Noderīgi padomi

Kā mazgāt sporta apavus?

Sporta apavi vīriešiem plašā izvēlē
20 10 2020
netiri sporta apavi tiks tiriti ar birsti

Sporta apavi - viens no svarīgākajiem sporta tērpa elementiem, kas nodrošina ērtu, drošu un neapgrūtinošu kustību izpildi. Piemērotu un maksimāli komfortablu sporta apavu iegāde ir būtiska, taču mēs nereti mēdzam aizmirst par šo apavu kopšanu. Kā pareizi kopt sportiskā stila apavus un, vai tos drīkst mazgāt arī veļas mašīnā? 

Noderīgi padomi ikdienas tīrīšanai

Tā kā sporta apavi ir vieni no biežāk izmantotajiem apaviem, tie nobružājas un nosmērējas visai ātri. Lai uzturētu šos apavus pēc iespējas labākā stāvoklī, jāatceras, ka tos būtu ieteicams notīrīt pēc katras nodošanās fiziska rakstura aktivitātēm. Piemēram, tādi ikdienišķi netīrumi kā smiltis un dubļi pieprasa tūlītēju tīrīšanu, lai izvairītos no šo gružu pielipšanas un pamatīgu pleķu izveidošanās. 

Sīkus traipus iespējams ātri un ērti noņemt ar ūdeni. Iemērciet lupatiņu siltā ūdenī, izžmiedziet to un pārejiet pāri apavu virsmai, lai noņemtu virspusējo netīrumu kārtu. 

Kas jāzina pirms mazgāšanas?

Ja nu tomēr gadījies saskarties ar kādu pamatīgāku traipu, kas tik viegli nepadodas tīrīšanai ar siltu ūdeni, ņemiet vērā, ka sporta apavus var mazgāt veļas mašīnā! 

sporta apavu mazgasana velas masina

Taču, pirms apavu ievietošanas ierīcē, jāveic vairāki sagatavošanās darbi. Sāciet ar jau iepriekš aprakstīto putekļu, smilšu, sīku akmentiņu un citu gruži noņemšanu no apavu virsmas. Turpiniet ar apavu pēdiņu jeb zolīšu izņemšanu. Zolītes būtu ieteicams cītīgi izmazgāt ar rokām. Šim nolūkam noderēs silts ziepjūdens un speciāla apavu mazgāšanas birstīte.

Ar tekstilu jokot nedrīkst

Īpaša uzmanība būtu jāpievērš tieši tekstila izstrādājuma sporta apaviem, jo to vienlaicīga mazgāšana ar citiem apaviem var sabojāt apavu krāsu. Šādus apavus veļas mašīnā būtu vēlams mazgāt atsevišķi. 

Runājot par šņorēm, arī tās būtu ieteicams izņemt no apaviem pirms to ievietošanas veļas mašīnā. Pastāv liels risks, ka šādi sīki un ne īpaši izturīgi elementi mazgāšanas laikā var tikt neatgriezeniski sabojāti.

Apavu kopšanas ekspertu padomi

Lai apavu tīrīšana un mazgāšana noritētu veiksmīgi, rūpīgi jāuzklausa arī zinošo ekspertu padomi. Sporta apavu pazinēji vēsta, ka šāda tipa apavus vislabāk būtu mazgāt, ievietojot tos speciālā apavu mazgāšanas maisiņā. 

Noteikti jāparūpējas arī par kāda veca T-krekla vai roku dvieļa ievietošanu veļas mašīnā - šis elements mazinās centrifūgas izraisītos sitienus, kas var atstāt negatīvu iespaidu uz Jūsu apavu kvalitāti. 

Jācenšas ievērot arī tas, ka iespēju robežās būtu vēlams izvēlēties speciāli sportiskajiem apaviem paredzēto mazgāšanas programmu. Ja Jūsu veļas mazgājamā mašīna nav aprīkota ar šādu programmu, izvēlieties pēc iespējas delikātāku režīmu!

Noteikti izvairieties no bojātu, nolietojušos, kā arī zemas vai apšaubāmas kvalitātes sporta apavu ievietošanas veļas mašīnā. Arī tādi brīvā laika apavi, kas izdaiļoti ar fliteriem un izšuvumiem veļas mašīnā būs pakļauti augstam sabojāšanās riskam. Eksperti iesaka būt uzmanīgiem arī ar tādiem apaviem, kas papildināti ar gumijas zoli. Šāda tipa zole karstuma un mitruma ietekmē var pilnībā atdalīties no apava.

Jāizvēlas atbilstoši mazgāšanas līdzekļi

Attiecībā uz veļas mazgāšanas līdzekli, noteikti nevajadzētu izlīdzēties ar parasto sausā tipa veļas pulveri. Šāds līdzeklis nav piemērots sporta apavu mazgāšanai. 

Lai veiksmīgi atbrīvotos no traipiem, kā arī izvairītos no jebkāda veida bojājumiem, izvēlieties speciāli brīvā laika apaviem paredzētu mazgāšanas līdzekli. Gadījumā, ja traipu iztīrīšanai nepieciešams izmantot arī balinātāju, būtu ieteicams apavus labāk mazgāt ar rokām.

sporta apavu mazgasana ar birstiti

Sporta apavu žāvēšanas īpatnības 

Pēc cītīgas apavu tīrīšanas, jāatceras, ka pats būtiskākais pēc mazgāšanas ir apavus pareizi izžāvēt. Visefektīvākais no variantiem, kas palīdzēs izvairīties no sporta apavu deformēšanās ir dabiskā žāvēšana. 

Centieties izvairīties no mākslīgo sildelementu izmantošanas - to izdalītā temperatūra apaviem nāks tikai par sliktu. Tiem apavu kopējiem, kas nav apveltīti ar īpašu pacietību, eksperti iesaka apavu iekšpusē ievietot papīra dvieļu strēmelītes. Tās lieliski uzsūks mitrumu un ievērojami paātrinās izžūšanas procesu.

Pareiza un regulāra sporta apavu kopšana nodrošina Jūsu apavu ilgtspējību. Kopti apavi būs spējīgi kalpot Jūsu vajadzībām vairākas sezonas pēc kārtas, kā arī saglabās savas labās auduma īpašības. Atcerieties, ka jebkura veida sports pieprasa atbilstošus apavus. Kur tos iegādāties? Apskatiet interneta veikala 220.lv plašo piedāvājumu un iegādājieties gan sporta, gan brīvā laika apavus ērti un bez nepieciešamības stāvēt rindā.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.