Noderīgi padomi

Kā nopirkt īstā svara hanteles, atbilstoši Jūsu fitnesa mērķiem?

Plaša izvēle hantelēm
17 02 2020
fitnesa aprikojums treniniem

Kā jebkuram citam pirkumam, arī hantelēm ir savas nianses, kas jāņem vērā, tās iegādājoties. Dažādiem vingrinājumiem, prasmju līmeņiem un fiziskajām spējām nepieciešamas atšķirīga svara hanteles. 

Atcerieties, ka hantelēm svaru nepieciešams pievienot pakāpeniski! Pārāk strauja hanteļu svara maiņa var radīt Jums mokošas sāpes un neatgriezeniskas traumas. 

Lūk, daži ieteikumi, kā nopirkt īstā svara hanteles, atbilstoši Jūsu fitnesa mērķiem.

Definējiet konkrētus fitnesa mērķus

Vēlaties trenēt konkrētu muskuļu grupu? Vēlaties iegūt lielāku muskuļu masu vai tomēr atbrīvoties no liekā svara? Konkrētu mērķu definēšana palīdzēs izvēlēties pareizā svara hanteles. 

Smagākas hanteles labi noder muskuļu attīstībai un veidošanai, savukārt vieglākas hanteles labāk stabilizē muskulatūru, īpaši cīpslas un locītavas. Jo lielāka muskuļu grupa, jo lielāku svaru tā var pacelt. Lietojiet mazas līdz vidējas hanteles bicepsiem un tricepsiem, vidējas vai lielas hanteles krūšu, kāju un muguras muskuļu trenēšanai.

Pierakstiet mērķus pirms treniņa vai treniņa laikā. Tādā veidā, sasniedzot vienu mērķi, varat mainīt vai pielāgot tālākās vēlmes, pakāpeniski iegādājoties arvien smagākas hanteles.

Domājot par mērķiem, noteikti neaizmirstiet par savām spējām – sākumā būs jābūt pacietīgiem, lai panāktu vēlamo rezultātu. 

Izvērtējiet savu prasmju līmeni

Īstā svara hanteles lielā mērā atkarīgas no vingrinājuma, kādam tās tiek izmantotas. Piemēram, ja līdz šim esat apmeklējis treniņus, kuros tiek izmantoti tikai trenažieri un ar hantelēm esat spējīgs trenēt tikai rokas, iztiksiet ar 1kg smagām hantelēm. 

Tomēr, ja ar svariem rokās veicat vēl pietupienus, būs nepieciešamas mazliet smagākas, apmēram 5kg hanteles. Apgūstot jaunu vingrinājumu, sākumā noteikti neizvēlieties pašas smagākās hanteles!

Rūpīgi izvērtējiet savu prasmju līmeni, vingrinājumus, ko veicat ar hantelēm – svars, kas neder vienam vingrinājumam, noteikti derēs citam. Ja tomēr nevarat objektīvi izvērtēt savas prasmes, izmantojiet visiem vingrinājumiem vidēja svara hanteles (5 kg) – tas ir objektīvs vidusceļš!

Uzdodiet sev jautājumus

Svarīgākais punkts, lai izvēlētos īstā svara hanteles, atbilstoši Jūsu fitnesa mērķiem, ir uzdot sev pāris jautājumus. Pamēģiniet vienkārši pacilāt izvēlētās hanteles un atbildēt uz šiem jautājumiem:

  • Vai es jūtu izvēlēto hanteļu patieso svaru?
  • Vai, izmantojot šīs hanteles, es varu pareizi izpildīt vingrinājumu? 
  • Vai es spēšu saglabāt pareizu ķermeņa formu ikvienā vingrinājumā, izmantojot šīs hanteles?
  • Vai spēšu fiziski izpildīt vingrinājumus, izmantojot šīs hanteles?
  • Vai man šīs hanteles nešķiet parāk smagas?

Atcerieties, ka veselība un pašsajūta ir svarīgākais! Taču, ja izmantosiet hanteles, kas Jums šķiet pārāk vieglas, iespējams, nespēsiet sasniegt vēlamo rezultātu velamajā laika posmā.

Ņemiet vērā profesionāļu ieteikumus

Gan internetā, gan grāmatās pieejami dažādi ceļveži, kas sniedz informāciju par to, kā pareizi trenēties, ko izmantot treniņos, utt. Šajos ceļvežos bieži vien pieejama informācija arī par hanteļu svaru – lielākajai daļai vingrinājumu ir noteikts konkrēts nepieciešamo atribūtu svars. 

Tas, ka esat spējīgs pacelt lielu svaru un esat nospraudis sev augstus mērķus ne vienmēr nozīmē, ka nepieciešamas pašas smagākās hanteles. Katra cilvēka spējas ir savdabīgas, taču pastāv vispārēji norādījumi:

  • Ja treniņus esat sācis apmeklēt pavisam nesen, līdz šim treniņu laikā izmantojāt trenažieri un svaru jomā esat ‘’jauniņais’’, Jums vispiemērotākās ir hanteles no 2 līdz 10 kg.
  • Ja Jūs esat labā fiziskajā formā, pateicoties regulāriem kardio un muskuļu treniņiem, izmantojiet hanteles no 4 līdz 10 kg. 
  • Ja, pateicoties regulāriem treniņiem, esat spējīgs pacelt savu svaru, izmantojiet hanteles no 6 līdz 10 kg.

{$product_list}

Vadoties pēc šiem noteikumiem, Jūs noteikti spēsiet izvēlēties sev īstā svara hanteles, atbilstoši saviem fitnesa mērķiem!

Pircējiem patika šis ieraksts

3/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.