Noderīgi padomi

Stūra dīvāns ar plašu guļamvietu - lieliska izvēle mazam dzīvoklim

Plaša izvēle stūra dīvāniem
19 12 2019
liels stura divans viesistaba

Neliela dzīvojamā platība mājoklī rada vairākus izaicinājumus, tai skaitā, apgrūtina telpu iekārtošanu tā, lai nodrošinātu visu nepieciešamo un vienlaikus nepārblīvētu istabu. Īpaši jāpārdomā, kādu mēbeli izvēlēties gulēšanai. Ja mitināties vienistabas vai studio tipa dzīvoklī, viena telpa pilda vairākas funkcijas, tā var kalpot gan, kā viesistaba, gan guļamistaba. Tas nozīmē, ka arī mēbelēm jābūt ar daudzpusīgām funkcijām un dizainu. Šajā gadījumā laba izvēle būs kvalitatīvi stūra dīvāni ar guļamvietas funkciju.

Pirms iegādājaties kompaktu izvelkamo stūra dīvānu, padomājiet par to, kā tas izskatīsies telpā, kur to novietosiet, kā arī, kas atradīsies tā tuvumā. Nelielā dzīvoklī rūpīgi jāpārdomā katrs izmantotais kvadrātmetrs, tādēļ noteikti nedrīkst aizmirst arī to, ka dīvāna novietošana telpā atņems vietu papildu skapim vai citai mantu uzglabāšanas mēbelei. Kā šo problēmu risināt?

Izvēlieties stūra dīvānu ar veļas kasti

Daudzi mēbeļu ražotāji mūsdienās ir padomājuši par to, lai padarītu stūra dīvānus pēc iespējas daudzpusīgākus. Tas nozīmē, ka šīs mēbeles var ne tikai viegli pārveidot par gultu, bet arī nepieciešamības gadījumā izmantot mantu uzglabāšanai. Un šo funkciju nodrošina plaša un ietilpīga veļas kaste, kas iestrādāta dīvāna apakšējā daļā. Šī zona ir pietiekami ietilpīga, lai tajā ievietotu gultas veļu un segas vai arī citas mantas. Veļas kaste ir noderīgs papildinājums dīvānam, kas palīdz ietaupīt vietu telpā, ko aizņemtu papildu kastes, skapji vai plaukti. 


Izvelkamo dīvānu modeļi var būt dažādi, tāpat atšķiras arī to mehānismi. Pirms iegādājaties stūra dīvānu ar gultas funkciju interneta veikalā 220.lv, izpētiet preces aprakstu, lai noskaidrotu, kāds ir modeļa mehānisms, kas ļauj to pārveidot par guļvietu.

Izvērtējiet, kurš dīvāna mehānisms ir Jums piemērotākais

Lai atvieglotu dīvāna pārveidošanu par gultu, svarīgi izvēlēties ērti lietojamu un kvalitatīvu dīvāna mehānismu. To veidi var būt vairāki:

  • “Grāmata” – izplatīts un drošs mehānisma veids. Lai dīvānu pārveidotu par gultu, tā sēdeklis tiek pacelts uz augšu, kā rezultātā atzveltne nonāk horizontālā pozīcijā. Pēc tam sēdeklis arī tiek nolaists tādā pašā stāvoklī.
  • “Delfīns” – mehānisms iebūvēts zem sēdvietas. Kad sēdeklis tiek pacelts uz augšu, ar to tiek izvilkta guļamvieta. Labākais variants šādam mehānismam ir krusteniskās atsperplāksnes. 
  • “Akordeons” – salīdzinoši vienkāršs un ērti lietojams mehānisms. Lai dīvānu pārveidotu par gultu, jāpaceļ tā sēdeklis un jāpavelk uz savu pusi.
  • “Eirosofa” – drošs mehānisms, kura ietvaros dīvānā parasti ir iebūvēta arī veļas kaste. Lai izlaistu dīvānu, vispirms nepieciešams no tā noņemt spilvenus, bet pēc tam jāizvelk uz āru sēdeklis un jānolaiž atzveltne horizontālā pozīcijā. Izturīgāki ir dīvāni, kuriem veļas kaste ražota no finiera. Ir pieejami arī modeļi, kuriem mehānisms papildināts ar pacelšanas sistēmu, kas atvieglo dīvāna pārveidošanu par gultu ikdienā. 

Svarīgākie kritēriji stūra dīvāna – gultas izvēlē

Līdzīgi, kā, izvēloties cita veida dīvānus, arī, pērkot stūra dīvānu ar guļvietas funkciju, uzmanība jāpievērš sekojošiem aspektiem:

  • Dīvāna rāmis un matracis – tā kā stūra dīvānu izmantosiet ne tikai sēdēšanai, bet arī gulēšanai, īpaši svarīgi ir izpētīt, cik izturīgs ir tā rāmis un no kāda materiāla veidots matracis. Mūsdienās ražotāji piedāvā gan atsperu, gan putu matračus, tādēļ vajadzētu izvērtēt, kurš no šiem materiāliem ir Jums piemērotākais.
  • Dīvāna ērtība saliktā veidā – pārliecinieties, ka mēbele būs piemērota ne tikai gulēšanai, bet arī sēdēšanai. Vai tam ir ērta atzveltne, roku balsti (ja tie nepieciešami) un citi aspekti, kas Jums var būt svarīgi?
  • Īstais izmērs – stūra dīvānam jābūt pietiekami lielam, lai tajā būtu pietiekami daudz sēdvietu, kā arī tiktu nodrošināta atbilstoša platība gulēšanai, it īpaši, ja stūra dīvānu izmantos divi cilvēki. Tāpat neaizmirstiet, ka tam jāiekļaujas telpas iekārtojumā.
  • Vienkārša lietošana – šeit svarīgi padomāt par to, cik viegli dīvānu būs izvilkt un salikt katru dienu. Vai to bez problēmām varēsiet izdarīt vienatnē, vai arī būs vajadzīga citu palīdzība?

Nepieciešama iedvesma stūra dīvāna – gultas izvēlē? Ielūkojieties 220.lv plašajā sortimentā jau tagad!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?