Noderīgi padomi

Lieliskas idejas, kā iesaiņot dāvanu

Dāvanu saiņošanas materiāli plašā izvēlē
04 11 2021
minimalistisks davanas iepakojums uz gaisa galda

Ik gadu svētku periodā mums ir jāveic daudz uzdevumu: mēs dekorējam mājokli, meklējam dāvanas, un pēc tam sākam domāt, kā iesaiņot tās. Tieši šai, pēdējai nodarbei, mēs nepelnīti piešķiram vismazāk uzmanības – jo ir taču daudz jautrāk un interesantāk saņemt svētku dāvanu, kura ir skaisti iesaiņota! Ja jums trūkst idejas, tad varat izmantot šīs –dāvanu iepakojums un dāvanu saiņošanas process neievilksies, turklāt jūs patīkami pārsteigsiet potenciālos dāvanu saņēmējus.


Izvēlieties dāvanas iesaiņošanas stilu!

Lai gan arī dāvanu iesaiņošanu bieži nenosaka noteikts stils, gadu gaitā ir parādījušās noteiktas tendences. Šajā gadā dominē sekojošās idejas:

 • Minimālisms. Elegants stils ir viens no drošākajiem, un tieši tāpēc - populārākajiem. Lai izveidotu šādu dāvanas dizainu, uzmanīgi apvienojiet krāsas un pats galvenais – izmantojiet nelielu detaļu daudzumu un centieties to nepadarīt ļoti spilgtu un izaicinošu. Šādā veidā varat iesaiņot, piemēram, dāvanu tētim. 

ziemassvetku davanas minimalistiska stila davanu iepakosana minimalistiska stila ziemassvetku davanas minimalistiska iepakojuma

 • Dabiskums. Ikgadējas idejas ātri aizņem savu vietu dažādās dzīves jomas, tāpēc nav pārsteigums, ka tās, savā ziņā, ietekmēja arī Ziemassvētku dāvanas. Šādām dāvanām arvien biežāk tiek izmantoti dabiski, viegli pārstrādājami materiāli, ka arī neizvairieties no roku darba risinājumiem.

ziemassvetku davanas dabiska iepakojuma dabiski iepakotas ziemassvetku davanas dabiskas ziemassvetku davanas

 • Rotaļīgums. Iesaiņojot Ziemassvētku dāvanas bērniem, vislielākā uzmanība ir jāpievērš spilgtām krāsām un interesantām idejām. Tāpēc joprojām ir populārs arī nedaudz bērnišķīgais stils, kas ir rotāts ar dažādām oriģinālām detaļām. Izvēloties to, Jums būs iespēja eksperimentēt ar visdažādākajiem variantiem.

krasainas ziemassvetku davanas rotaligas ziemassvetku davanas zem egles krasainas ziemassvetku davanas un to iepakojums

Padomājiet par krāsām!

Jūsu iesaiņojums var būt visdažādākajās krāsās, taču, ja izvēlēsieties kādu no šiem toņiem, Jūs noteikti trapīsiet šogad labāko krāsu desmitniekā:

 • Melna elegance. Kaut arī iesaiņot dāvanas šādā tonī joprojām izvēlas reti, tiek ieteikts nebaidīties no melnas krāsas – tā ir saistīta ar greznību un eleganci, līdz ar to Jūsu dāvana automātiski iegūs šādas īpašības. Turklāt, Jūs varēsiet šai krāsai pieskaņot jebkurus citus toņus – īpaši burvīgi izskatīsies baltas, sarkanas vai zelta krāsas detaļas.

melnas ziemassvetku davanas ziemassvetku davanas melna iepakojuma ziemassvetku davanas melna sainosanas papira

 • Zelta detaļas. Var teikt, ka šī ir absolūta Ziemassvētku klasika, kas jebkurai dāvanai piešķirs lielāku svinīgumu un ekskluzivitāti. Jūs varat apvienot zelta toņus ar citām krāsām, taču Jūs noteikti nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties tikai šo krāsu.

zelta detalas uz ziemassvetku davanam ziemassvetku davanas, izrotatas ar zelta elementiem zelta zeimassvetku davanas

 • Brūni toņi. Brūns kraftpapīrs ir ārkārtīgi universāla izvēle, kas ir piemērota arī tad, ja vēlaties iesaiņot dāvanu tētim vai arī saviem draugiem. Ja vēlaties vairāk spilgtuma, ieteicams pievienot nedaudz zaļas krāsas: šāds dāvaniņas iepakojums izskatīsies vienkārši nevainojami.

bruni toni ziemassvetku davanu iepakojuma ziemassvetku davanas davanu papira dabigi toni ziemassvetku davanu iepakojuma

 • Pamata Ziemassvētku toņi. Papildu jau apspriestajām krāsām, dāvanas iesaiņošanai lieliski der arī zaļas, sarkanas, zilas vai baltas krāsas toņi. Tās ir Ziemassvētku galvenās krāsas, kas daudziem saistās ar gada skaistākajiem svētkiem.

zilas ziemassvetku davanas zem egles tradicionalas ziemassvetku davanu krasas tradicionalas krasainas ziemassvetku davanas

Padomājiet, kā iesaiņot dāvanu!

Bieži vien lielākās grūtības sagādā tieši dāvanu saiņošana. Lai atvieglotu šo procesu, esam apkopojuši populārākās iepakojuma formas un kā tajās iesaiņot dāvaniņas:

 • Kastīte. Lai iesaiņotu kastīti, Jums vajadzēs papīru, lenti, sķēres un skoču. Dāvana jāuzliek uz papīra un jāapgriež otrādi (ja kastītē nav nekas trausls). Papīru no dāvanas kreisās puses pārloka pāri dāvanai aptuveni līdz centram, tad papīru no dāvanas labās puses nedaudz pārklāj pāri. Savienojuma vietai pielīmē skoču. Dāvana jāpietur, abās pusēs jāieliec papīra augšdaļas tā, lai veidotos trijstūri. Papīra apakšdaļu pārloka pāri ielocītajām vietām un virspusē pielīmē ar skoču - tā izdara ar abiem galiem. Pārsien lenti.
 • Neregulāra dāvana. Kā noformēt dāvanas, kas ir neregulāras formas? Labākais variants - paciņā! Lai iesaiņotu dāvaniņas paciņā, Jums vajadzēs papīru, lenti un šķēres. Dāvana jāuzliek uz papīra vidus stāvus pozīcijā, papīra malas jāpaceļ uz augšu un liekais jānogriež (lai ''aste'' nav par garu). ''Aste'' jāapsien ar lenti, un tas arī viss - dāvana ir gatava pasniegšanai!
 • Gatavs iepakojums. Mūsdienās pieejami arī dažādi gatavi dāvanu iepakojumi - kastītes, maisiņi, paciņas u.tml. Ja vēlaties pavisam atvieglot šo uzdevumu, izmantojiet kādu no tiem - atliek vien iegādāties tos un ievietot tajos dāvaniņas!

Spēlējieties ar izmēriem

Jūs varat eksperimentēt ne tikai ar krāsām, bet arī ar izmēriem – lai to izdarītu, varat izmantot kādu no šīm idejām:

 • Neliela dāvana lielajā kastē. Liels iepakojuma izmērs vienmēr atstās iespaidu, pat mazas Ziemassvētku dāvanas lielās kastēs var patīkami pārsteigt ─ īpaši tad, ja pildvielai izmanto konfektes, svētku atribūtus vai citus noderīgus priekšmetus. Lai gan šī ideja ir pazīstama daudziem, būsim atklāti ─ laika trūkuma dēļ reti kurš izlemj to īstenot, tāpēc arī līdz šim šī saiņošanas metode nav īpaši atzinīgi novērtēta.


 • Neliela kastīte ar lieliem rotājumiem. Ja lielu kastīti nevar atrast, mazāku kastīti ir iespējams izrotāt ar lielu banti (to var izgatavot paša spēkiem, izmantojot satīna lenti) vai milzīgu Ziemassvētku rotājumu ─ šādi centieni noteikti tiks augsti novērtēti!

mazas ziemassvetku davanas ar lielu rotajumu

 • Neparedzama forma. Iespējams, pārsteigumu parasti sabojā redzamā dāvanas forma, tāpēc Jums vajadzētu mēģināt paslēpt patieso ideju un, varbūt ─ pat maldināt potenciālo adresātu. Mazākas dāvaniņas ir iespējams ietīt papīra dvielī, lai izveidotu burbuļa vai konfektes formas, nedaudz lielākas ─ ielikt krūzē vai apavu kastē, savukārt, lielākajiem iepakojumiem izmantot vēl lielākas kastes. Principā jebkurš tīrs konteiners Jūsu mājās var kļūt par pamatu iesaiņošanai: jo oriģinālāku risinājumu atradīsiet, jo vairāk pārsteigsiet savus mīļos! 

ziemassvetku davana apala iepakojuma ziemassvetku davana soma

Izmēģiniet papīra alternatīvas

Kad mēs saņemam dāvanu, kas ir iesaiņota īpašā dāvanu saiņošanas papīrā vai dāvanu maisiņā, mēs neesam pārāk pārsteigti ─ ja meklējat interesantākus dāvanu iesaiņošanas risinājumus, Jums vajadzētu izmantot sekojošās idejas: 

 • Vecas avīzes. Šī ir redzēta vairāk nekā vienu reizi, bet joprojām ir ļoti populāra ideja, kas piešķirs Jūsu dāvanai ekskluzivitāti un tajā pašā laikā atbildīs dominējošajām modes tendencēm. Vislabāk ir izvēlēties melnbaltas avīzes lapas, bet papildu rotājumiem izmantot pēc iespējas dabiskākus toņus – tad gala rezultāts būs vēl iespaidīgāks.

avizu izmantosana iesainosanas papira vieta ziemassvetku davanam

 • Apģērbs. Jūs varat vienkārši "apģērbt" savu dāvanu kreklā vai jebkurā citā līdzīgā apģērbā. Ja no piedurknēm sasiesiet burvīgu lenti, šāds iepakojums noteikti piesaistīs citu uzmanību. Turklāt, šāds iesaiņojums būs videi draudzīga izvēle.

davanu iepakosana apgerba un audumos ziemassvetku davanu iepakosana apgerba

 • Papīra dzīvnieki. Ja vēlaties, lai Jūsu dāvana izstaro Ziemassvētku garu, pārvērtiet to par burvīgu meža iemītnieku. Izveidot briedi ir ļoti viegli: viss, kas Jums ir nepieciešams, ir sarkans deguns, acis un stāvoši ragi. Pēc līdzīga principa varat eksperimentēt ar pingvīniem, lāčiem vai jebkuru citu dzīvnieku, kas Jums patīk.

davanas iepakotas skaista iesainojuma ar papira briedi

 • Rotaļīgi smaidiņi. Dāvana var pārvērsties ne tikai par dzīvnieku, bet arī par rotaļīgām emocijzīmēm, kuras daudziem ir labāk pazīstamās kā „emoji“ – tas prasīs tikai dažas papildu detaļas. Padomājiet, kādu noskaņojumu vēlaties izteikt. Piemēram, dāvanas puisim var dekorēt ar romantisku skūpstu, bet brālim vai māsai nesaudzējiet plašu smaidu vai pat rotaļīgi parādītu mēli.

Padomājiet par katru sīkumu!

Ziemassvētku dāvana izskatīsies sirsnīga un interesanta, ja padomāsiet par katru sīkumu. Jums šajā ziņā ir neierobežotas iespējas – šeit ir dažas no populārākajām idejām:

 • Oriģinālas vārdu kartes. Ja Jūs veltīsiet šīm uzdevumam nedaudz vairāk laika, šī dāvana var kļūt par visinteresantāko un sentimentālāko. Uzrakstiet personisku ziņojumu kartes iekšpusē, atrodiet un pielīmējiet asprātīgākos savas mājas attēlus, izveidojot šarādes ─ šīs ir tikai dažas idejas, kas svētku vakaru padarīs vēl īpašāku. Ja Jums pietrūkst laika šādām nodarbēm, varat iegādāties īpašas Ziemassvētku uzlīmju kartītes ─ tas parādīs, ka Jūs neatstājāt iesaiņošanu uz pēdējo brīdi.

originalas kartinas uz davanam vardu kartinas uz ziemassvetku davanam kartinas uz ziemassvetku davanam

 • Ziemassvētku eglīšu rotājumi. Ziemassvētku eglītes rotājumus (vai pat lampiņas) var izmantot ne tikai svētku eglītei – tie ir lieliski piemēroti arī Jūsu dāvanu rotāšanai. Aptiniet rotājumus ar burvīgu lenti un nebaidieties sajaukt interesantākas krāsas – tas piešķirs īpaši stilīgu izskatu.


 • Meža daļiņa. Šajā sezonā īpaši moderni būs dabiskie dāvanu rotājumi. Priežu zari, priežu čiekuri vai līdzīgi atribūti padarīs Jūsu dāvanu ekskluzīvu. Ja vēlaties vēl lielāku oriģinalitāti, varat arī sasmaržināt dāvanu – šādu lielisku risinājumu neviens īsti negaidīs.

koka zarinu izmantosana ziemasvetku davanu iepakojuma davanu iepakojums ar ciekuriem un lapam ziemassvetku davanu iepakosana izmantojot zalumus

 • Papīra ziedi. Dekorēt dāvanu ar dzīviem ziediem būtu mazliet sarežģīti, taču, ja izmantosiet iztēli, Jūs viegli varēsiet izgatavot šādus augus gan no kreppapīra, gan no jebkura cita papīra. Šo ideju īpaši novērtēs sievietes, tāpēc, ja apsverat, kā iesaņot dāvanu ma