Noderīgi padomi

Iesaiņosim dāvanas kopā

Dāvanu saiņošanas materiāli plašā izvēlē
11 11 2020
minimalistisks davanas iepakojums uz gaisa galda
Ik gadu svētku periodā mums ir jāveic daudz uzdevumu: mēs dekorējam mājokli, meklējam dāvanas, un pēc tam sākam domāt, kā tās varētu iesaiņot. Tieši šai, pēdējai nodarbei, mēs nepelnīti piešķiram vismazāk uzmanības – jo ir taču daudz jautrāk un interesantāk saņemt svētku dāvanu, kura ir skaisti iesaiņota! Ja jums trūkst idejas, tad varat izmantot šīs –dāvanu iepakojums un iesaiņošanas process neievilksies, tostarp jūs patīkami pārsteigsiet potenciālos dāvanu saņēmējus.

Izvēlieties dāvanas iesaiņošanas stilu

Lai gan arī dāvanu iesaiņošanu bieži nenosaka noteikts stils, gadu gaitā ir parādījušās noteiktas tendences. Šajā gadā dominē sekojošās idejas:

 • Minimālisms. Elegants stils ir viens no drošākajiem, un tieši tāpēc - populārākajiem. Lai izveidotu šādu dāvanas dizainu, uzmanīgi apvienojiet krāsas un pats galvenais – izmantojiet nelielu detaļu daudzumu un centieties to nepadarīt ļoti spilgtu un izaicinošu.

ziemassvetku davanas minimalistiska stiladavanu iepakosana minimalistiska stilaziemassvetku davanas minimalistiska iepakojuma

 • Dabiskums. Ikgadējas idejas ātri aizņem savu vietu dažādās dzīves jomas, tāpēc nav pārsteigums, ka tās, savā ziņā, ietekmēja arī Ziemassvētku dāvanas. Šādu dāvanu iepakošanai arvien biežāk tiek izmantoti dabiski, viegli pārstrādājami materiāli, ka arī neizvairieties no roku darba risinājumiem.

ziemassvetku davanas dabiska iepakojumadabiski iepakotas ziemassvetku davanasdabiskas ziemassvetku davanas

 • Rotaļīgums. Iesaiņojot Ziemassvētku dāvanas bērniem, vislielākā uzmanība ir jāpievērš spilgtām krāsām un interesantām idejām. Tāpēc joprojām ir populārs arī nedaudz bērnišķīgais dāvanu stils, kas ir rotāts ar dažādām oriģinālām detaļām. Izvēloties to, Jums būs iespēja eksperimentēt ar visdažādākajiem variantiem.

krasainas ziemassvetku davanasrotaligas ziemassvetku davanas zem egleskrasainas ziemassvetku davanas un to iepakojums

Padomājiet par krāsām

Jūsu dāvanu iesaiņošana var būt visdažādākajās krāsās, taču, ja izvēlēsieties kādu no šiem toņiem, Jūs noteikti trapīsiet šogad labāko krāsu desmitniekā:

 • Melna elegance. Kaut arī šāds tonis dāvanām joprojām tiek izvēlēts reti, tiek ieteikts nebaidīties no melnas krāsas – tā ir saistīta ar greznību un eleganci, tāpēc Jūsu dāvana automātiski iegūs šādas īpašības. Turklāt, Jūs varēsiet šai krāsai pieskaņot jebkurus citus toņus – īpaši burvīgi izskatīsies baltas, sarkanas vai zelta krāsas detaļas.

melnas ziemassvetku davanasziemassvetku davanas melna iepakojumaziemassvetku davanas melna sainosanas papira

 • Zelta detaļas. Var teikt, ka šī ir – absolūta Ziemassvētku klasika, kas jebkurai dāvanai piešķirs lielāku svinīgumu un ekskluzivitāti. Jūs varat apvienot zelta toņus ar citām krāsām, taču Jūs noteikti nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties tikai šo krāsu.

zelta detalas uz ziemassvetku davanamziemassvetku davanas, izrotatas ar zelta elementiemzelta zeimassvetku davanas

 • Brūni toņi. Brūns kraftpapīrs ir ārkārtīgi universāla izvēle, kas ir piemērota arī tad,ja vēlaties iesaiņot dāvanu tētim, vai arī saviem draugiem. Ja vēlaties vairāk spilgtuma, ieteicams pievienot nedaudz zaļas krāsas: šāds iepakojums izskatīsies vienkārši nevainojami.

bruni toni ziemassvetku davanu iepakojumaziemassvetku davanas davanu papiradabigi toni ziemassvetku davanu iepakojuma

 • Pamata Ziemassvētku toņi. Papildu jau apspriestajām krāsām, dāvanu iesaiņošanai lieliski der arī zaļas, sarkanas, zilas vai baltas krāsas toņi. Tās ir – Ziemassvētku galvenās krāsas, kas daudziem saistās ar gada skaistākajiem svētkiem.

zilas ziemassvetku davanas zem eglestradicionalas ziemassvetku davanu krasastradicionalas krasainas ziemassvetku davanas

Spēlējiet ar izmēriem

Jūs varat eksperimentēt ne tikai ar krāsām, bet arī ar izmēriem – lai to izdarītu, varat izmantot kādu no šīm idejām:

 • Neliela dāvana lielajā kastē. Liels iepakojuma izmērs vienmēr atstās iespaidu, tāpēc pat mazas Ziemassvētku dāvanas lielās kastēs var patīkami pārsteigt ─ īpaši tad, ja pildvielai izmanto konfektes, svētku atribūtus vai citus noderīgus priekšmetus. Lai gan šī ideja ir pazīstama daudziem, būsim atklāti ─ laika trūkuma dēļ, reti kurš izlemj to īstenot, tāpēc arī līdz šim šī iesaiņošanas metode nav īpaši atzinīgi novērtēta.


 • Neliela kastīte ar lieliem rotājumiem. Ja lielu kastīti nevar atrast, mazāku dāvanu kasti ir iespējams izrotāt ar lielu banti (to var izgatavot pašam, no satīna lentes) vai milzīgu Ziemassvētku rotājumu ─ šādi centieni noteikti tiks augsti novērtēti!

mazas ziemassvetku davanas ar lielu rotajumu

 • Neparedzamā forma. Iespējams, pārsteigumu parasti sabojā redzamā dāvanas forma, tāpēc Jums vajadzētu mēģināt paslēpt patieso ideju, un, varbūt ─ pat maldināt potenciālo adresātu. Mazākas dāvanas ir iespējams ietīt papīra dvielī, lai izveidotu burbuļa vai konfektes formas dāvanu, nedaudz lielākas ─ ielieciet krūzē vai apavu kastē, savukārt, lielākajiem iepakojumiem izmantojiet vēl lielākas kastes. Principā jebkurš tīrs konteiners Jūsu mājās var kļūt par pamatu iesaiņošanai: jo oriģinālāku risinājumu atradīsiet, jo vairāk pārsteigsiet savus mīļos! Ziemassvētku dāvanu iesaiņošana kļūs par Jūsu radošuma avotu.

ziemassvetku davana apala iepakojumaziemassvetku davana soma

Izmēģiniet dāvanu papīra alternatīvas

Kad mēs saņemam dāvanu, kas ir iesaiņota īpašā dāvanu iesaiņošanas papīrā, mēs neesam pārāk pārsteigti ─ ja Jūs meklējat interesantākus risinājumus, Jums vajadzētu izmantot sekojošās idejas:  

 • Vecās avīzes. Šī ir – redzēta vairāk nekā vienu reizi, bet joprojām ir ļoti populāra ideja, kas piešķirs Jūsu dāvanai ekskluzivitāti un, tajā pašā laikā, atbildīs dominējošajām modes tendencēm. Vislabāk ir izvēlēties melnbaltas avīzes lapas, bet papildu rotājumiem izmantot pēc iespējas dabiskākus toņus – tad gala rezultāts būs vēl iespaidīgāks.

avizu izmantosana iesainosanas papira vieta ziemassvetku davanam

 • Apģērbs. Jūs varat vienkārši "apģērbt" savu dāvanu kreklā vai jebkurā citā līdzīgā apģērbā. Ja Jūs no piedurknēm sasiesiet burvīgu lenti, šāds iepakojums noteikti piesaistīs citu uzmanību. Turklāt, šāds risinājums būs videi draudzīga izvēle.

davanu iepakosana apgerba un audumosziemassvetku davanu iepakosana apgerba

 • Papīra dzīvnieki. Ja vēlaties, lai Jūsu dāvana izstaro Ziemassvētku garu, pārvērtiet to par burvīgu meža iemītnieku. Izveidot briedi ir ļoti viegli: viss, kas Jums ir nepieciešams, ir sarkans deguns, acis un stāvoši ragi. Pēc līdzīga principa varat eksperimentēt ar pingvīniem, lāčiem vai jebkuru citu dzīvnieku, kas Jums patīk.

davanas iepakotas skaista iesainojuma ar papira briedi

 • Rotaļīgi smaidiņi. Dāvana var pārvērsties ne tikai par dzīvnieku, bet arī par rotaļīgām emocijzīmēm, kuras daudziem ir labāk pazīstamās kā „emoji“ – tas prasīs tikai dažas papildu detaļas. Padomājiet, kādu noskaņojumu vēlaties izteikt. Piemēram, dāvanas puisim var dekorēt ar romantisku skūpstu, bet brālim vai māsai nesaudzējiet plašu smaidu vai pat rotaļīgi parādītu mēli.

Padomājiet par katru sīkumu

Ziemassvētku dāvana izskatīsies sirsnīga un interesanta, ja padomāsiet par katru sīkumu. Jums šajā ziņā ir neierobežotas iespējas – šeit ir dažas no populārākajām idejām:

 • Oriģinālās vārdu kartes. Ja Jūs veltīsiet šīm uzdevumam nedaudz vairāk laika, šī dāvana var kļūt par visinteresantāko un sentimentālāko. Uzrakstiet personisku ziņojumu kartes iekšpusē, atrodiet un pielīmējiet asprātīgākos savas mājas attēlus, izveidojot šarādes ─ šīs ir tikai dažas idejas, kas svētku vakaru padarīs vēl īpašāku. Ja Jums pietrūkst laika šādām nodarbēm, varat iegādāties īpašas Ziemassvētku uzlīmju kartītes ─ tas parādīs, ka Jūs neatstājāt dāvanu iesaiņošanu uz pēdējo brīdi.

originalas kartinas uz davanamvardu kartinas uz ziemassvetku davanamkartinas uz ziemassvetku davanam

 • Ziemassvētku eglīšu rotājumi. Ziemassvētku eglītes rotājumus (vai pat lampiņas) var izmantot ne tikai svētku eglītei – tie ir lieliski piemēroti arī Jūsu dāvanu rotāšanai. Aptiniet rotājumus ar burvīgu lenti un nebaidieties sajaukt interesantākas krāsas – tas piešķirs īpaši stilīgu izskatu.

 • Meža daļiņa. Šajā sezonā īpaši moderni būs dabiskie dāvanu rotājumi. Priežu zari, priežu čiekuri vai līdzīgi atribūti padarīs Jūsu dāvanu ekskluzīvu. Ja vēlaties vēl lielāku oriģinalitāti, varat arī sasmaržināt dāvanu – šādu lielisku risinājumu neviens īsti negaidīs.

koka zarinu izmantosana ziemasvetku davanu iepakojumadavanu iepakojums ar ciekuriem un lapamziemassvetku davanu iepakosana izmantojot zalumus

 • Papīra ziedi. Dekorēt dāvanu ar dzīviem ziediem būtu mazliet sarežģīti, taču, ja izmantosiet iztēli, Jūs viegli varēsiet izgatavot šādus augus gan no kreppapīra, gan no jebkura cita papīra. Šo ideju īpaši novērtēs sievietes, tāpēc, ja apsverat, kā iesaņot dāvanu mammai, noteikti ir vērts apsvērt šo ideju.

papira ziedi uz ziemassvetku davanu iepakojuma

 • Detaļas no pārtikas. Saldas dāvanas vairāk vai mazāk patīk ikvienam no mums, taču Jūs varat tās izmantot arī kā rotājumus. Ja slavenais piparkūkas cepums pārvērtīsies par vārda kartīti, neviens nešaubīsies, cik lielu uzmanību veltījāt Ziemassvētku dāvanu iesaiņošanai. Šim nolūkam varat izmantot arī žāvētus apelsīnus vai citus produktus – viss ir atkarīgs no Jūsu iztēles.

kalteti apelsini ziemassvetku davanu iepkojumsziemassvetku davanu iepakosana izmantojot partikas produktuskonditorejas izstradajumu izmantosana davanu iepakojumam

Izmantojot visus šos trikus, Jūs noteikti pārsteigsiet savus draugus un radus ar savu iesaiņojumu. Vislabāk par to sākt rūpēties pēc iespējas agrāk ─ tad Jums būs laiks īstenot dzīvē pat visnegaidītākās idejas! Idejas Ziemassvētku dāvanu iesaiņošanai palīdzēs pārsteigt savus mīļos oriģinālā un radošā veidā.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?