Noderīgi padomi

Kādas ir TOP 5 drošākās slēdzenes pilsētas velosipēdam?

Plaša izvēle velosipēdu slēdzenēm
26 03 2020
velosipeda sledzenes izmantosana

Pārvietošanās ar velosipēdu vasaras laikā ir ne viena vien cilvēka hobijs - ļoti daudzi cilvēki izvēlas siltajā laika periodā doties uz darbu vai izbraucienā nevis ar sabiedrisko transportu, bet gan ar velosipēdu. Tas ir ne tikai fiziski veselīgi, bet arī bieži vien ātrāk, jo pārvietošanos neietekmē sastrēgumi. 

Lauku reģionos velosipēdu ir vieglāk novietot talāk no citu cilvēku acīm, bet pilsētā ir pastiprināts risks, ka kādam garnadzim tieši Jūsu velosipēds var ļoti iepatikties. 

Lai pilsētā zagļi velosipēdu ne tikai neiekārotu, bet arī nevarētu to viegli nozagt, Jums jāiegādājas kvalitātīva slēdzene. 

Kādas slēdzenes vislabāk iegādāties, lai velosipēds būtu drošībā - lasiet raksta turpinājumā.

5 populārākie slēdzeņu veidi

U veida slēdzenes

Pilsētas velosipēdi visbiežāk tiek pieslēgti pie veikalu speciālajām novietnēm vai stabiem, kas fiziski ļauj tos viegli nofiksēt ar U veida slēdzeni. U veida slēdzeni ļoti bieži min ne tikai kā populārāko, bet arī kā vienu no drošākajām. 

Saslēgšanas princips ir gana vienkāršs - novietojiet to pēc iespējas tuvāk zemei un atslēgas caurumu atstājiet uz leju, lai, ja gadījumā zaglis ir “noskatījis” Jūsu velosipēdu, tam būtu grūtāk to atmūķēt. 

Izvērtējiet arī pieslēgšanas vietas - krūmi, mazi kociņi vai stiepļu žogi ir viegli nozāģējami un nolaužami, tāpēc šādos gadījumos slēdzene var nepalīdzēt nosargāt Jūsu īpašumu. 

Troses slēdzenes

Troses slēdzenes iesaka izmantot un pirkt tad, ja Jūsu pilsētas maršruti ir, piemēram, uz darbu un mājām, un velosipēda novietne ir gana droša, nevis pieejama plašai publikai. Šīs slēdzenes trosi rūdīti zagļi var pārgriezt, tomēr papildu drošību Jūs varat radīt ar atslēgu vai kodu. 

Ja pirksiet troses slēdzeni, tad izvēlaties to ar maksimāli biezu trosi, vismaz 8 milimteri, kā arī tā, lai tā ir tik gara, ka var apskaut stabu vai citu velosipēdam paredzētu novietni. 

Saliekamās slēdzenes

Šis ir slēdzeņu veids, kas tiek ražots no pastiprināta tērauda, tādejādi šīs slēdzenes ir ļoti drošas - zagļiem tās ir gandrīz neiespējami nogriezt, un ja kādam ir vēlme zagt velosipēdu, tad šādas slēdzenes nogriešana prasītu ne tikai daudz laika, bet arī speciālu ekipējumu. 

Saliekamā slēdzene ir ļoti ērta, to var saliekt līdz ļoti kompaktam izmēram un ievietot somiņā vai kādā kabatas nodalījumā. 

Ķēdes slēdzenes

Ķēdes ir stipras un izturīgas, bet papildus tām jākomplektē klāt stipra un kvalitatīva slēdzene. Ķēdes slēdzenes daži zagļi ir iemanījušies pārgriezt ar spēcīgiem rīkiem, tomēr šāda slēdzene tāpat ir drošāka nekā troses slēdzene tās stipruma un materiāla dēļ. 

Signalizācijas slēdzenes

Pilsētas velosipēdiem var iegādāties tāda tipa aizsardzībastehnoloģiju kā velosipēda signalizācija. To var pieslēgt klāt slēdzenei vai arī uzlikt atsevišķi. 

Dažkārt velosipēdu īpašniekiem gan rodas problēmas ar šo signalizāciju, ja tā ir pārāk jūtīgi noregulēta, bieži reaģējot uz katru fona kustību. Ja signalizāciju uzstāda prasmīgi un korekti, tad tā pasargās Jūsu velosipēdu ilgam laikam no zagļu rokām. 

Secinājumi - kuras slēdzenes ir visdrošākās?

Nav formula, kura slēdzene 100 % pasargās Jūsu velosipēdu, bet, ja vēlaties maksimālu drošību, tad slēdzenes variet arī kombinēt, piemēram, U veida slēdzeni papildus saslēgt ar ķēdes slēdzeni vai šo pašu U veida slēdzeni saslēgt gan ar priekšējo riteni, gan aizmugurējo riteni. 

Pērkot slēdzeni, izvērtējiet, cik bieži izmantosiet velosipēdu, kā arī cik apdzīvotas vai bīstamas vietas apmeklēsiet atstājot velosipēdu. 

Velosipēdu slēdzeņu cenu kategorija ir atkarīga ne tikai no pašas slēdzenes tipa, bet arī tās drošības līmeņa, piemēram, lētākās ir troses slēdzenes, bet dārgākās un drošākās ir saliekamās, U veida un ķēdes slēdzenes. Protams, neaizvietojams papildinājums var būt jau minētās slēdzenes ar signalizāciju. 

Rūpējaties par savas mantas drošību, neizaicinot zagļus!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.1/5
7 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.