Noderīgi padomi

Kā vislabāk izvēlēties jaunu mobilo telefonu?

Izvēlies savu viedtālruni
11 08 2015
praktisks mobilais telefons lietosanai ikdiena

Mobilie tālruņi ir kļuvuši par neatņemamu dzīves sastāvdaļu ikvienam no mums – ar to starpniecību ir iespējams sazināties ar saviem mīļajiem un ne tikai. Pašlaik tas ir instruments darbam un izklaidēm – priekšmets, ar kā palīdzību mēs dalāmies ar mūsu labākajiem mirkļiem. 220.lv ir milzīga izvēle: produkcija no «Samsung», «Apple», «LG», «Sony», «Prestigio» un daudziem citiem ražotājiem, kur katrs no tiem savukārt piedāvā vairākus, gan arī vairākus desmitus tālruņu! Kā gan šajā gadījumā būtu iespējams izvēlēties vispiemērotāko tālruni?

Vai Jums ir vajadzīgs viedtālrunis vai standarta?

Jā, vairums lietotāji mūsdienās izmanto viedtālruņus, taču vēl joprojām pastāv noteikts cilvēku loks, kā vajadzības pilnībā apmierina standarta tālrunis ar podziņām, bez interneta un izklaides iespējām. Ja ar šīs ierīces starpniecību Jūs vienkārši veicat zvanus vai rakstāt ziņas, un tas nav Jūsu imidža vai statusa uzturēšanas aksesuārs, kā arī, ja Jums ir svarīga cena un akumulatora darbības ilglaicīgums, tad standarta tālrunis būs teicama izvēle Jums. Kādu no standarta tālruņiem Jūs izvēlēsities? Būtībā, tam nav pārāk izšķiroša loma, jo tie visi salīdzinoši ir vienādi, tādēļ mēs rekomendējam vienkārši palasīt atsauksmes internetā vai arī uzticēties pārdevējiem – galu galā, visām precēm uzticamos veikalos ir attiecināma garantija!

Ja Jums ir vajadzīgs viedtālrunis, konkretizējiet, cik daudz Jūs varat atļauties investēt

Neraugoties uz to, ka daudz lētākie tālruņi tiek uzlaboti, bet labi kļūst aizvien lētāki, tomēr vēl pastāv izteiktas atšķirības 100 Eiro vērtu tālruņu un 700 Eiro vērtu tālruņu starpā. Tādēļ, labi apsveriet, vai patiešām Jums ir vajadzīgs vislabākais un visiespaidīgākais, vai arī Jums ir svarīgi ieekonomēt. Viedtālruņi parasti iedalās vairākās kategorijās:

 • Līdz 150 Eiro: šāds tālrunis spēj veikt viedtālruņa galvenās funkcijas, taču tam nav izcilas kameras, ar to nebūs iespējams spēlēt sarežģītas grafikas spēles, tai skaitā, reizēm tie var „uzkārties”. Tālruņi, kā cena ir līdz 150 Eiro, ātri noveco, jo tiek tirgoti ar vecu programmnodrošinājumu un gandrīz nekad tam nav pieejami atjauninājumi.
 • 150-300 Eiro: vidējās ekonomiskās klases mobilie tālruņi bieži vien ir ideāla izvēle cilvēkam, bez īpašām prasībām šīs ierīces sakarā. Parasti tie ir aprīkoti ar pietiekami labu kameru fotogrāfijām „Instagram”, tajā ir iespējams spēlēt gandrīz visas spēlītes, tai skaitā, tie salīdzinoši reti „uzkaras”. Šīs cenu kategorijas ierīces programmnodrošinājuma atjauninājumus saņem vismaz vairākas reizes, tādēļ tās būs iespējams lietot bez problēmām 2-3 gadu ilgumā.
 • 300-500 Eiro: šobrīd tālruņi, cenu robežās no 300-500 Eiro, viedtālruņu tirgū attīstās visstraujāk un kļūst aizvien populārāki. Parasti tajos ir atrodams gandrīz viss tas pats, kas ir pieejams visdārgākajos tālruņos. Tādēļ, ja būsiet nolēmis iegādāties tālruni no 300-500 Eiro kategorijas, tad Jūs daudz nezaudēsiet: nedaudz kvalitatīvāka kamera, gandrīz nemanāmas ekrāna priekšrocības, kā arī dažas flagmaņiem raksturīgas funkcijas. Parasti tālruņi par šādu cenu ir aprīkoti ar tādiem pat procesoriem un pat RAM, tādēļ būs identisks gan to ātrums, gan arī atjauninājumu saņemšanas laiks. Tieši tādēļ ir vērojams šīs kategorijas popularitātes pieaugums.
 • Virs 500 Eiro: augstas klases tālruņi ar viskvalitatīvākajiem un spilgtākajiem ekrāniem, labākajām kamerām, visjaudīgākajiem procesoriem, maksimālu atmiņas ietilpību. Tieši flagmaņi var padižoties ar īpašām funkcijām, kādas nav iespējams atrast daudz zemākas klases tālruņiem. Un protams, ja runa ir par programmnodrošinājumu, tad visdārgākie tālruņi Jums kalpos visilgāk – daži no tiem saņem atjauninājumus 4-5 gadus!

Tieciet skaidrībā ar operētājsistēmu

Viedtālruņu tirgū vispopulārākās operētājsistēmas ir «Android» un «iOS». Jā, «Windows Phone» un «BlackBerry 10» aizvien vēl pastāv, taču gan «Microsoft», gan arī «BlackBerry» ne reizi vien ir teikuši, ka standarta lietotāju tirgū viņi nenoturēsies. Neskatoties uz to, ja Jūsu budžetā šī mērķa labad neatradīsies 300 Eiro (aptuveni tik 220.lv veikalā maksā tirgū visvecākais un vislētākais «iPhone»), Jūs varēsiet izvēlēties tikai «Android». Taču, ja Jūs varat atļauties iztērēt vairāk, tad arī Jūsu izvēles iespējas būs plašākas. Jāizvēlas ir «iOS», ja:

 • Tas nav pirmais «Apple» produkts Jūsu mājoklī;
 • Jums ir vajadzīgs tālrunis ar vienkāršu pārvaldību;
 • Jums ir nepieciešams būt pārliecinātiem par sava tālruņa stabilitāti;
 • Jūs esat ieplānojis iegādāties tālruni ilgākam laikam («iPhone» saņemt atjauninājumus 4-5 gadus pēc to ražošanas);
 • Jūs vēlaties pirmais saņemt visjaunākās spēles un lietojumprogrammas;
 • Jums ir jādemonstrē savs sociālais statuss;
 • Jums patīk stabila apkalpošana un serviss.

Populārie Apple telefoni

«Android» vajadzētu izvēlēties, ja:

 • Jūs izmantojat daudzus «Google» servisus: «YouTube», «GMail», «AdWords», «Google+», «Maps», «Drive» utt.
 • Jums ir nepieciešama pilnīga brīvība un iespēja modificēt sava tālruņa programmnodrošinājumu saskaņā ar savam vēlmēm;
 • Jūs vēlaties pirmais saņemt tādus tehnoloģiju jaunumus, kā acs varavīksnenes skeneri un izliekts ekrāns;
 • Jūsu rīcībā ir ierobežoti budžeta līdzekļi;
 • Jums patīk izcelties no pūļa;
 • Jums vienkārši ir vajadzīga plaša izvēle.

Populārie Android telefoni


Tādējādi, izvēle šo divu OS starpā nebūt nav tik sarežģīta, gluži vienkārši ir jātiek skaidrībā ar savām prioritātēm.

Ekrāna lielums

Šobrīd ir pieejami dažādu izmēru «iOS» un «Android», tādēļ ir ļoti svarīgi konkretizēt, ko īsti Jūs vēlaties. Vismazākie (līdz 4,5 collām) – kompakti un ērti, taču, ja Jūs mīlat skatīties daudz video un spēlējat dažādas spēlītes, tad rekomendējam izvēlēties lielāka izmēra tālruni.

Tālruņi ar 4,5 līdz 5,5 collu ekrānu – parasti arī ir tā sauktais „zelta vidusceļš” – tos ir iespējams ielikt gandrīz visās kabatās, tos ir ērti lietot ar vienu roku, tostarp, nerodas problēmas video skatīšanās laikā. Jāteic, ka arī jaudas ziņā tiek neatpaliek no saviem lielizmēra „radiniekiem”.

Tālruņus ar 5,5 līdz 6,5 collu ekrānu mēs rekomendējam izvēlēties tiem, kuri regulāri savu tālruni lieto darba un izklaides vajadzību sakarā. Parasti tie ir aprīkoti ar daudz jaudīgāku akumulatoru un ir neaizstājami palīgi. Tomēr, iegādājoties milzīga izmēra tālruni, ievērojami palielinās risks to nomest vai arī ar to saplēst savu bikšu kabatas!


Tālruņu ekrānu veidi

Ekrānu izmēri ir ne tikai atšķirīgi, bet arī tehnoloģijas, kas uz tiem tiek piemērotas, daļēji mainās atkarībā no attēla kvalitātes un ierīču cenas. Pašlaik tirgū dominē šāda veida ekrāni:

 • TFT LCD. Šī ir viena no lētākajām LCD tehnoloģijām, ko visbiežāk atradīsiet lētākos, budžeta tālruņos. Tehnoloģijas stiprās puses ir augsta kontrasta attiecība un zemas ražošanas izmaksas, taču līdz ar to jūs iegūstat arī šauru skata leņķi, sliktāku redzamību tiešos saules staros un nedaudz lielāku enerģijas patēriņu.