līmējot tapetes, ir jāpievērš liela uzmanība: ir ļoti svarīgi rūpīgi izlīdzināt to loksnes un uzklāt pietiekamu daudzumu līmes, lai tās labi pieliptu, bet tajā pašā laikā lai tapešu loksnes nepārklātos. Citiem vārdiem sakot, abiem šiem darbiem ir savas nianses, taču katru no tiem Jūs varēsiet izdarīt pats.

Ilgmūžība

Bieži tiek teikts, ka tapetes uz sienām var turēties 15-20 gadus, savukārt krāsotas sienas var ilgt līdz desmit gadiem, bet pēc dažiem gadiem parasti gribas krāsu nedaudz atjaunot. Tomēr šis aspekts ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, telpas mērķa vai ģimenes sastāva. Bērni var saskrāpēt vai saplēst tapetes, bet, ja izvēlaties mazgājamās tapetes un Jums ir palikušas vairākas tapešu loksnes, Jūs viegli tiksiet galā ar šādām problēmām. ja Jūs iepriekš nebijat saskarušies ar tiem agrāk, mēs esam sagatavojuši svarīgu informāciju par tapešu tīrīšanu. Ja krāsotās sienas ir bojātas, varēsiet tās arī pārkrāsot, bet, ja vēlaties saglabāt vienmērīgu klājumu, būs jāpiestrādā nedaudz vairāk.

Izvēles daudzveidība

Gan tapešu, gan krāsu izvēle ir ārkārtīgi plaša - starp tām Jūs patiešām varat atrast pareizākos risinājumus Jūsu interjeram. Tomēr jāpiemin, ka krāsa ir vairāk piemērota gadījumos, kad vēlaties sienas pārklāt vienā krāsā. Protams, Jūs varat izmantot vairākas dažādas nokrāsas, bet, ja Jūs sapņojat sienas dekorēt ar interesantiem rakstiem vai zīmējumiem, vispirms Jums vajadzētu apskatīt tapešu klāstu. Tas pārsteigs ne tikai ar dažādām krāsām, bet arī ar dažādiem rotājumiem, piemēram, bērnu zīmējumiem, ģeometriskām formām vai ziediem. 


Pielietošanas iespējas

Agrāk šķita, ka tapetes nav iespējams uzklāt ne vannas istabā, ne virtuvē, taču ievērojami uzlabotā tehnoloģija ir skārusi arī šīs zonas. Tagad šie izstrādājumi var būt gan mitrumizturīgi, gan viegli tīrāmi vai pat mazgājami - ja Jūs pievēršat uzmanību tam, kā izvēlēties tapetes, varat tās pielāgot jebkurai telpai. Joprojām šāds risinājums nav ļoti izplatīts vannas istabā, bet virtuvē aizvien biežāk tiek domāts par tapetēm. Tikmēr krāsu var drosmīgi uzklāt jebkurā telpā - izņemot sienu nevienmērīgumu, krāsošanai nav papildu nosacījumu.

Iepazīstoties ar visām šīm niansēm, Jūs varat viegli izlemt, kura sienu apdares metode ir Jums piemērotāka un patīk vislabāk. Varat arī padomāt par to sajaukšanu: uzlīmējot uz vienu no istabas sienām interesantākas tapetes, Jūs izveidosiet unikālu interjeru.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2008-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.