Noderīgi padomi

Rīta vingrošana - vingrinājumi bērniem un pieaugušajiem

16 06 2020
modinataja hanteles un pakaljins

Cilvēkiem ir dažādi ikrīta rituāli, lai veiksmīgāk pamostos un sagatavotos jaunajai dienai, vienam tā ir auksta duša, kādam citam - kafijas krūze, un ļoti daudziem ikdienas neiztrūkstoša sastāvdaļa ir rīta rosme, kas pamodina un piešķir enerģiju visai dienai. 

Rīta rosmes treniņi ir noderīgi itin visiem cilvēkiem- gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan arī senioriem, un it īpaši tiem, kuriem ir mazkustīgs dzīvesveids, piemēram, darba diena paiet sēžot pie datora monitora. Turklāt pats labākais ir tas, ka ikrīta treniņš ļaus ne tikai vieglāk pamosties, bet arī neizmaksās ne centa, un vingrinājumu izpildei nav nepieciešami dārgi trenažieri, pietiks ar vienkāršiem vingrošanas rīkiem

Ar vingrošanu var nodarboties gan vienatnē, gan arī kopā ar visu ģimeni, izvēloties vingrinājumus, kas derēs itin visiem ģimenes locekļiem. Turklāt rīta vingrošanai nebūt nav jāaizņem daudz laika- pietiks ar aptuveni 5 - 10 min no rīta, lai dienu iesāktu uz pozitīvas nots. Sportošana mājās ir efektīvs veids kā uzturēt sevi formā.

gimene vingro kopa

Kāpēc vingrot no rīta ir labi?

Rīta vingrošana ne tikai palīdzēs atmosties no saldā miega skavām, bet arī uzlabos garastāvokli un piešķirs tonusu visai dienai. Var droši teikt, ka rīta vingrošana darbojas kā pozitīvs lādiņš, un palīdz pat tiem, kuri ar sportu ir uz Jūs. Svarīgi ir arī tas, ka rīta rosmei ir jāsagādā prieks. Vingrojot no rīta, uzsvars tiek likts nevis uz spēka vai izturības treniņiem, bet gan uz lēnu izstaipīšanos un viegliem pietupieniem.

Vingrošana no rītiem arī palīdz uzlabot kopējo veselības stāvokli, norūda ķermeni, kā arī veicina stresa noturību, kas ir īpaši svarīgi, ja priekšā ir gara darba diena. Tiem cilvēkiem, kuri ar rīta rosmi nodarbojas katru dienu, ar laiku stabilizējas asinsspiediens, uzlabojas vielmaiņa, kā arī uzlabojas sirds un asinsrites sistēmas darbība. Regulāri treniņi no rītiem arī veiksmīgāk palīdz sadedzināt liekās kalorijas, kas ir nozīmīgi brīžos, kad gribas atbrīvoties no kāda liekā kilograma.

Idejas vingrošanai var pasmelties gan interneta video dzelmē, gan žurnālos, gan arī apmeklējot fizioterapeitu. Pilnīgi pietiks, ja savam treniņu kompleksam izvēlēsieties aptuveni 10 vienkāršus vingrojumus.

Rīta rosme bērniem

Rīta vingrošana ir nepieciešama arī pašiem mazākajiem. Bērniem ir augošs organisms, viņu kauli vēl tikai aug un veidojas, tādēļ jau bērnībā jārūpējas par to, lai bērniem neveidotos līka mugura. Vingrošana no rītiem bērniem palīdzēs ne tikai atmosties un nodrošinās enerģiju visai dienai, bet arī parūpēsies, lai viņiem veidotos pareizs balsta un kustību aparāts, kas nodrošinās gan taisnu muguru, gan staltu stāju.

bernu rita vingrosana

Vingrojumiem nav jābūt sarežģītiem, piemēram, vingrošanu var iesākt ar izstaipīšanos, turpināt ar roku un kāju izapļošanu, nobeidzot ar enerģisku lēkāšanu. 

Vecāki var izvēlēties sava bērna vecumam un spējām atbilstošus vingrojumus, turklāt vingrošanu vecāki un bērni var veikt kopā, kas ne tikai uzlabos kopējo veselības stāvokli, bet arī radīs brīnišķīgu kopības sajūtu. Var izvēlēties arī kādu no daudzajām internetā atrodamajām video instrukcijām.

Enerģiski vingrinājumi pusaudžiem un jauniešiem

Ja bērni uz rīta vingrošanu ir naskāki, tad pusaudžiem un jauniešiem visbiežāk gribas no rītiem ilgāk pagulēt. Tomēr arī pusaudžiem un jauniešiem noderēs rīta vingrošana, lai labāk pamostos un rastu enerģiju visai dienai. 

Mūsdienu tīņiem vingrošana arī palīdzēs izvairīties no tā saucamā “īsziņu kakla”, kad kakla un plecu rajonā veidojas kūkums no ilgas lūkošanas savos viedtālruņos vai planšetdatoros. Arī, ja pusaudzis daudz laika pavada pie datora, tad vingrošana nāks tikai par labu un uzlabos muguras un kakla stāvokli.

 Pusaudžiem noderēs jau enerģiskāku vingrojumu komplekss, kur tiek ne tikai izvingrināts viss ķermenis, bet arī imitēta riteņbraukšana vai kāpšana kalnā. Iedvesmai var pašpikot idejas.

Rīta vingrinājumi sievietēm un vīriešiem

Sievietēm noderēs vingrinājumi, kas ļaus ne tikai atmosties gaidāmajiem dienas darbiem, bet arī piešķirs ķermenim tvirtumu. Piemēram, sievietes savu dienu var iesākt ar lēnu izstaipīšanos, izapļojot rokas, kājas un vidukli, turpinot ar vingrojumiem balstā uz muguras, piemēram, imitējot riteņbraukšanu. Var veikt arī vingrojumus balstoties uz rokām un kājam, notupjoties četrrāpus un paceļot vispirms vienu kāju, tad otru. Šim vingrinājumam klāt var pievienot arī paceltajai kājai pretējas rokas pacelšanu. Var veikt vienkāršu vingrinājumus uz vingrošanas paklāja.

Savukārt vīriešiem noderēs gan tradicionālā piepumpēšanās, gan arī lokanības treniņi, izklupieni un palēcieni.

Saudzīgi vingrinājumi senioriem

Senioriem rīta vingrošana ļaus saglabāt lokanību un izturību, kā arī stabilizēs asinsspiedienu un uzlabos sirdsdarbību. Senioriem vingrojumus vajadzētu izvēlēties pietiekami vienkāršus un atbilstošus savam vispārējam veselības stāvoklim. var droši arī konsultēties ar ārstu, lai izvēlētos sev atbilstošākos vingrinājumus. 

Ieteicamas ir lēnas kustības, piemēram, lēnā garā, plaši izapļojot abas rokas. Tāpat var veikt arī lēzenus pietupienus vai nelielus izklupienus, sperot soli uz priekšu.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.