Noderīgi padomi

Kādu viedtālruni izvēlēties?

Mobile telefoni plašā izvēlē
20 06 2022
jauniesi izmanto modernus viedtalrunus

Viedtālruņu tirgus nepārtraukti tiek papildināts ar modernizētiem modeļiem. Pašlaik izvēle ir tik liela, ka apjukums rodas gandrīz ikvienam, kurš ir jauna telefona meklējumos.

Rodas jautājums, kādu viedtālruni pirkt? Primāri tas ir atkarīgs no Jūsu dzīvesveida un vajadzībām. Kādam dominējošā ikdienā ir profesionālā joma, tādēļ nepieciešams pietiekami ātrs un ērts tālrunis darba uzdevumiem. Citam tā ir komunikācija populāros sociālos tīklos vai izklaide. Attiecīgi jāmeklē ierīce ar labu kameru, pietiekami lielu ekrānu, kvalitatīvu bildi. Taču vairumam cilvēku visas minētās dzīves jomas lielākā vai mazākā mērā pārklājas, līdz ar ko nepieciešama samērā universāla iekārta. Lasiet tālāk, kādus tālruņa parametrus vajadzētu novērtēt, lai iegādātos savām dzīves reālijām atbilstošāko ierīci.

virietis smaida un skatas telefona

Galvenie izvēles pieturpunkti

Sekojot zemāk esošajam izvēles parametru sarakstam, Jūs varēsiet ātrāk un vienkāršāk tikt pie savas “īstās” viedierīces. Padomājiet un izvēlieties:

  • cik esat gatavs ieguldīt? Pienācīgas iekārtas pašlaik var atrast dažādās cenu kategorijās. Ne vienmēr dārgākais tālrunis būs tieši tas, kas Jums vajadzīgs;
  • operētājsistēmu. Jātiek skaidrībā, vai Jūs vairāk uzrunā iOS vai Android operētājsistēmas priekšrocības.
  • ekrāna izmēru un veidu. Tieši no tā ir atkarīgs, cik ērta un patīkama būs tālruņa lietošana ikdienā;
  • kameru. Svarīgs aspekts laikā, kad telefons kalpo gan kā saziņas līdzeklis, gan kā fotokamera;
  • interneta savienojuma iespējas. Aktuālākais jautājums – ņemt tālruni ar 4G vai 5G savienojumu?
  • atmiņas ietilpību. Operatīvā un iekšējā atmiņa mēdz būtiski atšķirties. Attiecīgi atšķiras arī iekārtas cena;
  • tālruņa jaudu. Īpaši, ja sagaidāt no ierīces vairāk par saziņu un fotografēšanu.
  • akumulatora ietilpību. Viedtālruņi izlādējas samērā ātri, taču dažas jaunākās tehnoloģijas minimizē šo neērtību.

Pēc šī saraksta izlasīšanas jautājumu noteikti ir vēl vairāk. Īsumā iedziļināsimies katrā no minētajiem izvēles punktiem un sniegsim padomus, kas varētu Jums palīdzēt!

Vai dārgāki tālruņi ir labāki?

Jā, tie patiešām ir veiktspējīgāki. Taču nebūt ne katram lietotājam ir vajadzīgas tik plašas iespējas, ko piedāvā dārgākie flagmaņu telefoni.

Piemēram, tālrunis no kategorijas līdz 300 eiro ir ideāla izvēle cilvēkam bez īpašām prasībām šai ierīcei. Tam nav izcilas kameras, liela ātruma, taču ierīce būs vairāk kā piemērota lielākajai daļai ikdienas funkciju: bildēm un selfijiem, čatiem, sērfošanai internetā, darba uzdevumiem utt. Tā bez problēmām nokalpos 2-4 gadu garumā.

Cenu diapazonā no 300 līdz 500 eiro savu ierīci atradīs lietotāji, kuri meklē optimālu cenas-kvalitātes attiecību. Parasti šādos tālruņos atrodams daudz kas no tā, kas pieejams visdārgākajos modeļos. Arī stilīgs dizains neizpaliek. Ja negrasāties spēlēt jaudīgas videospēles, lietot apjomīgas programmas, uzņemt profesionālas bildes, tas ir īstais variants! Šajā cenu kategorijā atradīsiet arī flagmaņu iepriekšējo paaudžu modeļus.

Ja esat progresīvāko tehnoloģiju fans, jārēķinās ar ieguldījumiem virs 500 eiro. Izvēlieties kādu no pasaulslaveno zīmolu Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, Nokia jaunākajiem tālruņu modeļiem.  Tie uzņems kvalitatīvākās bildes, piedāvās daudz algoritmu bilžu uzlabošanai, būs maksimāli ātri (piemēroti jaunākajām spēlēm un apjomīgām programmām), priecēs ar augstu drošību (Touch ID, Face ID) un pēdējām modes tendencēm atbilstošu dizainu.

Mūžīgais jautājums – iOS vai Android?

No operētājsistēmas atkarīgs, kuras programmas un pakalpojumus varēsiet lietot. Būtībā jāizvēlas starp iOS vai Android. Pastāv arī citas operētājsistēmas, taču tās strauji zaudē popularitāti tirgū un to nākotne nav paredzama un droša.

Populārākā ir Google izstrādātā operētājsistēma Android. Tās galvenā priekšrocība - milzīga tālruņu izvēle visplašākajā cenu diapazonā: no budžeta segmenta līdz luksusa. Varēsiet izvēlēties aplikācijas no milzīgā Google Play store sortimenta un maksimāli personalizēt savu tālruni, pieslēgt savu Google kontu un citas Google aplikācijas un tādējādi sinhronizēt informāciju starp tālruni un datoru.

Flagmaņu pēdējie modeļi uz Android bāzes (Android7 “Nougat” un Android 8 (Oreo”) – tā ir milzīga jauda, augsta ekrāna un fotogrāfiju kvalitāte, stilīgs ierīces korpuss un interfeiss. Nedaudz vecākas tālruņu versijas komplektējas ar Android 6 (“Marshmallow”), kas joprojām tiek uzskatīta par pietiekami veiktspējīgu operētājsistēmu.

iOS operētājsistēmas izvēle automātiski paredz, ka Jūsu īpašumā nonāks Apple darinājums iPhone – prestižs tālrunis ar luksusa dizainu, augstu uzticamību un drošību (Touch ID, Face ID).


Pie iPhone priekšrocībām tāpat jāmin zibenīgu reakcijas ātrumu un stabilu veiktspēju, izcilas kvalitātes bildes un video, iespēju pirmajam saņemt jaunākās spēles un aplikācijas, jo Apple rūpējas par regulāru savas operētājsistēmas atjaunošanu. Attiecīgi šie tālruņi ir no augstākā cenu segmenta. Vecākus modeļus var atrast arī vidējā cenu kategorijā.

Priekšroka lieliem ekrāniem

Kādreizējais standarts bija 5-6 collu ekrāni. Pašlaik tie pamazām aiziet pagātnē, lietotāji vēlas redzēt skaidri saskatāmu bildi un salasāmu tekstu. Pat Apple apsver domu atteikties no tālruņu mini versijām.

Ekrāna lielums virs 6 collām – optimāla izvēle mūsdienu cilvēkam, kurš regulāri skatās video, lasa ziņas, pieseko soc. tīkliem un veido personīgo saturu tiem.


Arī ekrāna atsvaidzināšanas frekvences rādītājam vērts dot priekšroku augstākam – 90 vai 120 Hz kādreizējo standarta 60 Hz vietā. Baudīsiet vienmērīgāku bildi (īpaši aktuāli spēļu faniem).

Kas attiecas uz ekrāna tehnoloģiju, IPS aiziet pagātnē, dodot ceļu efektīvākiem risinājumiem: LCD IPS un OLED. No tiem OLED nodrošina kontrastaināku, acīm baudāmāku attēlu un tajā pašā laikā lielāku tālruņa energoefektivitāti. Ja vizuālais saturs Jums ir svarīgs, dodiet priekšroku šai tehnoloģijai. Ilgi nemeklējot, pašlaik to atradīsiet arī budžeta klases tālruņos.