Noderīgi padomi

Piemērotākie matrači bērna gultiņai pirmajos attīstības gados

Plaša izvēle bērnu gultām
24 02 2020
jaundzimuso gultina bernistaba

Miegs ir ļoti svarīga ikdienas sastāvdaļa, it īpaši maziem bērniem, jo šajā laikā viņi aug un attīstās. Miega kvalitāti ietekmē vairāki faktori, bet viens no svarīgākajiem ir tieši matracis. Matrača izvēlei ir jāpievērš liela uzmanība, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk un pildītu savas funkcijas. Ja arī Jūs tuvākajā laikā kļūsiet par vecākiem, tad ir īstais laiks sākt interesēties par bērnu matračiem. Šo pirkumu noteikti nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi. 

Raksta turpinājumā būs minēti pāris ieteikumi, kam pievērst uzmanību šī pirkuma izvēlē. 

Matrača izmērs

Ir svarīgi izvēlēties atbilstošu matrača izmēru. Lai varētu iegādāties pareiza izmēra matraci, jāņem vērā bērnu gultas izmērs. Vislabāk pirms došanās uz veikalu veiciet mērījumus un tos pierakstiet. Šādā veidā izvairīsieties no iespējas nopirkt nepiemērotu matraci. 

Kāds ir pareizais matrača izmērs? Matracis ir vajadzīgajā izmērā, ja tas pilnībā atbilst bērna gultiņai. Tas nedrīkst būt pārāk šaurs, pretējā gadījumā bērns var iegūt kādu traumu. Atstarpe starp matraci un gultas malu nedrīkst pārsniegt 4 centimetrus. 

Matrača īpašības

Katram cilvēkam ir savas vēlmes, kādu matraci viņš vēlas sev. Iespējams, ka lielākajai daļai cilvēku patīk pēc iespējas mīkstāks matracis, jo tas liekas daudz komfortablāks. Katrā ziņā bērna matraci nedrīkst izvēlēties, ņemot vērā savas vēlmes. Ir svarīgi, lai maza bērna matracis būtu elestīgs, viendabīgs, lai tas būtu samērā ciets. Vēl svarīgi, lai matracis būtu līdzens. Šīs iepriekš minētās īpašības ir nozīmīgas, jo jaundzimušais lielāko dienas daļu pavada guļot. Cietāks matracis nepieciešams arī tāpēc, ka pirmajos dzīves mēnešos bērnam ir mīksti kauli un nav izveidojies pareizais muguras izliekums. 

Vēlāk, kad muguras izliekums jau ir izveidojies, bērnam var izvēlēties mīkstāku matraci. Lai nebūtu jāpērk 2 matrači, var iegādāties vienu, kam katra puse ir citas cietības. Jāņem vērā, ka matracim noteikti nevajadzētu ieliekties, kad bērns uz tā guļ. Lai pārbaudītu, vai matracis ir pietiekami ciets, uzspiediet stingrāk ar roku, Ja tas neieliecas līdz pašam galam, tad matracis ir piemērots.

Matrača kopšana

Lai matracis kalpotu pēc iespējas ilgāk, tas ir pareizi jākopj. Reizi divos mēnešos vēlams matraci apgriezt otrādi, šādā veidā izvairoties no tā, ka tajā veidojas nevēlami izgulējumi. Šādi izgulējumi ir kaitīgi, jo tie var sekmēt bērna mugurkaula deformāciju. Tāpat vēlams matraci regulāri vēdināt un tīrīt ar putekļu sūcēju, jo tajā sakrājas putekļi. Nav ieteicams bērnam iegādāties lietotu matraci, jo tas var nebūt pietiekami labā stāvoklī un var radīt kaitējumu bērnam. 

Ir pieejami matrači ar dažādiem pildījumiem, tāpat kā gultas - no dažādiem materiāliem.

Katram no tiem ir savi plusi un mīnusi, tāpēc arī pildījumam ir jāpievērš uzmanība, pirms iegādājaties jaunu matraci.

  • Kokosa šķiedru pildījums

Šis pildījums ir viens no populārākajiem. Matracis ar kokosa škiedru pildījumu ir izturīgs, elastīgs, higiēnisks, tam piemīt ļoti laba ventiācija, tāpēc šāds pildījums ir noturīgs pret dažāda veida šķidrumiem. 

  • Porolona pildījums

Šāda pildījuma matrači ir vieni no lētākajiem, tomēr tos neiesaka lietot bērniem līdz viena gada vecumam, jo tas ir mīksts un nav pietiekoši elastīgs. Porolons labi uzsūc mitrumu, kā rezultātā veidojas labvēlīga vide dažādiem mikroorganismiem. Porolona matraci labāku var padarīt, ja uz tā uzliek dabiska pildījuma slāni.

  • Griķu sēnalu pildījums

Šādam pildījumam piemīt laba ventilācija un siltumizolācija, tas sniedz masāžas efektu. Šādā matracī neveidojas izgulējumi, turklāt tas spēj nodrošināt pareizu mugurkaula attīstību.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.