Noderīgi padomi

Kā kombinēt rotaslietas?

Sieviešu rotaslietas plašā izvēlē
27 11 2020
sieviete ar skaistam rotaslietam pilseta

Pareizi izvēlēti aksesuāri atdzīvina apģērbu tā, lai tas papildinātu vai arī izveidotu perfektu koptēlu. Tomēr, virkne sieviešu joprojām baidās izvēlēties lielākus, spilgtāku krāsu vai interesantāku rakstu aksesuārus. Viņas baidās izskatīties nestilīgi, tāpēc parasti samierinās ar pavisam neredzamiem auskariem un universālu pulksteni. Mēs izstāstīsim, kā nekļūdīties, iepazīstināsim ar galvenajiem rotaslietu kombinēšanas veidiem un piedāvāsim konkrētus piemērus, kas palīdzēs Jums izvēlēties sev piemērotākās rotaslietas.

Ir divi galvenie kombinēšanas veidi

Ir iespējams izšķirt divus pamata aksesuāru kombinēšanas veidus. Pirmais – lai papildinātu jau izveidoto tēlu, izmantojiet dažādas detaļas, kas atbilst Jūsu apģērbam. Otrais – pie tā paša apģērba, izveidojiet savādāku tēlu ar dažādu aksesuāru palīdzību. 

Pirmās metodes piemērs: Jūsu stils nedaudz atgādina rokzvaigznes tērpu. Saplēsti džinsi, vienkāršs balts T-krekls, kedas un ādas jaka. Šim apģērbam Jūs varat pieskaņot ādas rokassprādzi, lielus auskarus un uz pleca uzlieciet rokassomiņu, kas ir dekorēta ar dažādām sprādzēm un kniedēm. 

adas aproces un adas jakas kombinesanalieli auskari stila

Otrās metodes piemērs: Jums patīk valkāt savu iecienītāko, melnu, pie ķermeņa pieguļošu kokvilnas kleitu. Vēlaties izskatīties eleganti? Uzvelciet augstpapēžu kurpes un sudraba kaklarotu. Vēlaties bezrūpīgu tēlu? Uzvelciet zābakus un rotaslietas, kas cieši apvijās ap kaklu. Vai varbūt Jūs meklējat ikdienas brīvā laika apģērbu? Tad varat izvēlēties zemo papēžu kurpes un pieskaņot kleitai krāsainu kaklarotu. Šajā jautājumā robežu vienkārši nepastāv. Vairāk par šo pašu apģērbu kombinēšanu dažādiem gadījumiem varat lasīt rakstā: Kas padara kapsulas garderobi tik īpašu?

Aksesuāru krāsa un faktūra

Krāsas tiek sadalītas aukstajās un siltajās. Aukstās krāsas ietver sevī zilu, violetu un zaļu krāsas, un tās ir ideāli piemērotas sudraba aksesuāriem. Siltās ietver sevī sarkanu, oranžu un dzeltenu krāsas, vislabāk šīs krāsas ir apvienot ar zelta aksesuāriem. 

zelta aksesuari uz fotosomina ar zelta apdari piestav pie sarkanas kleitaszelta aksesuari un saulesbrilles

zelta aksesuari piestav

Daži noteikumi attiecināmi arī uz apģērba un aksesuāru krāsu kombināciju. Šeit ir pamata krāsu kombinācijas:

 • Melnas krāsas apģērbs – dažādu krāsu detaļas;
 • Neitrālo krāsu apģērbs – spilgtu krāsu detaļas;
 • Spilgtas, krāsainas drēbes – pasteļtoņu detaļas;
 • Baltas krāsas apģērbs – piezemētas, zemes krāsas detaļas;
 • Dažādu rakstu apģērbs – vienkrāsainas detaļas, kas atbilst vienai no apģērba krāsām. 

Izvēloties rotaslietas, ir jāpievērš uzmanība arī to faktūrai. Ja izvēlaties auskarus ar pērlēm, kaklarota ar tādas pašas krāsas kristāliem vai rokassprādze no baltām koka pērlītēm izskatīsies diezgan stilīgi. Izvēlieties ne tikai pēc krāsas saskaņotus akmeņus, bet arī pēc līdzīga spilgtuma un caurspīdīguma, un pat dārgakmeņus. 

lidziga stila rotaslietu kombinesana

Iepriekš pieminēts noteikums – gan zelts, gan sudrabs, tagad tiek pavisam aizmirsti, taču Jūs varat droši izvēlēties zelta auskarus, bet uz kakla valkāt sudraba kulonu uz sudraba ķēdītes. Tomēr viens nosacījums joprojām pastāv, ja izvēlaties diezgan masīvu zelta rotu, sudraba rotaslietai vajadzētu būt smalkākai, mazāk uzkrītošai.


Kad izvēlēties masīvus aksesuārus?

masivi auskari koptelapieskanoti masivi auskari pie apgerba

Lielas, uzmanību piesaistošas ​​rotaslietas tagad ir īpaši modē, bet kā gan nepārspīlēt un atklāt perfektu kombināciju?

 • Ir viens vienkāršs noteikums: izvēloties masīvus aksesuārus, ir jāierobežo to skaits, tas ir, vienlaikus nedrīkst valkāt vairāk nekā 3-4 dažādas detaļas. Tiesa, pat 3 lielākas rotaslietas jau būs par daudz, ja tās izvēlēsieties, dodoties uz darbu, tāpēc šis noteikums ir derīgāks, izvēloties šīs kombinācijas brīva laika pavādīšanai;
 • Lieli aksesuāri nebūs piemēroti apgērbam ar dažādiem rakstiem, šajā gadījumā vislabāk ir izvēlēties smalkākas, mazāk uzmanību piesaistošas ​​kombinācijas;
 • Runājot par rokassomas izmēru, jāņem vērā arī ķermeņa uzbūve. Slaidas un gara auguma sievietes lieliski izskatīsies ar „oversized“ tipa vai hobo stila rokassomu, burvīgi izskatīsies arī maza rokassomiņa ar garu ķēdi. Tikmēr īsāka auguma sievietēm ir jāizvēlas nedaudz mazākas rokassomas, izvairoties no ļoti garām siksnām. Lielākiem cilvekiem ir lieliski piemērotas vidējā izmēra un kompaktas rokassomas;
 • Daži cilvēki, kas interesējas par modi, saka, ka auskaru, rokassprādzes, kaklarotas un gredzena nēsāšana no viena komplekta ir ārkārtīgi bezgaumīga. Tomēr šis noteikums attiecas tikai uz masīvu rotaslietu izvēli. Smalkākas, pie apģērba pieskaņotas viena komplekta rotaslietas spēj izskatīties ārkārtīgi eleganti. 


Rotaslietu pieskaņošana pie blūzes

kaklarota ap dekolte zonupieskanotas kaklarotas telammasivas rotaslietas uz kakla

Ir daži noteikumi, kas palīdzēs Jums nekad nekļūdīties un izvēlēties vispiemērotāko rotaslietu:

 • Blūze ar augstu apkakli – gara ķēde vai krelles;
 • Apaļš kakla izgriezums – īsas, masīvas krelles;
 • Blūze bez pleciem – daudzslāņu, pie kakla pieguļošas krelles;
 • Kvadrātveida kakla izgriezums – ķēde ar kompaktu kuloniņu;
 • Krekls ar nelielu izgriezumu – pie kakla pieguļoša ķēdīte ar piekariņu;
 • Blūze ar nolaistiem pleciem – garas krelles no pērlītēm;
 • V formas blūze – ķēdīte ar V veida kulonu.