Noderīgi padomi

Kādu matraci izvēlēties, ja sāp mugura?

Izvēlēties matraci
21 04 2018
ideals matracis jusu gultai

Matracis var būt viens no muguras sāpju saasināšanās un pēkšņas rašanās cēloņiem, jo gulēšana neērtā pozā veicina muskuļu saspringumu un mugurkaula izliekšanos. Un tomēr, pievēršot uzmanību vairākiem matrača izvēles pamatkritērijiem, jūs varēsiet izvairīties no visām šīm sekām vai pat pilnībā novērst muguras sāpes.

  1. Ciets mugurkaula atbalsts ir viens no galvenajiem faktoriem, lai novērstu sāpju rašanos. Tāpēc šajā gadījumā labāk izvēlēties cietāku matraci.
  2. Pārāk ciets matracis arī nebūs labākā izvēle. Daudzi pētījumi ir pierādījuši, ka pret stiprām muguras sāpēm vislabāk palīdz vidējas cietības matrači.
  3. Ņemiet vērā savus ieradumus, kas saistīti ar miegu. Tiem, kam patīk gulēt uz sāna, vislabāk derēs mīksts matracis, bet tiem, kam patīk atpūsties uz muguras – nedaudz cietāki. Tiem, kas guļ uz vēdera, vislabāk derēs cieti matrači vai vidējas cietības izstrādājumi.
  4. Pievērsiet uzmanību matrača veidam. Tiem, kas sūdzas par muguras problēmām, bieži vien tiek piedāvāti atsperu matrači, kuri īpaši labi pielāgojas mūsu ķermenim.
  5. Līdzīgas īpašības piemīt arī viskoelastīgiem matračiem, kas arī ir laba izvēle jutīgiem un muguras sāpes izjūtošiem cilvēkiem.
  6. Vajadzētu arī izskatīt matrača variantu no sērijas “Orthopedic” – dažādas anatomiskās zonas veicinās maksimālu atslābināšanos.
  7. Ieteicams arī izvēlēties “Memory” veida izstrādājumus, kas labi pielāgojas ķermeņa formai, kas ļauj cīnīties ar dažādām sāpēm ķermenī.
  8. Iepazīstieties ar konkrēto matraču aprakstiem – pašlaik var atrast visdažādākos to modeļus, kas pielāgoti konkrētām vajadzībām.
  9. Svarīgi ir ņemt vērā arī to, tieši kādās vietās un tieši kādas sāpes neliek jums mieru. Ja sāp muguras lejasdaļa, tad jums var noderēt poliuretāna pamatne, kas ļauj uzturēt mugurkaulu pareizā stāvoklī un veicina kvalitatīvu atpūtu.
  10. Atcerieties, ka cena ne vienmēr atbilst kvalitātei, tāpēc pats dārgākais variants ne vienmēr būs labākā izvēle jūsu mugurai un jūsu gultai.

Iepriekš minētie varianti, visticamāk, apmierinās jūs saistībā ar sāpju mazināšanos un miega kvalitātes uzlabošanos. Tomēr jāatceras, ka nav viena varianta, kas derētu visiem. Tāpēc ir svarīgi, lai matracis būtu ērts tieši jums, nevis saskanētu ar jūsu guļamistabas dizainu.

TOP piedāvājums matračiem


Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?