Noderīgi padomi

Izvēlne

Kādai temperatūrai būtu jābūt ledusskapī vasarā?

Liela izvēle ledusskapjiem
19 06 2019
ledusskapis vasara

Vasaras laikapstākļi ietekmē ne tikai dabu vai mūs bet arī mūsu mājas aprīkojumu – ja vēlaties lai tas arī turpmāk strādātu efektīvi, Jums ir jāveic dažas izmaiņas. Viena no šādām „kaprīzām“ ierīcēm ir ledusskapis – ja vēlaties, lai Jūsu pārtikas preces tiktu pietiekami atdzesētas karstākajās dienās, nedaudz jāpielāgo temperatūra. Šoreiz mēs apspriedīsim ledusskapja ideālo temperatūru siltajā sezonā un kāpēc tā ir jākoriģē.

Optimāla ledusskapja temperatūra

  • Ledusskapja vidējā temperatūra ir 4 grādi, bet atkarībā no šīs ierīces modeļa ir iespējamas svārstības no 1 līdz 4 grādiem. Ļoti svarīgi, lai optimāla temperatūra ledusskapī būtu ne zemāka par norādīto, savādāk pārtikas produktus būs sarežģītāk apstrādāt.
  • Ledusskapja saldētavas temperatūra parasti sasniedz 18-19°C salu.

Kādas izmaiņas ir nepieciešamas vasarā?

Iepriekš minētās temperatūras ir jāuztur visu gadu, bet, ja laikapstākļi ir ļoti karsti, ir vērts padomāt par temperatūras paaugstināšanu. Tomēr tas nenozīmē, ka Jums ir jāveic izmaiņas, tiklīdz sākas pirmā vasaras diena – ņemiet vērā sezonu, tuvākās laika prognozes un attiecīgi pieņemiet lēmumu. Nav skaidrs, kāda ir labākā ledusskapja temperatūra vasarā, bet parasti ieteicams to palielināt par vairākiem grādiem. Piemēram, ja līdz šim esat turējis 3 grādus, varat droši uzstādīt 4 vai 5 grādus.

Daudzi domā, kāda ir šāda ledusskapja temperatūras iestatījuma priekšrocība, bet atbilde ir ļoti vienkārša – tad ledusskapis darbosies efektīvāk un patērēs mazāk enerģijas. Istabas siltums ietekmē ledusskapja iekšējo temperatūru (īpaši, ja bieži atverat durvis) – ja noklusējuma temperatūra ir augstāka, ierīcei būs jāstrādā mazāk, lai to sasniegtu.

Kā uzglabāt produktus ledusskapī ilgāk?

Lai ilgāk izbaudītu svaigus un barojošus produktus, Jums ne tikai jāizvēlas pareiza ledusskapja temperatūra, bet arī jāatceras, ka ne visos plauktos ir vienāda temperatūra. Jo zemāka sekcija, jo zemāka temperatūra. Zinot šo faktu, varat to mērķtiecīgi izmantot, lai sakārtotu produktus:

  • Rezervējiet aukstākos, zemākos plauktus pārtikas produktiem, kas ātri bojājas (augļiem, dārzeņiem, svaigai gaļai vai zivīm);
  • Glabājiet piena produktus un svaigi pagatavotu ēdienu siltākās vietās (paturiet prātā, ka tas svaigā veidā saglabāsies tikai dažas dienas);
  • Vidējos, „neitrālos“ plauktus atstājiet apstrādātiem produktiem, piemēram, sieram vai desai;
  • Izmantojiet durvis kā uzglabāšanas vietu eļļām, mērcēm vai citiem ilgstoši uzglabājamiem produktiem.


Ar nelielu ledusskapja temperatūras paaugstināšanu un pareizu ēdiena izvietošanu Jūs bez lielām raizēm izdzīvosiet pat lielāko karstumu. Nav nepieciešami lieli pūliņi, bet rezultāti Jūs patīkami pārsteigs!
 

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
7 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?