Noderīgi padomi

Labākās ziemas riepas

Vissezonas riepas plašā izvēlē
21 09 2023
ziemas riepa uz sniega

Ziema viennozīmīgi ir sarežģītākais laiks vairumam autovadītāju. Lai pavadītu šo periodu cik vien iespējams droši un patīkami, vajadzīgas augstākās kvalitātes ziemas riepas. “Kuras tad ir labākās?” – jautājums, kas nomoka daudzus auto īpašniekus pirms jaunās drēgnās sezonas sākuma. Lai Jums nebūtu ilgi jādomā un jāpārrok informācijas kalni, zemāk apkopojām pēdējo gadu laikā lietotāju visaugstāk novērtētos ziemas riepu ražotājus, pieminot arī konkrētus labāko riepu modeļus dažādās cenu kategorijās.

labakas ziemas riepas

Nokian – uzticamība pat ļoti sarežģītos braukšanas apstākļos

Somu zīmola Nokian riepas jau gadiem neatstāj riepu reitingu augstākās pozīcijas. Nav brīnums - somiem ir milzīga pieredze braukšanā sarežģītos un mainīgos ziemas apstākļos! Droši pārvarēt apledojušus gabalus, neiestrēgt kupenā, izvairīties no mašīnas sānslīdes – šos uzdevumus risina Nokian ražotāji, piedāvājot premium klases ziemas riepas ar radzēm un bez.

Īpašu lietotāju atzinību guvušas ziemas riepu līnijas Hakkapeliitta un Nordman. Pat aktīvi ekspluatējot, riepas nokalpo 3-5 gadus. Tāpat autovadītāji atzīmē labu Nokian riepu radžu noturību – sezonas laikā tiek zaudēts tikai ap 10% radžu.

 • Nokian Tyres Hakkapeliitta R3 SUV. Teicami notur automašīnu uz sniegotiem ceļiem un slapjā sniega, lietus laikā, tajā pašā laikā neradot liekus trokšņus. Izturība pret plīšanu ir augstā līmenī, jo riepas sānu daļas nostiprinātas ar aramīda šķiedrām. Hakkapeliitta R3 SUV ir populāra Volvo XC90, BMW X5, VW Tiguan un citu autovadītāju izvēle, kuri papildus drošībai augsti vērtē klusu, patīkamu braukšanu.


 • Nokian Tyres Hakkapeliitta 9 – riepas ar radzēm. Braukšanai gan pa sniegotu pilsētu, gan ārpus tās. Stabilitāti uz ceļa, labu saķeri ar ledu, vieglu vadāmību sarežģītos braukšanas apstākļos nodrošina 2 dažādu veidu radzes - protektora vidū un malā. Riepas izceļas arī ar klusu braukšanu, pateicoties vidusdaļas radžu slīpumam. Pieejamas plašā izmēru klāstā (15-20 collas), ir diezgan elastīgas un attiecīgi ilgmūžīgas.


Michelin – droša manevrēšana un augsta izturība pret slodzēm

Tieši franču ražotāja Michelin riepas izvēlas vairums pasaules autosacīkšu uzvarētāju, kas liecina par riepu spēju panest lielas slodzes (tostarp temperatūras svārstības), droši manevrēt pagriezienos un izcili bremzēt. Ar šīm riepām Jūs nepabaidīsieties uzņemt nedaudz lielāku ātrumu arī ziemā.

Michelin izlaiž ziemas riepas vieglajiem, smagajiem auto, visurgājējiem, speciālajai tehnikai un pat lauksaimniecības agregātiem. Priekšlaicīgi tiek veikta padziļināta tirgus izpēte: valstī dominējošie laikapstākļi, ceļu stāvoklis utt. Michelin riepas īpaši iecienījuši Porsche, Mercedes-Benz, BMW, Audi īpašnieki. Kādēļ? Jo ar šiem autotirgotājiem ražotājs sadarbojas riepu izstrādes procesā. Rezultātā riepas ir maksimāli piemērotas šo auto modeļu īpatnībām.

 • Michelin Pilot Alpin 5 SUV. Teicama reakcija uz katru stūres kustību pie lielāka ātruma – lūk, ko sniedz Pilot Aplin 5 SUV riepas. Riepu diametrs sākās ar 17, kas liecina, ka modelis domāts jaudīgām automašīnām. Protektoram ir izteikti daudz lameļu, lai riepa efektīvi tiktu galā ar akvaplanēšanu un neuzkrātu sniegu. Piestāvēs gan maigai, gan bargai ziemai, jo materiāls pārmērīgi nesacietē pie zemām temperatūrām.


 • Michelin X-Ice Xi3. Riepas tika izlaistas samērā sen (2013. gadā), bet neatstāj reitingus labas kvalitātes-cenas attiecības dēļ. Tieši šis Michelin modelis ir populārākā izvēle ikdienas braukāšanai pa sniegotu pilsētu. Zigzagveidīgās un dziļās protektora lameles ir pamats labai saķerei ar dažādiem ceļa segumiem: sausu asfaltu, sniegotu un ledainu. Riepu vājā puse ir ne tik izcila izturība pret dūrieniem sānu daļā, kā arī samērā ierobežotā izmēru izvēle.


 • Michelin X-Ice North 4 – ziemas riepas ar radzēm, kuras būs piemērotas braukšanai pa pilsētu un ārpus tās. Riepām “slāpējot” ceļa nelīdzenumus, auto uzvedas stabili uz sausa uz slapja asfalta, sniegā (tiesa, ne pārāk dziļā) un uz ledus. Par spīti iespaidīgam radžu skaitam X-Ice North 4 saglabā akustisko komfortu. Par to visu nav arī āmaksā pārmērīgā cena, ņemot vērā, ka šīs ir premium klases riepas ar radzēm.


Hankook – ilgmūžība un samazināts degvielas patēriņš

Dienvidkorejas ražotājs Hankook ir viens no senākajiem riepu zīmoliem, kurš laika gaitā integrējis ražojumos savas tehnoloģijas. Riepu ilgmūžība tiek panākta ar silikāta materiālu virskārtu. Protektors tiek veidots asimetrisks, bet protektora rievas īpaši asas, lai tās “saķertu”, noturētu sniegu un tādējādi minimizētu slīdēšanu. Domājot par degvielas ekonomiju, Hankook veido savas riepas cik vien iespējams vieglas - no silīciju maisījuma.

Ilgmūžība, zemāks degvielas patēriņš, salīdzinoši lētāka riepu cena – ne tikai šie ekonomiskie aspekti padara Hankook riepas tik populāras, bet arī laba „uzvedība” uz ceļa. Lietotāju īpašu atzinību guvušas I Cept, I Pike ziemas riepu līnijas un tādas Hankook oriģinālās tehnoloģijas, kā TilTread (izturībai pret slodzēm), Motiv (braukšanai pa bezceļiem), eMembrance (degvielas ekonomijai).

 • I Cept līnija – riepas ar dziļākajām un asākajām protektora rievām, lai droši vadītu auto arī pa apledojušām trasēm un sniegotiem reģioniem. Aktuāli autovadītājiem, kuru ziemas maršruti bieži sniedzas arī ārpus pilsētas robežām. Arī ātruma un straujāku manevru mīļotājiem būs ko izvēlēties no šīs līnijas, piem., I Cept Evo 2 riepas.


 • Winter I Pike LV RW15. Savu izmēru dēļ šīs ziemas riepas paredzētas vieglajām kravas automašīnām. Tās augsti novērtējuši tādu populāru mikroautobusu īpašnieki, kā Ford Transit, VW Transporter u.c. Iemesls ir gan pieņemamā cena un ilgmūžība, gan laba vadāmība un īss bremzēšanas ceļš uz ziemas trasēm.

Pirelli ziemas riepas – drošība komforts

Zīmols Pirelli savos darinājumos cenšas balansēt starp teicamu braukšanas stabilitāti jebkuros laikapstākļos un komfortablu, patīkamu laiku transportlīdzeklī šoferim un pasažieriem. Visbiežāk ar šī zīmola riepām tiek komplektēti tādi auto modeļi kā Audi, BMW, KIA, Mercedes, jo ražotājs sadarbojas ar šiem autoražotājiem un pielāgo savu produkciju attiecīgajām automašīnām. No Pirelli ziemas riepu kolekcijām lielāko autovadītāju atzinību guvušas ziemas riepas ar radzēm, Cinturato līnija braucieniem pa sniegotu pilsētu, Scorpion līnija visurgājējiem.

 • Pirelli Ice Zero. V-veida protektors paredzēts labākai auto vadāmībai, bet tā sadale vairākos lielos blokos - saķerei ar dažādām ceļa virsmām un efektīvākai bremzēšanai. Riepas materiāls ir elastīgs, kas palielina tās kalpošanu. Jāpiemin, ka šī pati elastība nedaudz pasliktina riepas stabilitāti uz ceļa atkušņu laikā, līdz ar ko Ice Zero vislabāk parāda sevi stabili aukstos laikapstākļos. Izmēru izvēle: no 15 līdz 20 collām. Jārēķinās ar sākotnējo palielināto troksni, kas mazināsies pēc nobrauktajiem tūkstošs kilometriem.


 • Pirelli Ice Zero FR - uzlabotā Pirelli Ice Zero versija. Šo riepu 190 radzēm ir unikāli galiņi ar dobumiem krabju spīļu veidā. Tie burtiski sasmalcina ledu un salipušu sniegu, neļaujot tiem noturēties uz riepu virsmas un pasliktināt auto vadāmību. Arī akustiskais komforts Ice Zero FR riepām ir augstākā līmenī.


Sailun riepas – pienācīga kvalitāte par zemāku cenu

Ķīniešu zīmols Sailun pēdējos gados izteikti vairojis savu popularitāti. Galvenais iemesls tam ir krietni zemāka cenu nekā vadošajiem riepu ražotājiem. Neraugoties uz to, ka Sailun riepas ir no vidējās cenu kategorijas, to kvalitāti autovadītāji novērtē ļoti atzinīgi. Jūs varat iegādāties Sailun riepas ar radzēm vai bez tām.

 • Sailun Ice Blazer WST3 – riepas ar radzēm. Šis modelis tika veidots vieglajiem transportlīdzekļiem Ziemeļeiropas valstīs, tātad, izteikti sarežģītiem braukšanas apstākļiem. Pateicoties 8 radžu rindām, riepām ir teicama saķere ar ļoti sniegotām un ledainām virsmām, stabila bremzēšana un ātruma uzņemšana ziemas trasēs, ātra mitruma novadīšana. Ice Blazer WST3 piestāvēs dažāda tipa un klašu automobiļiem, jo pieejamas plašā izmēru klāstā: no 13 līdz 20 collām.


 • Sailun Ice Blazer Alpine. Riepas materiāls nepaliek pārāk stīvs salā un izceļas ar lielu izturību. Skujiņveida protektors ar cietu un platu vidusdaļu ļauj droši uzņemt ātrumu, bremzēt un braukāt pa apsnigušiem un pat ledainiem ceļiem. Riepas konstrukcijas paredz arī samazinātu sānslīdes un akvaplanēšanas risku. Ice Blazer Apline piemērots tikai vieglajiem transportlīdzekļiem ierobežoto izmēru dēļ: no 13 līdz 17 collām.


Dunlop - jebkuram auto modelim, ekstrēmiem laikapstākļiem

Labāko ziemas riepu reitingos Dunlop ražojumi ir biežs “viesis”, bet pats zīmols pēc ražošanas apjomiem ierindojas pirmajā pieciniekā pasaulē. Tā kā Dunlop riepas pieejamas plašā daudzveidībā un var tikt uzstādītas gandrīz jebkuram auto, kā bāzes komplektāciju tās lieto jau virkne populāru autoražotāju: Opel, Ford, Toyota, Audi, BMW, Mercedes, Nissan, Renault u.c. Kā ziemas riepu priekšrocības lietotāji min: stabilu manevrēšanu pagriezienos, piemērotību ekstrēmiem laikapstākļiem - dziļākam sniegam, ledum, slapjdraņķim, vienmērīgu protektora nodilumu un ilgmūžību kopumā, gaumīgu dizainu.

 • SP Winter Response – vidējās klases vieglajiem transportlīdzekļiem. Riepu priekšrocības ir teicama izturība (vairākām sezonām), stabilitāte uz ceļa - minimizē akvaplanēšanu un sānslīdi, vienmērīga slodzes sadale un attiecīgi protektora nolietojums. Ne mazsvarīgs faktors ir arī pieejamā cena.