Noderīgi padomi

Labākais mājas velotrenažieris - Kā to izvēlēties?

05 02 2021
labakais majas velotrenazieris

Velotrenažieri — viens no populārākajiem kardiotrenažieru veidiem, kas ir piemērots jebkura vecuma cilvēkiem ar jebkādas fiziskās sagatavotības līmeni un atšķirīgu svaru. Šie trenažieri tiek izmantoti arī atveseļošanās procesā un rehabilitācijas procedūrās.


Velotrenažieri pēc to konstrukcijas tipa

Vertikālais velotrenažieris

Tas atdarina slodzi, kas identiska braukšanai ar velosipēdu. Treniņa laikā tiek nodarbināti vairāki ķermeņa muskuļi, tai skaitā, kāju, kakla, roku un muguras muskuļi. 

Trenažieris ir ļoti kompakts un novietojams jebkurā telpā mājās, tādēļ treniņi ar to var tikt veikt jebkurā dienas laikā. Īpaši vērtīgi tiem, kas daudz laika pavada sēžot pie datora. Tāpat tas noderēs treniņu veikšanai mājas apstākļos tiem, kuriem velobraukšana ir hobijs, taču laikapstākļi neļauj doties trenēties ārpus telpām. 

Šo velotrenažieru darbības princips slēpjas regulējamā pedāļu pretestībā, kurai parasti pieejami vairāki līmeņi, lai Jūs varētu izvēlēties tieši tādu, kāds Jums konkrētajā brīdī nepieciešams.

Horizontālais velotrenažieris

Sākotnēji tas bija paredzēts medicīniskiem nolūkiem. Tā pedāļi atrodas nevis zem sēdekļa, bet zem stūres. Treniņa laikā cilvēks sēž ērtā krēslā, absolūti neapgrūtinot muguru. Tas nodrošina iespēju jūsu muskuļiem strādāt saudzējošā slodzes režīmā, kā arī nostiprināt sirds un asinsvadu sistēmu. 

Horizontāls sēdēšanas veids nerada locītavām pārāk lielu slodzi. Šie trenažieri būs piemērotāki rehabilitācijas periodā, kā arī vecāka gadagājuma cilvēkiem un tiem, kam ir problēmas ar muguru.

horizontals velotrenazieris

Velotrenažieru veidi pēc slodzes tipa

Mehāniskie velotrenažieri

To vienkāršā mehāniskā sistēma balstās uz trenažiera iekšienē atrodamās siksnas darbību. Šajā gadījumā, lai regulētu slodzi, nepieciešams mainīt siksnas nostiepumu.

Velotrenažieri ar mehānisko spararata pretestību arī iedalās atkarībā no slodzes regulēšanas veida. Ir pieejami velotrenažieri ar siksnu un disku pretestību.

Siksnu velotrenažieris

Vislētākais un kompaktākais. Tā slodze ir atkarīga no siksnas nostiepuma un berzes pret spararatu.

Priekšrocības:

 • Trenažieris ir viegli saliekams un izjaucams
 • Nav nepieciešama elektrība
 • Ļoti kompakti
Trūkumi:
 • Salīdzinoši augsts trokšņa līmenis
 • Nedabiska un nevienmērīga gaita
 • Vājš paneļa displejs ar mazu informācijas apjomu

Disku velotrenažieris – Velobaiks (spinbaiks / spidbaiks)

Tam ir tāda pati pretestības sistēma, kā īstajam velosipēdam. Atšķirība ir tā, ka velotrenažieru diski tiek izmantoti tikai bremzēšanai. Trenažierī tie visu laiku ir piespiesti spararatam, nodrošinot nepieciešamo slodzi.

Priekšrocības
 • Lieliska imitācija braukšanai ar īstu velosipēdu (to nodrošina plūstoša gaita, pateicoties visas diska virsmas „maigai” bremzēšanai)
 • Iespēja nodrošināt ļoti augstu trenažieru slodzi (ja diskus ļoti blīvi piespiež spararatam, pedāļu griešana kļūst ļoti grūta), un attiecīgi, laba fitnesa treniņu ietekme uz muskulatūru
 • Zemāks trokšņa līmenis, nekā citiem siksnu velotrenažieru modeļiem
 • Lietošanai nav nepieciešama elektrība

Trūkumi

 • Parasti ir ļoti smagi un nav paredzēti izjaukšanai vai kompaktai glabāšanai mājās
 • Salīdzinājumā ar citiem mehāniskajiem velotrenažieriem - sarežģītāks remonts un apkope
 • Diski ar laiku nodilst, un nepieciešama to nomaiņa

Magnētiskais velotrenažieris

Magnētiskā bremzēšanas sistēma ir daudz modernāka un kvalitatīvāka. Velotrenažiera iekšienē atrodas magnēti, un šajā gadījumā velotrenažiera slodzi regulē, mainot attālumu starp pastāvīgo magnētu un spararatu. Velotrenažierī iebūvēts slodzes izmaiņu regulators.

Elektromagnētiskais velotrenažieris

Modernākais un arī cenas ziņā dārgākais velotrenažieris ir ar elektromagnētisko bremzēšanas sistēmu. Tā kā elektromagnētu vadības sistēmā nav mehānisko detaļu, lietojot šo velotrenažieri, var sasniegt pastāvīgu slodzi un palielināt uzskaites precizitāti. Šī tipa velotrenažierus lieto, pieslēdzot elektrotīklam.

sieviete trenejas uz velotrenaziera

Ko nepieciešams / būtu vēlams iegādāties kopā ar velotrenažieri?

Lai sporta treniņi mājās būtu efektīvāki un daudzveidīgāki, kā arī kaloriju dedzināšana noritētu efektīvāk, Jums var noderēt ne tikai trenažieri, bet arī dažādi fitnesa piederumi. Piemēram, lai iesildītos pirms nodarbības uz trenažiera, kā arī veiktu vingrojumus vairāku ķermeņa muskuļu grupu nodarbināšanai, var tikt izmantoti: paklājiņi, hanteles, atsvari un cita veida aprīkojums, kuru varat aplūkot šeit.

Kompaktie un daudzpusīgie velotrenažieri ir lieliski piemēroti cilvēkiem, kuriem skriešana nav iecienītākais sporta veids, kā arī gadījumos, kad veselības stāvoklis vai laikapstākļi neļauj veikt intensīvus treniņus. 

Ar velotrenažiera palīdzību iespējams efektīvi veikt kardio treniņu, lai stiprinātu sirds un asinsvadu veselību, trenētu vairāku zonu muskuļus un vienlaikus arī dedzinātu liekās kalorijas, tajā pašā laikā saudzējot locītavas un muguru.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.