Noderīgi padomi

Kā sagatavot siltumnīcu darbam?

Plašs sortiments siltumnīcām
23 01 2020
ka sagatavot siltumnicu jaunajai sezonai

Ikviens vēlas maksimāli palielināt siltumnīcas ražu, bet ar to vien nepietiek. Tuvojoties jaunajai sezonai, ir laiks sākt gatavoties panākumiem. Šoreiz runāsim par to, kā sagatavot siltumnīcu sezonas sākumam un kādi uzdevumi jāņem vērā, tuvojoties tās beigām.

Siltumnīcas dezinfekcija

Ir ļoti svarīgi nogalināt siltumnīcā "dzīvojošos" mikroorganismus - vīrusus, baktērijas, sēnītes un citus līdzīgus kaitēkļus, kas var nelabvēlīgi ietekmēt jūsu turpmāko ražu. Šis darbs tiek veikts rudenī vai agrā pavasarī. Siltumnīcas dezinficēšanai ir daudz dažādu paņēmienu - to var izdarīt ar līdzekļiem, kas īpaši paredzēti augu aizsardzībai, ar piemērotiem mēslošanas līdzekļiem, botāniskajiem ekstraktiem vai augu ekstraktiem.


Siltumnīcas zemes atjaunošana

Stādot tos pašus augus tajā pašā vietā, tie no augsnes pastāvīgi iegūst tikai tos pašus materiālus, un ir daudz vieglāk izmantot līdzekļus pret kaitēkļiem, kas nebūs kaitīgi šiem augu veidiem. Atšķirībā no āra augsnes, tās izmantošana telpās ir ārkārtīgi sarežģīta, tāpēc, lai sasniegtu lielāku ražu, zeme siltumnīcā pirms katras sezonas ir jāsagatavo un jāatjauno. Ieteicams norakt apmēram 10 cm lielu slāni un atrast zemes gabalā vietu, kur to var izmantot komposta kaudzē. Ar pienācīgu aprūpi (rakšanu, nezāļu ravēšanu) šo zemi varēs atjaunot siltumnīcā 2-3 gadu laikā.

Tomēr šie uzdevumi nav jāveic katru gadu - ir svarīgi izvērtēt reālo situāciju. Ja paņemot rokās nedaudz zemes, redzat, ka tā neuzsūc mitrumu, ir vērts padomāt par izmaiņām. Par to liecina arī zemāka raža un paaugstinātas augu slimības. Tomēr, ja tas tā nav, augsni var vienkārši mēslot ar piedevām.

Mulčēšana

Ideālā gadījumā, ja jums izdodas noņemt veco mulču no siltumnīcas vēl rudenī, jums izdosies pasargāt augsni no infekcijas slimībām. Bet vēl nav par vēlu veikt šo darbu, gatavojoties pavasara sezonai. Mulčas krāsa ir jāpielāgo atbilstoši gadalaikam: vasarā, kad ir ļoti karsts, vislabāk ir izvēlēties gaišas nokrāsas, kas nav pārāk karstas (īpaši siens), un agrā pavasarī ir vēlams izmantot tumšus toņus, kas piesaista un saglabā siltumu. Tam ļoti piemērots ir komposts un paskābināta kūdra.


Siltumnīcas konstrukciju tīrīšana

Apsverot, kā izvēlēties siltumnīcu, mēs ceram, ka šī konstrukcija kalpos gadiem, taču daudz kas ir atkarīgs arī no mums. Gatavojoties sezonai, ir laba ideja rūpīgi izmazgāt visas siltumnīcas struktūras - ne tikai nodrošinot tīru un sakoptu vidi, bet arī samazinot kaitēkļu vēlmi tajā dzīvot.

Ja iepriekšējā sezonā jūs jau neveicāt tīrīšanas darbus, ieteicams lietot sadzīves tīrīšanas līdzekļus, karstu ūdeni, kālija ziepes vai citus pēc iespējas dabīgākus produktus. Ķīmiski pasākumi ir ieteicami tikai tad, ja esat saskāries ar slimībām un kaitēkļiem, šajā gadījumā ir svarīgi, lai šo produktu atliekas nenokristu uz zemes un nepaliktu siltumnīcā.