Noderīgi padomi

Kas ir ortopēdiskais matracis, un kādas ir tā priekšrocības?

Plaša izvēle matračiem
20 11 2019
saklata gulta ar skaistu interjeru

Vārdu savienojums “ortopēdiskais matracis” lietošanā parādījies salīdzinoši nesen. Vai Jūs zināt, kas tas ir? Ortopēdiskais matracis ir tāds matracis, kas nodrošina taisnu mugurkaula pozīciju visā gulēšanas laikā. Taisnas muguras efektu var panākt dažādos veidos, tādēļ šāda matrača īpašības un iedarbība atkarīga no individuāla tā pielietojuma. Kādas ir priekšrocības? Par to lasiet raksta turpinājumā!

Rūpējas par locītavu un mugurkaula veselību

Ortopēdiskais matracis nodrošina mugurai pareizu anatomisko atbalstu. Atšķirībā no citiem matraču veidiem, to lietojot Jums nav jāuztraucas, ka pēc miega vai atpūtas Jums sāpēs muskuļi vai būs stīvs ķermenis. 

Šāda veida matračus īpaši ieteicams izmantot cilvēkiem, kam diagnosticētas mugurkaula slimības, kā arī grūtniecēm.

Nodrošina sāpju profilaksi

Ortopēdisks matracis – sniedz profilaksi tādām slimībām kā hipertonija, aritmija, muskuļu sāpes, kuņģa čūlas, skoliozes, radikulīta, neiralģija, bezmiegs u.c

Ortopēdiskais matracis ir cietāks nekā parastais matracis, un, lai tas kalpotu paredzētajam mērķim, nepieciešams, lai šādu matraci Jums ieteiktu tieši ortopēds. Parasti uz šāda veida matračiem guļ cilvēki ar mugurkaula veselības problēmām, kā arī bērni, kuriem attīstās muskulatūra. 

Ortopēdiskais matracis nodrošina to, ka varat atpūsties un pamosties bez sāpēm. Veseliem cilvēkiem gulēt uz šāda matrača pavisam noteikti nebūs komfortabli, jo muskuļi nepārtraukti būs saspringti.

Pielāgojas individuālām ķermeņa aprisēm

Ortopēdiskā matrača stingrība ir atkarīga no tā pildījuma, savukārt pildījums jāizvēlas atkarībā no tā, kāds ir Jūsu ķermeņa svars - jo mazāks svars, jo matracim jābūt mīkstākam. Ja izvēlēsieties matraci, kas piemērots tieši Jums, varēsiet pārliecināties, ka tas pilda visas nosacītās funkcijas, izbaudīt sniegto komfortu.

Nodrošina pilnīgu ķermeņa atslābināšanos

Uz ortopēdiskā matrača atpūšas ne tikai mugurkauls, bet viss ķermenis kopumā – pilnībā tiek atbrīvots muskuļu un saišu statiskais nospriegojums. Jāņem vērā, ka tikai uz kvalitatīva ortopēdiskā matrača notiek pilnīga muskuļu atslābināšanās, tādēļ, pirms to iegādājaties, rūpīgi pārbaudiet tā izcelsmi, īpašības un mērķus, kādam tas paredzēts. 

Labs ortopēdiskais matracis novērš sasprindzinājumu, turklāt nodrošina arī asinsrites un elpošanas sistēmas darbību. 

Uzlabo miega kvalitāti

Ja izvēlēsieties tādu ortopēdisko matraci, kas pilnībā atbilst Jūsu ķermenim, vecumam un veselības problēmām (ja tādas ir), tad šis matracis pavisam noteikti uzlabos Jūsu miega kvalitāti. Tā kā parastie matrači, to pildījums bieži vien nav kvalitatīvs, cilvēki mēdz sūdzēties par miega trūkumu vai traucējumiem. 

Viena no svarīgākajām ortopēdiskā matrača īpašībām – tas nodrošina labu un komfortablu miegu.

Izgatavots no dabīgiem materiāliem

Šie matrači tiek pildīti ar dažādām pildvielām kokvilnas, lina vai lateksa veidā. To sastāvā nav ķīmisku vielu. Piemēram, lateksa pildījums tiek iegūts no Hevea koka sulas. Pateicoties šim dabīgumam, lateksā nevairojas putekļu ērcītes, dažādas sēnes. Rezultātā ortopēdiskais matracis ir videi draudzīgs un antibakteriāls.

Tas ir universāls

Pateicoties dabīgajiem materiāliem, no kuriem tiek izgatavoti ortopēdiskie matrači, tos ir viegli kopt. Tāpat, ja Jums jau ir šāda veida matracis, taču tā funkcijas ir novecojušas vai vairs neatbilst Jūsu vajadzībām, Jūs to varat mainīt, uzlabot un atjaunot, papildinot to ar noteikta materiāla un cietības kārtām. Taču tas nav lēts process.


Ortopēdisko matraču īpašības ļauj pielāgot tos ikvienai personībai, tādēļ nav nepieciešams uztraukties, ja ieraugāt kādu no šiem matračiem, taču tas Jums neatbilst – tie ir daudz un dažādi, tādēļ no visa to plašā klāsta iespējams piemeklēt tādu, kas ir atbilstošs tieši Jūsu vēlmēm un nepieciešamībām.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?