Noderīgi padomi

Kādu siltumnīcu izvēlēties dārzkopim - iesācējam?

Plaša izvēle siltumnīcām un piederumiem
31 01 2020
darzeni aug siltumnica

Iespējams, ka diezgan liela daļa cilvēku sapņo paši par savu siltumnīcu, kurā varētu audzēt sulīgus un gardus augļus un dārzeņus. Tad atliek vien sākt darboties, lai savas vēlmes piepildītu. Taču šajā nodarbē būs jāiegulda gan naudas līdzekļi, gan savs laiks, tēpēc, ja Jūs esat ļoti aizņemts cilvēks, tad diez vai tas būs priekš Jums. Taču, ja Jums ir gan vēlēšanās, gan laiks, tad pavisam noteikti varat sākt nodarboties ar dārzkopību. Lai to varētu darīt, Jums būs nepieciešams izvēlēties siltumnīcu, kas nepavisam nav viegls process. Kāda siltumnīca būs Jums pati piemērotākā, kā iesācējam? Lasiet raksta turinājumu un uzziniet!

Izmērs

Siltumnīcas izmērs ir atkarīgs gan no cilvēku skaita ģimenē, gan no vēlmēm, kādas iecerēts veikt siltumnīcā. Piemēram, ja Jūs šobrīd dzīvojat viens un siltumnīcā vēlaties audzēt tikai tomātus, tad nav nepieciešama liela siltumnīca. Atcerieties, ka siltumnīcas kopšana prasa laiku, tāpēc mazāku siltumnīcu vienmēr būs vieglāk un ātrāk sakopt. Savukārt, ja Jums ir vairāku cilvēku ģimene, tad gan būs nepieciešama lielāka siltumnīca, lai tajā varat izaudzēt pietiekami daudz dažādu dārzeņu vai augļu. 

Jāņem vērā arī siltumnīcas augstums. Ja tajā audzēsiet, piemēram, tomātus, tad nepieciešama vismaz 2 metrus augsta siltumnīca.

Forma

Jūs noteikti esat redzējis dažādu formu siltumnīcas, tāpēc tagad varbūt ir radies jautājums, kuras no tām ir labākas? Iesācējiem vislabākais variants būs arkveida siltumnīcas. Uz šādas formas siltumnīcām nekrāsies sniegs, līdz ar to nebūs riska, ka sniegs varētu to saplēst. 

Pārklājuma materiāls

Ir trīs veidu pārklājumi, ko izmanto siltumnīcu veidošanā – polikarbonāts, stikls un plēve. Katram no šiem materiāliem ir savi plusi un mīnusi. Dārzkopības iesācējiem vislabākais variants būs plēves pārklājums. Plēve ir lētākais no visiem pārklājuma veidiem, to ir viegli uzstādīt, kā arī tā kalpo vairākus gadus. Ja vēlaties, lai plēves siltumnīca kalpo pēc iespējas ilgāk, tad jāizvēlas tāda plēve, kuras sastavā ir īpašas vielas, kas pasargā no ultravioletā starojuma, jo tas visvairāk bojā pašu plēvi.

Uzstādīšanais laiks

Ir jāņem vērā arī siltumnīcas uzstādīšanas laiks. Jūs nevarēsiet kvalitatīvi uzlikt plēvi ziemas laikā. To var izdarīt tikai tādā gadījumā, kad gaisa temperatūra nav zemāka par plus 10 grādiem pēc Celsija. Tas nozīmē, ka plēves siltumnīcu vajadzētu uzstādīt pavasarī vai vasarā. Vislabāk pavasarī, lai pēc iespējas ātrāk varētu tur audzēt visu nepeciešamo.

Katrs cilvēks pieļauj kļūdas, it īpaši, ja kaut kas tiek darīts pirmo reizi. Turpinājumā atradīsiet biežāk sastopamās kļūdas dārzkopju - iesācēju vidū. Izlasiet tās un mēģiniet nepieļaut tās pats!

  • Nekvalitatīvi uzvilkta plēve siltumnīcai

Ja plēve nebūs kvalitatīvi uzvilkta, tā vējā plivināsies, rīvēsies gar siltumnīcas karkasu un vistacamāk arī saplīsīs, tāpēc būs nepieciešams iegādāties jaunu plēvi, jo ne visas plēves var salabot. 

  • Nepareiza vieta

Varbūt sākumā tā nešķiet, tomēr siltumnīcai ir sava vēlamā vieta. To ieteicams novietot ziemeļu – dienvidu virzienā. Tāpat siltumnīcu nevajadzētu novietot zem lieliem kokiem, jo tie traucēs saules gaismas iekļūšanu siltumnīcā, kā arī to zari var sabojāt siltumnīcas pārklājumu. 

  • Siltumnīcas netīrīšana

Vismaz reizi gadā siltumnīcu vajadzētu pamatīgi iztīrīt gan no iekšpuses, gan ārpuses. Siltumnīcā dzīvo dažādi kaitēkļi un slimības, kas kaitē augiem, tāpēc no tiem vajadzētu atbrīvoties. 

Pircējiem patika šis ieraksts

3.2/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.