Noderīgi padomi

Xbox One spēļu konsoles: kādu izvēlēties?

Plaša izvēle Xbox spēļu konsolēm
02 04 2020
xbox one spelu konsoles komplekts ar pulti

Slavenam „Microsoft“ uzņēmumam piederošas „Xbox One“ sērijas spēļu konsoles vienmēr ir piesaistījušas milzīgu spēlētāju interesi. Lai gan visbiežāk „Microsoft“ konsoles tiek salīdzinātas ar „Sony“ ierīcēm, izvēloties labāko modeli, visas tiek salīdzinātas ar labāko „Xbox One“ sērijas ražojumu. Šoreiz arī mēs esam izvēlējušies šo ceļu – zemāk būs sniegta galvenā informācija, kas Jums palīdzēs izlemt, kurš Xbox konsoles modelis ir vislabākais.

Xbox One

Lai gan dažos aspektos šīs konsoles atpaliek no citiem „Xbox One“ sērijas modeļiem, tās joprojām tiek uzskatītas par pietiekami jaudīgām, funkcionālām un joprojām ir Jūsu uzmanības vērtas. Uzziniet par šo konsoļu galvenajām funkcijām:

 • Pamata specifikācijas. 1,7 GHz, 8 kodolu AMD procesors, integrēta 853 MHz un 1,31 teraflopu grafiskā karte, 8GB DDR3 RAM atmiņa un 500GB cietais disks, ārējo krātuvju atbalsts. Tas ir diezgan zolīds specifikāciju komplekts, kas nodrošinās kvalitatīvu spēļu un citu izklaižu iespējas.
 • Lietotāja saskarne. Izmantojot šo Xbox konsoli, Jums būs ļoti ērti pārvaldīt visu šeit pieejamo saturu un pat papildu ekstras. Lielas ikonas un skaidrs izkārtojums noteikti patiks visiem, kam patīk konkrētība, un tiem, kuri šo ierīci izmantos pirmo reizi.
 • Vadības pults. Pat kritiķi ir atzīmējuši, ka šī vadības pults ir daudz labāk pielāgota spēlētāju rokām. Gludāki trigeri, reaģējošākas pogas, labāk pie īkšķa pielāgojamās nūjiņas, trokšņu filtri – šie ir galvenie, bet noteikti nav vienīgie vadības pults atjauninājumi.
 • Spēles. Šaušanas entuziastiem tiek piedāvāts vairāk nekā tikai Xbox konsoles neatņemama spēle „Halo 5: Guardians“, bet arī „Overwatch“, „Fortnite“, „Call of Duties“ un citas. Jūs atradīsiet arī standarta sporta spēles (FIFA, NBA u.t.t.), savukārt RPG (lomu spēles) cienītāji varēs izmēģināt „The Witcher 3 Wild Hunt“. Tomēr tas noteikti nav viss – atbalstīto spēļu bibliotēka ir patiešām bagātīga, tāpēc ikviens varēs atrast sev piemērotāko spēli.
 • Papildu iespējas. Ir atjauninātas arī “Kinect” iespējas. Nav nepieciešams stāvēt tik tuvu televizoram, spēlē var piedalīties līdz četriem spēlētājiem un pati tehnoloģija var labāk izfiltrēt iekļūstošo gaismu un skaņu. Atšķirībā no iepriekšējām paaudzēm, šis „Kinect“ modulis var darboties arī gandrīz pilnīgā tumsā. Bez šīm ekstrām, Xbox One piedāvās arī vairāk dažādu izklaižu, kas bagātinās Jūsu brīvo laiku.

Xbox One S

Apsverot, kā izvēlēties spēļu konsoli, vajadzētu iepazīties arī ar citām „Xbox One“ sērijas versijām. Būtībā Xbox One S spēļu konsole ir ļoti līdzīga Xbox One spēļu konsolei. Taču šai ierīcei ir mazāks izmērs (aptuveni 40 procentu atšķirība no tās priekšteča) un tai ir nedaudz vairāk jaudas. Vēl tika veikti sekojoši atjauninājumi: 

 • Integrēts barošanas bloks, kas būtiski veicināja mazāka izmēra izveidi. Turklāt šo konsoli var uzstādīt gan vertikāli, gan horizontāli.
 • Noņemts „Kinect“ ports. Tomēr, iegādājoties īpašu adapteri, Jūs joprojām varēsiet izbaudīt šīs izklaides iespējas.
 • GPU ātrums tika palielināts no 853 MHz līdz 914 MHz. Ir iespēja, ka Jūs pamanīsiet nelielu spēles veiktspējas uzlabojumu, kurā nebūs fiksēts kadru nomaiņas ātrums.
 • 4K HDR video atskaņošana un 4K HDR „Blu-ray“ atskaņotājs. Šīs specifikācijas ļaus Jums izbaudīt vēl iespaidīgākus attēlus.
 • Atjaunināta vadības pults, kas var piedāvāt jaunu, teksturētu rokturi. Turklāt šī pults atbalsta arī “Bluetooth” savienojumu, tāpēc to ir iespējams izmantot kopā ar personālajiem datoriem, kuriem ir instalēta „Windows 10“ operētājsistēma.
 • Iespējami 500GB, 1TB un 2TB cieta diska ietilpības varianti, ļaujot personalizēt spēles konsoli tieši Jūsu vajadzībām.

Xbox One X

Līdz brīdim, kad tirgū parādīsies jaunas PlayStation 5 un Xbox Series X konsoles, šis modelis pretendē kļūt par vienu no visjaudīgākajām un vislabākajām izvēlēm tirgū. Tā pat kā Xbox One S, šī spēļu konsole ir paredzēta 4K izšķirtspējas televizoriem, tai ir 4K HDR „Blu-ray“ atskaņotājs un integrēts barošanas bloks. Arī šajā ierīcē Jūs noteikti neatradīsiet “Kinect” portu. Ar ko atšķiras Xbox One X no Xbox One S un primārās versijas? Tiek izcelti šādi uzlabojumi:

 • Xbox One X šobrīd ir mazāka Xbox konsole, kuras izmērs ir 30 x 24 x 6 cm.
 • Lai gan joprojām tiek izmantots 8 kodolu AMD procesors, tā frekvence tika palielināta no 1,75 GHz līdz 2,3 GHz.
 • Integrēta 6 teraflopu AMD grafiskā karte. Salīdzinot ar oriģinālo Xbox One versiju, tās potenciāls ir līdz 4,5 reizēm lielāks!
 • 12GB GDDR5 RAM atmiņas daudzums. „Microsoft“ saka, ka 9GB ir piemēroti spēlēm, bet 3GB – operētājsistēmai.
 • Lai gan joprojām tiek izmantots HDD disks, tas ir daudz ātrāks un, tāpēc var krasi ātrāk ielādēt visas spēles.

Visas šīs spēļu konsoles ir paredzētas dažādām pircēju vajadzībām. Ja Jums nav 4K izšķirtspējas televizora un Jūs tuvākajā laikā vēl neplānojat to iegādāties, ir vērts iegādāties Xbox One S spēļu konsoli. Taču, ja Jūsu mājās jau ir Xbox One konsole, mainot to uz „One S“ modeli, Jūs īsti nepamanīsiet lielu atšķirību. Tikmēr tiem, kuriem ir 4K televizors (vai plānojat to iegādāties), ir ieteicams nekavējoties izvēlēties Xbox One X spēļu konsoli, kas šobrīd ir viena no labākajām izvēlēm tirgū. Spilgtāki attēli un labāka veiktspēja nodrošinās neaizmirstamu spēles pieredzi.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.