Noderīgi padomi

Ledusskapja bojājumi: kad būtu jāuztraucas?

02 06 2020
sieviete baidas no salauzta ledusskapja

Apsverot, kā izvēlēties ledusskapi, mēs vienmēr ceram, ka šī ierīce kalpos ilgi. Tomēr laika gaitā nevar izvairīties pat no nelielām vai lielām neveiksmēm. Dažas no tām var labot, bet citi teiks, ka Jums būs jāmeklē jauna ierīce. Kādas ir pazīmes, ka ledusskapis vairs nedarbojas pareizi, un Jums vajadzētu par to mazliet uztraukties?

Pārāk daudz kondensāta

Uz to norāda ūdens pilieni, kas uzkrājas ledusskapī vai ārpus tā, kas nozīmē, ka ir problēmas ar ledusskapja dzesēšanas sistēmu. Tiesa, vispirms jāpārbauda blīvējuma sloksnes: tās var būt ļoti netīras vai pat sapelējušas. Tomēr, ja problēma saglabājas pat pēc to tīrīšanas vai nomaiņas, visticamāk, tā atrodas temperatūras iestatījumos. Tad būs nepieciešams daudz nopietnāks remonts, tāpēc jāapsver, vai tiešām ir vērts tajā investēt.

Ledusskapja virsma ir ļoti karsta

Ir normāli, ka, pieskaroties šai ierīcei, jūtat nelielu karstumu, bet, ja pamanāt, ka virsma ir karstāka nekā parasti, tas norāda uz dažiem darbības traucējumiem. Problēma ir ledusskapja spirālēs - tās ir izolētas, tāpēc pareizajos apstākļos Jums nevajadzētu just siltumu. Lai atrisinātu šo problēmu, spoles parasti ir jānomaina, bet, ja ledusskapis ir pietiekami vecs un problēmas rodas bieži, ir vērts padomāt par jaunu aprīkojumu.

Ēdiens sāk bojāties ātrāk, jo ledusskapis bija slikti atdzesēts

Tiesa, dažreiz problēmas, kāpēc ledusskapis nedzēsē, var būt vēl vienkāršākas. Piemēram, netīras spoles, blīvējuma sloksnes un blīves vai nelīdzenas virsmas. Šis simptoms ir arī viena no galvenajām termostata neveiksmes pazīmēm. Tie varētu ietvert augstāku trokšņa līmeni, par kuru mēs diskutēsim tālāk.

Ledusskapis skaļi rūc

Ja izmantojat vecāku ierīci ar lielāku trokšņa līmeni, Jums nevajadzētu būt pārsteigtam par lielāku skaļumu, taču, ja šādas izmaiņas ir notikušas nesen, Jums vajadzētu uztraukties. To var izraisīt nepareizi funkcionējošs termostats vai citi iekšējie mehānismi, pārslogots motors vai bojāts ventilators. Jūs pats varat viegli pārbaudīt pēdējo minējumu: ja, manuāli izslēdzot ledusskapi, Jūs nevarat viegli pagriezt ventilatora lāpstiņas, Jums, iespējams, vajadzēs nomainīt šo daļu.

Tomēr Jums jāzina, ka Jūs varētu būt vainīgs pie pārāk lielā troksņa. Ja ledusskapja durvis atverat ļoti bieži un ilgstoši neaizverat, ierīcei kādu laiku būs jādarbojas ar lielāku jaudu.

Ledusskapja saldētava pārāk daudz saldē

Jā, saldētavas galvenā funkcija ir produktu efektīva sasaldēšana, bet, ja Jums ir jāsagriež saldējums, lai to izņemtu no iepakojuma, tā nav izplatīta situācija. Saskaroties ar to, saldētavu vispirms vajadzētu atkausēt un pēc tam uzraudzīt tās darbību. Ja problēma joprojām pastāv, ir vērts padomāt par jaunu ierīci ar automātiskas atkausēšanas funkciju - ja Jūs joprojām esat apmierināts ar sava ledusskapja kvalitāti, varat iegādāties tikai jaunu saldētavu. 

Ledusskapja durvis ir grūti būvēt

Ja, pirms varat aizvērt ledusskapja durvis, Jums ir jāpiepūlas, un Jūs, iespējams, tās pilnībā neaizverat, būs jāveic remonts. Labā ziņa ir tā, ka Jums patiešām nevajadzēs domāt par jaunas ierīces iegādi. Šajā gadījumā ir pietiekami nomainīt durvju eņģes, un Jūs varēsiet turpināt lietot ledusskapi kā parasti.

Nepatīkama deguma smaka

Deguma vai cita līdzīga nepatīkama smaka parasti nozīmē, ka iekšējie mehānismi ir pārdeguši. Šajā gadījumā remonts jāveic nekavējoties un pēc iespējas ātrāk - tikai tad būs iespējams izvairīties no lielām problēmām un atkal garantēt ledusskapja kvalitāti.

Šīs ir visizplatītākās, taču, protams, ne vienīgās iespējamās kļūmes. Ja tiek novērotas kādas neparastas pazīmes, jārīkojas atbilstoši: tikai pareizi funkcionējoša ierīce varēs veiksmīgi veikt savu galveno funkciju.

Pircējiem patika šis ieraksts

2/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.