Noderīgi padomi

Pagalma apgaismojuma idejas: mājīgums garantēts

16 09 2020
piekarinamas ara lampinas uz modernas majas vakara

Lai pagalms būtu ne tikai drošs, bet tajā varētu arī ērti pavadīt vasaras vakarus, ir nepieciešams labs apgaismojums. Tomēr noteikums šeit neattiecas, jo vairāk, jo labāk. Gluži pretēji, jo mazāk, bet perfekti izvēlēts apgaismojums būs pagalmā, jo mājīgāka būs vide. Lai izvēlētos gaismekļa veidu, kuri gaismekļi ir vispiemērotākie dārzam, un kuri apgaismotu ieeju pagalmā, izlasiet rakstu.

izteiksmigs ara apgaismojums ar iebuvetiem gaismekliem un virtenem

Kādus objektus apgaismot?

Mēģinot izlemt, kuras vietas pagalmā apgaismot, jāņem vērā 3 lietas:

  1. Aplūkojiet savu pagalmu un izlemiet, kuras lietas Jums ir visskaistākās. Varbūt pagalmā ir iespaidīga izmēra koks, celiņš, kas ved uz solu, vai varbūt Jums ir baseins ar ūdensrozēm vai dekoratīvām zivīm.
  2. Tad pievērsiet uzmanību objektiem, kas dienas laikā ir gandrīz neredzami. Tas var būt liels akmens starp skujkokiem vai ar vīnogulājiem apaugusi arka. Īpaši skaisti var izskatīties objekti, kas dienas laikā izskatās nesimpātiski, ja tie ir pareizi izgaismoti.
  3. Un neaizmirstiet par funkcionalitāti. Apgaismojiet celiņus un kāpnes, kas ved uz dārzu, lai diennakts tumšajā laikā varētu justies droši staigājot pa savu pagalmu. Atcerieties apgaismot arī pagalma priekšpusi. Ierodoties viesi var ieslēgt apgaismojumu, kas ved uz durvīm.

ara apgaismojums uz celina pie majas ieejas

Padoms gaismekļu izvēlei: Pagalma apgaismojuma mērķis ir redzēt gaismas apgaismotos objektus, nevis pašu gaismas avotu. Izņēmums ir ceļa jeb taciņas apgaismojums, kas bieži ir dekoratīvs un izstādīts.

ara apgaismojums majas uz kapnem apgaismo celu lidz durvim

Terases apgaismojuma uzstādīšana

Kad esat precīzi izlēmis, kādus objektus vēlaties apgaismot, Jums jāizvēlas gaismekļu tips. Pastāv 3 galvenie āra gaismekļu veidi: prožektori, grīdas lampas un iebūvētās lampas. Mēs detalizētāk apspriedīsim katru no veidiem.

Prožektori un virziena āra gaismekļi. Prožektoru gaisma izstaro koncentrētu, šauru gaismas staru, kas parasti ir ap 45 grādiem. Šādu gaismekli var vērst uz noteiktiem objektiem. Tieši šāda veida gaismekļus visbiežāk izmanto dekoratīvajam apgaismojumam. Naktīs tie lieliski atklāj izvēlēto objektu skaistumu, un dienas laikā tie ir gandrīz nemanāmi. Pavērsiet uzmanības centrā akmeni dārzā, lielu sazarotu koku, mazas skulptūras pagalmā vai augus, kas izskatīsies iespaidīgi pat naktī.

ara apgaimsojums komforta radisanai majas

Virziena gaismekļi ir līdzīgi prožektoriem, taču tiem ir lielāks gaismas stars - līdz aptuveni 120 grādiem. Šāds gaismeklis būs piemērots lielākas telpas vai brauktuves apgaismošanai. Ar šo lampu Jūs varat arī apgaismot strūklaku, peldbaseinu ar zivīm vai ūdensrozēm.

Lai precīzi zinātu, kur novietot prožektoru tā, lai gaisma nonāktu vēlamajā objektā, var izmantot šādu formulu: gaismekļa izstarotās gaismas pakāpe x 0,018 x attālums no objekta līdz spuldzei = apgaismojošais laukums.

ara apgaismojums uz zalienaara apgaismojums - akcenta gaismekli pagalma viriziti uz augiem

sienas ara apgaismojums blakus majai un augi svaiga gaisa

Stāvlampas. Šāda veida gaismekļi ir padziļināti tieši uz ietves, un tos visbiežāk izmanto, lai apgaismotu celiņus vai piebraucamos ceļus. Ja bruģa gaismekli uzstādāt pa vidu, nevis uz ceļa/taciņas malām, pārliecinieties, vai gaismeklis var izturēt automašīnas svaru. Pārliecinieties arī, vai grīdas gaismeklis ir piemērots izmantošanai ārpus telpām, jo ​​šāda veida gaismeklis tiek izmantots arī telpās. Uzstādot šādu apgaismojumu, padomājiet arī par to, ka ziemā gaismekļi būs jātīra, lai tie veiktu savas funkcijas.


Iebūvētās gaismas. Šādi gaismekļi ir piemēroti gan celiņu, gan puķu dobes apgaismošanai. Ja Jūs novietojat lampu starp augiem, neizvēlieties ļoti lielu, pretējā gadījumā ta aizēnos pašus augus. Meklējiet arī vietas pagalmā, kur vienuviet ir daudz augu, šāda lampa nav piemērota, lai apgaismotu tikai vienu augu, jo ap to redzēsiet pelēku zemi. Akmens dārzu apgaismošanai ir piemēroti mazi, videi draudzīgi vai interesantākas formas gaismekļi, tāpēc ne tikai augi skaisti spīdēs, bet arī ap tiem klāsies oļu pārpilnība.

ietves celins apgaismotsara lampinas izgaismo pie majas celu

Izvēloties iebūvētu gaismekli, pievērsiet uzmanību divām galvenajām lietām:

  1. Izmērs. Lai apgaismotu celiņus, izvēlieties lielāku armatūru, savukārt dārza apgaismojumam pietiks ar mazāku armatūru.
  2. Attālums. Ja lampas novietosiet pārāk tuvu viena otrai, to būs par daudz, un pagalms neizskatīsies mājīgs. Nemēģiniet radīt dienas efektu, nakts apgaismojumā, un ir omulīgi, ka dažās vietās iedegas, citās nē. Izvairieties arī novietot gaismekļus pārāk tuvu sienām, pretējā gadījumā tie veidos neglītus apļus un priekšmeti netiks pilnībā apgaismoti.

ara lampinas blaku augiem izgaismo celinu pie majasapgaismota ietve

Terases apgaismojuma idejas

Tagad tirgū ir pieejams plašs dažādu veidu, formu un izmēru gaismekļu klāsts. Ar šādu dažādību izlemt, kurš izskatīsies visskaistāk un radīs mājīgu vidi, var būt īpaši izaicinoši. Labākais veids, kā izlemt un redzēt reālo ainu, ir iet ārā pagalmā krēslas stundā. Paņemiet jaudīgu lukturīti, vēlams ar regulējamu gaismu. Izmēģiniet dažādus gaismas starus, apgaismojiet augus, celiņus un sienas.