Noderīgi padomi

Putu vai atsperu matracis – plusi un mīnusi

Plaša izvēle matračiem
27 10 2021
moderni aprikota gulamistaba ar lielu gultu

Izvēloties matraci, viens no būtiskākajiem aspektiem ir komforts. Taču, ņemot vērā daudzveidīgo piedāvājumu, izvēlēties piemērotāko risinājumu var nebūt nemaz tik viegli. 

Šobrīd tirgū pieejami dažāda tipa matrači. Populārākie no tiem ir atsperu un putu matrači. Lai saprastu, kuram no šiem variantiem dot priekšroku, jāizvērtē to plusi un mīnusi. 

Atsperu matrači

Pieejami divu veidu atsperu matrači - Bonell tipa atsperu matrači un kabatas tipa atsperu matrači. Atsperu matraču izgatavošana ir diezgan vienkārša, kas nozīmē arī zemākas izmaksas. Atsperu matračiem, kas nodrošina augstāku komforta līmeni, arī cenu līmenis attiecīgi būs augstāks. 

Atšķirībā no putu matrača, kuru var samazināt ar vakuuma palīdzību, tādā veidā nodrošinot ērtāku tā pārvadāšanu, atsperu matracis, visdrīzāk, būs jātransportē tā esošajā izmērā. 

Lai arī katrs var izvēlēties, kādas stingrības matracis viņam ir piemērotākais, tomēr jāņem vērā, ka atsperu matracis tik labi nepielāgojas gulētāja ķermenim.

Jāpatur arī prātā, ka atsperu matrača kalpošanas laiks un garantija ir mazāka nekā putu matracim. 


Putu matrači 

Kad putu matrači parādījās tirgū, tiem bija tendence uzturēt augstu siltuma līmeni, sekmējot gulētāja pārkaršanu. Šobrīd, kad matraču izgatavošanā tiek izmantoti arvien augstvērtīgāki materiāli, tā vairs nav problēma. 

Būtiskākā šāda matrača tipa priekšrocība ir augstais komforta līmenis. Putu matracis vienmērīgi sadala ķermeņa svaru, sniedzot perfektu atbalstu spiediena punktiem, lai nodrošinātu labāku miega kvalitāti un mazinātu sāpes. Atšķirībā no atsperu matrača, putu matracis ilgstoši saglabā savu formu. 

Lai arī tiek uzskatīts, ka putu matrači ir mīksti, tomēr tie izgatavoti no putu slāņiem, kas nodrošina maksimālu ķermeņa atbalstu. Putu matračiem ir ilgāks kalpošanas laiks, parasti tiem ir arī daudz lielāka ražotāja noteiktā garantija nekā atsperu matračiem. 

Kopumā – atsperu matracis būs ekonomiskāks risinājums, savukārt putu matracis sniegs lielākas ērtības.


Citi būtiski aspekti, izvēloties matraci 

Matrača veids ir tikai viens no faktoriem, kas jāizvērtē, izvēloties matraci. Svarīgi ir vēl arī citi aspekti, piemēram: 

  • Matrača izmērs - ja Jums jau ir gulta, atliek noskaidrot, kāda izmēra matracis tam nepieciešams. Ja plānojat iegādāties arī gultu, precīzus tās izmērus varat noskaidrot pie ražotāja;
  • Gulētāja svars - no gulētāja svara atkarīgs tas, kādas stingrības matraci izvēlēties. Cilvēkiem ar lielāku svaru piemērotāki būs augstākas cietības matrači, savukārt tiem, kuru svars ir mazāks, pārāk stingri matrači var izraisīt diskomfortu. Jo lielāks Jūsu svars, jo stingrāks matracis jāizvēlas;
  • Matrača pārklājums - pārklājumam tiek izmantoti gan dabīgo, gan sintētisko šķiedru audumi;
  • Ērtības - jāatceras, ka katram ir sava izpratne par ērtībām un komforta līmeni gulēšanas laikā, tādēļ matrača izvēlē noteikti nevajadzētu paļauties tikai uz citu ieteikumiem;
  • Matrača stingrības līmenis – kā jau minēts iepriekš, matračus pēc stingrības var iedalīt cietajos, mīkstajos un vidējas stingrības matračos. Cietie matrači piemēroti personām ar muguras sāpēm vai citām veselības problēmām. Mīkstie matrači piemēroti cilvēkiem ar nelielu svaru. Savukārt vidējas cietības matračus var dēvēt par zelta vidusceļu.

Labākie matrači

Ikvienam cilvēkam var atšķirties kritēriji, pēc kā izvērtēt un noteikt labāko matraci. Kā viens no izvēles kritērijiem, ko ieteicams izvērtēt, meklējot piemērotu matraci, ir ražotāja pieredze un produkta drošums. 

Moderna matrača modeļa radīšanai tiek izveidota komanda, kas nodarbojas tikai ar to. Modelis tiek izstrādāts un nodots ekoloģiskajai, higiēniskajai un medicīniskajai testēšanai. Ja tas atbilst visaugstākajām kvalitātes prasībām, tiek piešķirts sertifikāts un tikai tad sākas ražošana. Tātad, ja Jums svarīgs ir matrača ražotājs un preces uzticamība, tad mūsu mājaslapā iespējams izvēlēties matraci, izmantojot meklēšanas rīku – preču zīme.

Labākie putu matrači

Matracis Harmony Delux ir izgatavots no putu poliuretāna un Pocket atsperēm. To raksturo augstas kvalitātes materiāli,gaisa ventilācija, kā arī svaiga, sausa un tīra miega vide. Izmantotie materiāli ir sertificēti, kokvilnas matrača pārvalks piemērots cilvēkiem ar alerģijām. 

Matracis Milo Casa Galileo ir vidēja mīkstuma matracis, kurš sastāv noHR augstas izturības putu slāņa, kabatas atsperu bloka un poliuretāna putu slāņa. Modelim raksturīgas 7 komforta zonas, kas pielāgojas lietotāja ķermeņa formai un nodrošina pareizo ķermeņa atbalstu. Iegādājoties šo modeli, varēsiet izbaudīt veselīgu miegu un ilgstošu komfortu.

Matracis NORE Acapulco ir kombinēts, tas sastāv no HR putu poliuretāna, lateksa, kabatas atsperēm un filca slāņa. Noņemamais pārvalks, ar rāvējslēdzēja palīdzību, dala to divās daļās un ir viegli kopjams, pat pie mazgāšanas zemā temperatūrā. Matrača ražošanā izmantoti tikai augstas kvalitātes sertificēti materiāli.