Noderīgi padomi

Kā parūpēties par mauriņu pēc ziemas sezonas?

Plaša izvēle trimmeriem
27 04 2020
zalaja laistisana

Sākoties pavasara sezonai, jādomā par dažādiem teritorijas uzkopšanas darbiem, tostarp - rūpēm par mauriņu. 

Ziema vienmēr ir liels pārbaudījums zālienam, tādēļ pavasarī jāveic pasākumi, lai novērstu aukstā gadalaika radītās sekas.

Kā labāk parūpēties par mauriņu pēc ziemas sezonas - par to vairāk turpinājumā. 

Nezāļu iznīdēšana 

Pirms sāk augt gan zāliens, gan nezāles, uz zāliena uzklājiet speciāli nezāļu iznīcināšanai piemērotu herbicīdu, lai iznīcinātu nezāles pirms tās sākušas dīgt. 

Pēc tam, kad sadīgušas platlapju nezāles, piemēram, pienenes, laiks iznīdēt tās - arī šim nolūkam var izmantot atbilstošus līdzekļus. Protams, ja šāda tipa nezāļu ir maz, tās var izraut ar rokām. 

Laistīšana 

Līdz ko zāle sākusi augt, jāatsāk tās laistīšana. Pavasara sezonā parasti pietiek ar vienu vai divām reizēm nedēļā - ja nav lietus. Tikpat svarīgs kā laistīšanas biežums ir tās pamatīgums - jāatceras, ka mitram jābūt ne vien zālienam, bet arī augsnei. 

Bieža un pamatīga laistīšana ļauj zālienam veidot dziļas, stipras saknes, kas labāk iztur vasarai raksturīgo karstumu. 


Pļaušana 

Kad zāle sākusi aktīvi augt, tā jāsāk pļaut. Svarīgi izvēlēties piemērotu pļaušanas ierīci un metodi. Nelielām piemājas teritorijām piemēroti trimmeri - funkcionālas, ērti lietojamas ierīces, kas lieti noder arī citu teritorijas uzkopšanas darbu veikšanai. 

Pavasara sezonā zālienā bieži vien ir augsts mitruma līmenis - lai nesabojātu zālienu, ieteicams pa to lieki nepārvietoties. Arī pļaušanai labāk izvēlēties laiku, kad zāliens ir sauss. 


Iesējiet no jauna zālienu tukšajās vietās 

Var gadīties, ka pēc ziemas sezonas nepieciešama daļēja mauriņa atjaunošana. Ja zālienā ir tukši laukumi, iesējiet tajās zālienu no jauna. 

Mitriniet augsni un nedaudz uzrušiniet ar grābekli. Pēc tam iesējiet sēklas. Šo platību viegli laistiet pāris reižu dienā - līdz zāliens sāk augt.