Noderīgi padomi

Dāvana kāzās: Kā to skaisti iesaiņot?

24 09 2020
nelielia davana iepakota papira un parsiea ar lenti un zali

Katra dāvana jāiesaiņo rūpīgi un pārdomāti, domājot par atbilstību tās saņēmējam un īpašajam svētku notikumam. Kāzas ir pagrieziena punkts jaunā pāra dzīvē, tādēļ arī dāvanas iesaiņojums jāizvēlas, domājot par oriģinalitāti, eleganci un, protams, mīlestību. Šajā ceļvedī esam apkopojuši vairākas noderīgas idejas, kā iesaiņot dāvanu jaunajam pārim. 

kazu davana kaste uz galda

Kas nepieciešams dāvanu saiņošanai?

Pirms ķeramies pie idejām, jāsarūpē visi dāvanu saiņošanas piederumi. Nepieciešams dāvanu papīrs, tāpat var izmantot arī kreppapīru, parasti vienkrāsainu papīru. Tāpat vajadzēs līmlenti - vislabāk caurspīdīgu, taču var izmantot arī krāsainu vai ar spīdumiem. Noderēs arī līmes zīmulis, divpusējā līmlente, šķēres un dažādas dāvanu saiņošanas lentes, aukliņas, prievītes, piekariņi un citi dekori. 

Šobrīd aktuāls ir dabas iedvesmots dāvanu iesaiņojums, lina vai cita materiāla audums, prievītes, aukliņas, kaltētas dabas veltes, kas izskatās oriģināli un gaumīgi, it īpaši, ja kāzas notiks brīvā dabā.

Apsiešanai varat izvēlēties spīdīgās auduma lentes, plastmasas tipa lentes, auduma aukliņas un cita veida sasienamos materiālus, atkarībā no Jūsu vēlmēm. Dāvanu papīru varat izveidot paši, nokrāsojot vai apzīmogojot papīru, tapetes vai citu materiālu ar izvēlētiem ornamentiem, piemēram, jaunlaulāto vārdiem. 

kazu davana aploksne

baltas lentes kazu davanas iepakosanai

originali iepakota davana uz kazam

Dāvanu saiņošanas pamatprincipi

Dažādas kastes un kastītes noformēt ir visvieglāk, atliek tikai pielietot iztēli:

 • Novietojiet kastīti uz ietinamā papīra un atzīmējiet, cik lielu tās gabalu Jums vajadzēs nogriezt. Nepieciešams, lai, papīru pārlokot, tas pārklātos pāri otrai malai abos virzienos;
 • Kad papīrs nogriezts vēlamajā formā, pārlieciet pāri vienu otrai garākās malas, lai tās stingri pieguļ kastei, un piefiksējiet vairākās vietās, izmantojot divpusējo līmlenti;
 • To pašu dariet arī galos, aizlokot stūrus, lai veidotos aploksnes forma un nofiksējiet ar abpusējo līmlenti;
 • Kad kaste iesaiņota, pievienojiet tai skaistu dekoratīvo lentu, vēlams, ar pušķi un citiem dekoriem, piemēram, mākslīgajiem ziediem un sausajiem augiem, taureņiem, bumbiņām un arī kartiņu ar sveicienu, ja to plānots izmantot.
 • Nestandarta formas, piemēram, apaļu vai ovālu dāvanu iesaiņošana prasa mazliet vairāk laika un pacietības, turklāt rūpīgāk jāizvēlas ietinamais papīrs, lai tas eleganti piekļautos dāvanas formai un neizskatītos saburzīts. 
 • Šajā gadījumā dāvanu jāiesaiņo, ietinot to papīrā gareniski un uzlīmējot abos galos virs aizlocīta papīra izgrieztus apļus, kuru izmērs ir nedaudz mazāks par dāvanas galu diametru. Noslēgumā dāvanu papildina ar lentēm, pušķiem un dekoriem.

Lielu dāvanu iesaiņošana

Nereti kāzās dāvina dažādus sadzīves piederumus, rotaslietas, ceļojumus un citus pārsteigumus, taču, ja jaunajam pārim plānots dāvināt lielgabarīta dāvanu, piemēram, ledusskapi, jāpadomā, kā interesanti iesaiņot dāvanu šādā izmērā. 

 • Dāvanu papīra ruļļi - tie parasti pieejami noteiktā platumā. Ja tas nenosedz dāvanu pilnībā, izmantojiet materiālu, klājot to vairākās kārtās, sākot ar vienas trešdaļas nosegšanu, tad turpinot ar nākamo slāni, kas nedaudz pārklāj iepriekšējo. Tāpat oriģināli izskatīsies svētku dāvaniņas, kas iesaiņotas avīzes lapās. 
 • Vaskadrāna – ja vēlaties, lai iepakojums dāvanu iesaiņošanai ir izturīgāks, varat izmantot arī dažādu dizainu vaskadrānas, kas izskatīsies eleganti un nesaplīsīs, kā var notikt plāna papīra iesaiņojumu;
 • Torte – ja dāvanas forma pieļauj, to var apdarināt ar mākslīgajiem ziediem un citiem dekoriem, veidojot tortes dizainu;
 • Tas nav tas, ko Tu domā – oriģināla ideja, kā iesaiņot dāvanu - veidojot to citas lietas formā, lai iekšā esošais pārsteigums būtu vēl lielāks;
 • Milzīgs pušķis – kurš no mums nav redzējis, kā filmās tiek dāvināti auto ar milzīgiem pušķiem? Ja arī Jūs pasniedzat lielu dāvanu, arī pušķim jābūt atbilstoša izmēra. 

Kā oriģināli pasniegt dāvanā naudu?

Šis ir bieži izvēlēts risinājums, tādēļ piedāvājam dažas idejas, kas var noderēt, lai kāzu dāvana - naudas iesaiņošana būtu oriģināla:

 • Sarullēt naudaszīmes un salikt glītā kastītē, katrā rullītī ievietojot lapiņu ar novēlējumu vai joku;
 • Ielikt naudu tukšā šļircē, dāvanu kastīti noformējot kā aptieciņu ar lietošanas instrukciju īpašiem gadījumiem;
 • Ielikt naudu īpaši noformētā krājkasē ar konkrētu mērķi, piemēram, nākamajam ceļojumam vai mājokļa iegādei;
 • Nopirkt puķi - naudas koku, pie kura zariem piesien mazus elegantus maisiņus ar banknotēm.

Kā sasiet skaistu pušķi?

Lentes mūsdienās gatavo no dažādiem materiāliem, un katram no tiem ir savas īpašības. 

Lūk, vairākas idejas, lai sasietu vienkāršo vai elegantu dubulto un lielo pušķi, un svētku pārsteigums izskatītos vēl skaistāk:

 • Dubultais pušķis

 • Tifānijas stila pušķis
 • Lielais pušķis

Ceram, ka šie ieteikumi Jūs iedvesmos izvelēties oriģinālu iesaiņojumu dāvanām, un neaizmirstiet, ka arī pasniegšanas process ir daļa no dāvaniņas!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.