Noderīgi padomi

Kāds matrača veids jeb pildījums būs piemērotākais tieši Jūsu dzīvesstilam?

Plaša izvēle matračiem
12 12 2019
liela gulta modernaja gulamistaba

Miega kvalitāte ietekmē teju ikvienu mūsu dzīves aspektu, un labs miegs sākas ar pareizā matrača izvēli - piemērotu izmēru, pildījumu, atbilstošu komforta līmeni. Matracis, kas ir atbilstošs Jūsu dzīvesveidam, ķermeņa parametriem un veselības stāvoklim var uzlabot gan miega kvalitāti, gan vispārējo labsajūtu. 

Labs matracis ir svarīgs pilnvērtīgai atpūtai. Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties matraci, ietver Jūsu fizisko stāvokli, iecienīto gulēšanas pozu, veselības stāvokli, arī alerģijas. 

Matrača veids

Jūsu izvēlei ir pieejami dažāda veida matrači, populārākie no tiem ir: 

  • Atsperu matrači - viens no populārākajiem matraču veidiem. Pieejami divi varianti - matrači ar atsperu blokiem vai matrači ar kabatas tipa atsperēm. Izvēloties atsperu matraci, uzmanība jāpievērš atsperu cietībai, kā arī matrača polsterējumam. 


  • Putu matrači - dēvēti arī par matračiem ar atmiņas efektu, jo, spiedienam samazinoties, tie spēj atgūt sākotnējo formu. Izvēloties putu matraci, jāpatur prātā, ka istabas temperatūrā tas būs cietāks nekā tad, kad Jūs tajā gulēsiet. Svarīga putu matraču priekšrocība - pildījums ir elpojošs, tajā neveidojas mikrobi un baktērijas.


  • Lateksa matrači - viens no veselībai draudzīgākajiem materiāliem, protams, ja vien izvēlaties matraci no dabīgā lateksa. Pārdošanā arī matrači, kuri izgatavoti no sintētiskā lateksa, kā arī jaukta tipa matrači.