Noderīgi padomi

Noderīgi padomi, kā iemācīt bērnam braukt ar savu pirmo velosipēdu

Plaša izvēle bērnu divriteņiem
17 02 2020
tetis maca meitu braukt ar divriteni

Ja jūs gatavojaties iemācīt savam bērnam braukt ar velosipēdu, iespējams, ka jums radīsies jautājumi. Tā kā tikai daži pieaugušie spēj atcerēties precīzus soļus, ko viņu vecāki veica, lai bērns apgūtu prasmi braukt ar velosipēdu, ne vienmēr ir skaidrs, kur tieši sākt. Savukārt bērnu velosipēdi ir tik plašā klāstā, ka būtu žēl neizmantot to sniegtās priekšrocības.

Ceļš no iesācēja līdz ekspertam nav nemaz tik garš kā varētu šķist, jo bērni ātri mācās. Bērns var apgūt šo prasmi pat nepilnas stundas laikā, taču tas ir atkarīgs no koordinācijas spējām. Pat, ja iemaņa iemācīties braukt ar velosipēdu prasa ilgāku laiku, konkrētās darbības agrāk vai vēlāk novedīs pie rezultāta.

1. Novērtējiet, vai bērns ir gatavs

Lielākā daļa bērnu būs gatavi mācīties braukt ar velosipēdu no trīsarpus gadu līdz četrarpus gadu vecumam. Ja viņi vēl nav gatavi, tas parasti ir diezgan acīmredzami, un viņi nemācēs ātri mīt pedāļus.

Ja bērns redz, ka citi bērni brauc, viņam radīsies labāka izpratne par pedāļu griešanu. 

2. Atrodiet piemērotu vietu

Ir svarīgi izvēlēties piemērotu vietu viņu pirmajai nodarbībai. Var būt vilinoši izvēlēties mīkstu zāli, jo tā sniedz mīkstāku piezemēšanos, taču uz tādas ir grūtāk mīt pedāļus. Vajadzētu atrast gludu un diezgan līdzenu asfalta virsmu, kas bērnam ļaus iegūt ritmu. 

Ideālā gadījumā apmācības vietai ir jābūt tik plašai, lai bērns varētu brīvi braukt prom no satiksmes.

3. Izvēlieties un noregulējiet velosipēdu

Pārliecinieties, ka iegādājaties pareizo velosipēdu izmēru. Nepērciet bērnu velosipēdu, kas ir pārāk liels, cerot, ka viņš ātri izaugs. 220.lv piedāvā dažādus velosipēdus, atliek vien izvēlēties īsto Jūsu atvases pirmajiem soļiem ar šo braucamo. 

Iestatiet sēdekli tā, lai bērns varētu ar pēdu galu aizsniegt zemi. Vilinoši ir novietot sēdekli tik zemu, lai bērns varētu pilnībā nolikt pēdas uz zemes, taču tas apgrūtina mīšanos, jo ceļgali būs pārāk augstu un traucēs stūrēt. Rezultātā arī saglabāt līdzsvaru uz velosipēda būs daudz grūtāk.

4. Atbalstiet bērnu viņa pirmajos centienos

Ir vilinoši turēties pie sēdekļa un stūres, taču Jūs iejauksieties tajā, kā velosipēds noliecas un reaģē uz braucēja svaru. Noderīgāk ir stāvēt aiz velosipēda un bērna, un atrasties ar aizmugurējo riteni starp kājām. Atbalstiet bērnu ar rokām zem padusēm, lai viņš pilnībā kontrolētu velosipēdu - tas ir vieglāk arī Jūsu mugurai!

5. Pakāpeniski atlaidiet (bet esiet gatavi bērnu noķert)

Kad bērns gūst pārliecību brauciena laikā, Jūs varat pakāpeniski laist viņu vaļā, bet, ja nepieciešams, esiet gatavs satvert bērnu zem padusēm. Skrienot aiz bērna, Jūs varat viņu vadīt un palīdzēt saprast, kā velosipēds reaģē uz noliekšanos, parādīt, kā pagriezties.

Ja bērns ir gatavs iemācīties braukt, viņš atrod līdzsvaru un diezgan ātri brauc uz priekšu, parasti vienas nodarbības laikā.

6. Ļaujiet bērnam sākt pašam

Kad bērns būs sapratis, kā mīties ar pedāļiem uz priekšu un balansēt, Jūs varat viņam parādīt, kā uzsākt braukt patstāvīgi. Novietojiet viņu stiprākās pēdas pedāli pulksteņlaika “divi” stāvoklī un lieciet bērnam likt kāju uz pedāļa. Tad viņam ir stipri jānospiež uz šī pedāļa, vienlaikus spiežot uz zemes ar otru kāju. Paies dažas nodarbības, pirms bērns to varēs paveikt.

7. Iemāciet bremzēt

Dažreiz ir vieglāk ļaut bērnam saprast bremzēšanu pašam nebraucot, tāpēc palūdziet, lai viņš atrodas blakus velosipēdam un spiež uz bremzēm, lai redzētu, kas notiek. Bērni mēdz spiest bremzes ļoti spēcīgi. Pēc tam Jūs varat bērnu mudināt spiest uz bremzēm lēnāk. Kad bērns to ir apguvis, Jūs varat likt viņam sēsties atkal uz velosipēda un doties pāris izbraucienos. Nākamā problēma ir tā, ka bērni efektīvi bremzē, bet aizmirst nolikt kājas uz zemes, tāpēc Jums ir jābūt gatavam savu bērnu noķert.


Jūs pat nemanīsiet, kā paskries laiks, kad Jūs vairs nepalīdzēsiet bērnam aiz muguras un domāsiet, kādi bērnu velosipēdi noderēs nākotnes braucieniem. Jūsu ērtībām - 220.lv ir tikai pāris klikšķu attālumā.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.