Noderīgi padomi

Izvēlne

Kā izvēlēties labāko bērna barošanas krēsliņu?

18 01 2021
pareiza barosanas kreslina izvele

Mazulim augot un attīstoties mainās arī viņa vajadzības. Kad bērns var patstāvīgi sēdēt un ēst cietu pārtiku – parasti no 4-6 mēnešu vecuma – pienāk laiks jūsu virtuves mēbelēm pievienot barošanas krēsliņu.

Kādēļ iegādāties barošanas krēsliņu?

Ir vairāki iemesli, kādēļ barošanas krēsls ir lielisks palīgs ikdienā:

  • Tas ļauj bērnam pilnvērtīgāk apgūt patstāvīgas ēšanas prasmes - vislabāk ar to veiksies drošā un ērtā vietā;
  • Bērns piedalās ģimenes maltītēs - kopīgas maltītes ir lieliska ģimenes tradīcija. Izmantojot barošanas krēsliņu, bērniņš jutīsies kā pilnvērtīgs šī svarīgās norises dalībnieks;
  • Tiek mazināts traumu risks - lietojot barošanas krēsliņu, būtiski sarūk iespējamo traumu risks

Krēsliņi šobrīd pieejami plašā izvēlē, tādēļ katra ģimene var izvēlēties sev tīkamāko risinājumu. Tomēr plašais piedāvājumu klāsts nereti rada apjukumu, jo var būt grūti saprast, kurš krēsliņš bērnam būs piemērotākais. Lai izvēli izdarīt būtu vieglāk, turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs pieņemt labāko lēmumu.

mate baro mazuli barosanas kreslina

Kā izvēlēties barošanas krēsliņu?

Pirms iegādāties bērna barošanas krēsliņu, vecākiem svarīgi izvērtēt atbildes uz dažiem būtiskiem jautājumiem.

Vai to ir ērti lietot?

Vissvarīgākais jautājums - cik viegli tajā var bērnu iesēdināt un no tā izņemt. Pirms pirkuma noderīgi uzzināt draugu pieredzi, lai saprastu, kāda veida krēsliņus viņi izmanto, kādas ir atsauksmes.

Nesteidzieties ar krēsliņa izvēli - izpētiet piedāvājumu vairākos veikalos, pievēršot uzmanību svarīgākajiem faktoriem:

  • Vai barošanas krēsliņš ir aprīkots ar galdiņu, uz kura varat uzlikt ēdienu. Ir arī tādi krēsliņi, ko varat pielikt pie galda, bet tādā gadījumā šo abu mēbeļu augstumam jāsakrīt, vai arī jāizvēlas barošanas krēsliņu ar regulējamu augstumu;
  • Pievērsiet uzmanību drošības jostām - pārliecinieties, ka tās atbilst augstākajām drošības prasībām, tajā pašā laikā vecākiem (bet ne mazulim) ir vienkārši aiztaisāmas un attaisāmas. Lielākā daļa nelaimes gadījumu ar krēsliņu notiek tādēļ, ka vecāki neizmanto piesprādzēšanas funkciju. Atcerieties, tiklīdz jūsu atvase iemācīsies piecelties, viņš to mēģinās darīt arī savā krēsliņā. Trīs vai piecu punktu jostu izmantošana sniegs lielāku drošību;
  • Pārliecinieties, ka krēsls ir stabils. Ir skaidrs, ka mazi bērni nespēj nosēdēt mierīgi, tādēļ būtisks drošības aspekts ir krēsliņa stabilitāte - jābūt pārliecībai, ka bērniņš pats barošanas krēsliņu nevarēs apgāzt.

Barošanas krēsliņu, visticamāk, izmantosiet vairākas reizes dienā, tādēļ ir īpaši svarīgi, lai tas būtu ērts un drošs.

Vai tam ir JPMA sertifikāts?

Drošības jomā ražotāji var iziet testu un viņu krēslu apstiprināšanu, ko veic neatkarīgā Jaunatnes produktu ražotāju asociācija (JPMA). Ja uz krēsla ir JPMA zīmogs, tad tas ir viens no drošākajiem barošanas krēsliņu variantiem.

Vai tas ir ērts bērnam?

Jūs noteikti vēlaties, lai Jūsu atvase tajā sēdētu ilgstoši un justos tajā ērti. Padomājiet, vai tajā ir pietiekami daudz vietas - jāņem arī vērā, ka bērniņš augs, tādēļ labāk iegādāties pietiekami lielu barošanas krēsliņu, lai tas kalpotu iespējami ilgāku laika posmu. Tāpat svarīgi, lai krēsls būtu aprīkots ar stabilu augstuma regulēšanas mehānismu - arī tas nodrošinās, ka krēsls kalpos ilgāk.

Praktiski un ērti ir barošanas krēsliņi ar vairākās pozīcijās fiksējamu atzveltni - īpaši noderīgi tie ir tad, ja mazulis pats vēl patstāvīgi nesēž.

Citi svarīgi jautājumi, izvēloties krēsliņu, ir - Vai sēdeklis ir pietiekami mīksts? Vai tam ir kāju paliktnis? Vai krēsliņam nav asu stūru un malu, kas var savainot mazuļa maigo ādu?

Vai tas ir viegli tīrāms?

Kā zināms – ēdot mazuļi nosmērē visu sev apkārt, un tas nozīmē, ka jums jāpadomā par to, cik viegli pēc tam krēslu var notīrīt. Vairumam krēslu ir vinila sēdeklis, kuru var noslaucīt. Apskatiet, kā spilvens un korpuss pieguļ viens otram un iedomājieties scenāriju ar ābolu biezeni un drupatām. Jo mazāk šuvju un ieloču – jo labāk. 

Nesenais jaunievedums – funkcija plaukts plauktā, kad augšējais plaukts ir noņemams mazgāšanai izlietnē vai trauku mazgājamā mašīnā. Dažiem krēsliem komplektā ietilpst papildu plaukts, lai jums būtu rezerve, kamēr pirmais tiek mazgāts. 

Īpaši ērti ir barošanas krēsliņi ar paplāti, ko var noņemt ar vienu roku - tas ir īpaši labs risinājums aizņemtām māmiņām, jo, kā zināms, mazulis prasa daudz uzmanības un enerģijas.

Vai tam piemīt jums nepieciešamās funkcijas?

Vai jūs pārvietosiet krēslu, piemēram, pievelkot to pie ēdamgalda, bet pēc tam aizbīdot atpakaļ vietā pie sienas? Ja jā – izvēlieties modeli ar bloķējamiem ritenīšiem, lai krēsls lietojot paliktu nekustīgs. 

Daži krēsli ir saliekami uzglabāšanai, kas ir labi, ja to izmanto laiku pa laikam, piemēram, pie vecmāmiņas.

mazuli baro barosanas kreslina

Alternatīva - transformējamie barošanas krēsliņi

Pieejami arī transformējamie barošanas krēsliņi, ko sākotnēji var izmantot kā augsto krēsliņu, bet vēlāk, kad bērniņš paaudzies, transformēt par galdiņu un krēslu. Šajā gadījumā svarīgs aspekts ir krēsliņa materiāls. 

Ja dodat priekšroku koka krēsliņam, pārliecinieties, ka tas ir gatavots no dabīga koka. Izvēloties plastmasas krēsliņu, pievērsiet uzmanību, vai materiālam nav pievienoti kaitīgi piemaisījumi.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
5 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?