Noderīgi padomi

Kas ir Smart TV un kādas papildus iespējas piedāvā šāda veida televizori?

Plaša izvēle televizoriem
01 10 2019
televizors stav uz plaukta viesistaba

Jau pāris gadus Latvijā ir pieejami Smart TV televizori un arvien vairāk cilvēku uz tiem pāriet, jo skatīšanos tie padara daudz ērtāku, funkcionālāku, turklāt piedāvā daudz plašāku aplikāciju un video saturu. Bez tā visa, esošais piedāvājums kļūst arvien plašāks, kas dod iespēju izvēlēties jauno televizoru ne tikai ar tā esošajām funkcijām, bet arī ar iespēju eleganti to iekļaut mājokļa interjerā. 

Kādas funkcijas ir Smart TV, salīdzinot ar parasto televizoru?

Smart TV tehnoloģijas priekšrocības ir tās, ka televizors vairs nepilda tikai ierastās tehnoloģijas funkcijas. Smart TV Jūs varat savienot ar telefonu vai datoru, piemēram, lai parādītu esošās bildes vai video no ceļojumiem. Jāpiebilst, ka šos abus minētos var ātri un viegli savienot ar bezvadu tīkliem. Tāpēc, pērkot jaunu televizoru, pievērsiet uzmanību, vai tas atbalsta WI-FI, WiDi un Miracast savienojumus. Šīs opcijas ir tās, kas atbalsta un rāda telefona un datora saturu uz televizora ekrāna. 

Smart TV viedtelevizori ar interneta palīdzību piedāvā vairākus servisus, piemēram, interneta izmantošanu televizorā, aplikācijas, mediju straumēšanu, spēles un vēl daudzas citas saturiskas izklaides iespējas plašā klāstā, ko agrākie mājas televizori piedāvāt nespēja. 

Smart TV televizoriem ir vairākas platformas, kuras katram ražotājam ir nedaudz citādākas, bet kopumā tās visas ir līdzīgas un vērstas uz to, lai lietotājam būtu ērta, pārdomāta un viegla satura izmantošana. Šo saturu un aplikācijas lietotājs var meklēt ar modernu televizora pulti. Tāpat arī vērts pieminēt, ka lietotājs var izmantot papildus paralēlas darbības televizorā, nepārtraucot vienu darbību. Piemēram, skatoties filmu, ieslēgt internetu, lai ātri atrastu informāciju internetā par filmā redzamo aktieri. 

Agrākajos televizoros nav bijusi nekāda iespēja tos savienot ar telefonu, bet mūsdienu Smart TV televizoriem šobrīd ir ērtas un praktiskas telefonu aplikācijas. Bez tā, ka telefona saturu var savienot ar ekrānu, to iespējams ir izdarīt arī otrādi, proti, televizora saturu pārraidīt uz mobilo telefonu. TV satura vērošana telefonā, protams, šķiet pirmajā brīdī nesaprotama, tomēr pavisam noteikti ir brīži, kad bērni jāliek gulēt un televizora izslēgšana ir vienīgais, kā to izdarīt. 

Pērkot Smart TV, pievērsiet uzmanību, lai tas atbalsta gan Android, gan iOS sistēmu mobilo telefonu aplikācijas. 

Kas attiecas uz aplikācijām televizorā, tad tās tiek piedāvātas ļoti plašā klāstā, piemēram, YouTube, Netflix, Deezer, Spotify un citas, kas ir dažāda satura pilnveidotas un vērtīgas gan izklaidei, gan atpūtai.

Smart TV televizori:

Kāda zīmola Smart TV televizoru labāk izvēlēties?

Katram zīmolam ir savi plusi un mīnusi un to raksturīgākās pazīmes ir tieši tāpat kā ar datoru vai mobilo telefonu ražotājiem. Protams, var lasīt atsauksmes internetā, bet vislabāk, ja zināt, kādas ir Jūsu prasības un vēlmes saistībā ar jauno pirkumu, un tad papētiet tehnisko specifikāciju. 

Atpazīstamākie un labākie Smart TV televizoru zīmoli ir LG, Samsung, Philips, Sony un Manta. No šiem minētajiem ar vislabāko skaņas sistēmu un kvalitāti izceļas Sony un Samsung, bet ja meklējat televizoru par budžeta cenu, tad laba izvēle būtu Manta zīmola televizors.

Smart TV televizoru displeju veidi

Viens no Smart TV televizoru kvalitātes kritērijiem ir arī to displejs. Tas garantēs izcilu un kvalitatīvu ekrāna izšķirtspēju un krāsas. No tā izriet arī daudz baudāmāks satura skatīšanās laiks. 

Zināmākie un populārākie displeju veidi ir LED, LCD un plazmas. Šobrīd piedāvājumā ir arī UHD tipa televizori, kuriem ir ieliekts ekrāns, kas rada telpisku efektu, un kad mājās ir šāda tipa televizors, tad lietotāji arvien vairāk un vairāk bauda kino vakarus mājās, nevis dodas uz kinoteātriem. 

Televizori ar ieliektu displeju:


Papildus opcija 3D

Diemžēl Smart TV neiekļauj automātiski esošu 3D jeb trīs dimensionālu attēla ekrānu, tomēr bieži vien tā ir papildus ekstra un komplektā ar televizoru iekļauj 3D brilles. 3D skatīšanās iespēja ir lieliska opcija skatīties interesantas un atraktīvas animācijas filmas, piemēram, ar bērniem, vai kādas nervus kutinošas filmas brīvdienu vakaros. 

Picture in Picture funkcija

Viena no ļoti vērtīgām Smart TV funkcijām ir Attēls attēlā jeb Picture in Picture, kas nodrošina iespēju skatīties vienlaicīgi divus kanālus. Šāda funkcija noder tad, ja ģimenē mēdz būt strīdi, kuru TV pārraidi skatīties, jo bieži vien katrs tomēr vēlas ko savu. 

Nebaidieties no jaunajām tehnoloģijām, jo katra jaunā funkcija var ne tikai mainīt paradumus, bet arī ieviest jaunas emocijas un izklaides iespējas ģimenē. 

Pirms iegādājaties Smart TV televizoru, izpētiet visus parametrus, funkcijas, iepazīstieties, ko tas var dot un kā papildinās ikdienā atpūtas brīžus mājās. 

Izvēles iespējas Smart TV televizoru klāstā ir gana plašas- gan budžeta klases, gan augstas un dārgas klases. Atliek tikai izvēlēties savu vēlamo izmēru un zīmolu!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.1/5
30 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.