Noderīgi padomi

Kas ir sporta apavi un ar ko tie atšķiras?

Sporta apavi sievietēm plašā izvēlē
20 07 2020
sieviete sbore sporta apavus trenina laika

Sporta apavi ir apavi, kas paredzēti dažādām sportiskām aktivitātēm, piemēram, skriešanai, tenisam, basketbolam, futbolam un citiem sporta veidiem. Sporta apavi no parastajiem ikdienas apaviem atšķiras gan ar ārējo izskatu, gan uzbūvi. Sporta apavi ir veidoti tā, lai nodrošinātu maksimālu komfortu, kā arī pēc iespējas vairāk samazinātu risku gūt savainojumus. 

Kā izvēlēties piemērotus sporta apavus?

Ir vairāki faktori, kas jaņem vērā, lai izvēlētos labākos un piemērotākos sporta apavus. Mūsdienās klāsts ir tik ļoti plašs, ka sporta apavus var pieskaņot pat pie ikdienas apģērba un justies tajos ērti visas dienas garumā. 

Ja apavi ir pareizi izvēlēti, tad tajos būs ērti gan brīvajā laikā, gan treniņos. Iespējams, ka ir cilvēki, kuri līdz galam neizprot, kas ir sporta apavi un kā tos pareizi izvēlēties, tāpēc turpinājumā būs minēti vienkārši soļi, pēc kuriem atrast vajadzīgo:

  • Laikus jāsaprot, kad jāatbrīvojas no vecajiem sporta apaviem.

Šis attiecas uz cilvēkiem, kuri jau laiku atpakaļ ir iegādājušies sporta apavus. Sporta apavu zole ir izstrādāta tā, lai absorbētu, ka arī atvieglotu slodzi locītavām. Pat vislabākās kvalitātes apavu zoles ar laiku zaudē savas īpašības. Ja pat pēc mazākās slodzes treniņa vai pat pastaigas jūtat, ka sāk sāpēt locītavas, ir īstais laiks mainīt apavus, jo tie vairs nepilda savas funkcijas. Der zināt, ka šādu apavu lietošana var kaitēt veselībai. 

  • Jāizvēlas atbilstošs sporta apavu izmērs

Lai apavi patiešām būtu ērti, ir jāizvēlas pareizais izmērs. Jāņem vērā, ka vakaros vai pēc fiziskas slodzes, kājas mēdz pietūkt, tāpēc šajā laikā nevajadzētu doties uz veikalu mērīt apavus, jo var izvēlēties nepareizo izmēru. Kad mērāt apavus, jāpārliecinās, ka kāju pirksti brīvi kustās un tie neskaras klāt apavu purngalam. Papēdim jābūt stingri apņemtam. Tas palīdzēs pret apavu cilāšanos slodzes laikā. Tāpat jāpievērš uzmanība apavu augšējai daļai. Tajai jābūt pietiekami stingrai, lai sportojot negūtu traumu, taču sporta apavi nedrīkst būt par mazu, pretējā gadījumā tie spiedīs un berzīs. 

  • Jāizvēlas atbilstošs stils

Katram cilvēkam ir sava gaume attiecībā uz apģērbu un apaviem. Arī sporta apavus var un vajag izvēlēties savā stilā. Mūsdienās ir pieejami dažādu modeļu un krāsu sporta apavi. Sākot no klasiskiem toņiem, beidzot ar spilgtiem un pamanāmiem toņiem. Ja sporta apavi būs koši, tie būs lieliski akcenti pie sporta apģērba, tāpēc nebaidieties arī eksperimentēt, un, ja līdz šim esat vienmēr izvēlējies ieturētus toņus, tad tagad ir īstais laiks kļūt spilgtākam un pamanāmākam. 

  • Jānovērtē sporta apavu kvalitāte

Pats svarīgākais, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties sporta apavus, ir to kvalitāte. Tikai kvalitatīvi apavi spēs nodrošināt vajadzīgo komfortu, lai ikviens treniņš būtu pēc iespējas patīkamāks. Lai zinātu, ka apavi patiešām ir kvalitatīvi, ieteicams iegādāties atpazīstama ražotāja sporta apavus.

sieviete sporta terpa un apavos gatavojas treninam

Atšķirība starp sieviešu un vīriešu apaviem

Der zināt, ka sieviešu apavi atšķiras no vīriešu apaviem. Pirmkārt, jau tie atšķiras pēc ārējā izskata, kā arī pēc uzbūves. Visvairāk atšķirības ir novērojamas tieši skriešanas apavos. Labākie skriešanas apavi asfaltam un iekštelpām arī atšķirsies. Parasti sieviešu sporta apavi ir veidoti tā, lai pēdas priekšpuse būtu platāka kā papēža daļa. Savukārt vīriešu apavi ir platāki visā to garumā. 


Mēdz būt tā, ka gan sieviešu, gan vīriešu apavi pēc ārējā izskata ir gandrīz vienādi, taču būtiskākās atšķirības slēpjas tieši viduszoles materiālos, kā arī papēžu atbalstā. Tā kā sievietēm ķermeņa svars lielākoties ir mazāks nekā vīriešiem, sieviešu apavi ir veidoti tā, ka to starpzoles uztver mazāku triecienu nekā viriešu apavi. Sieviešu sporta apavi ir arī vieglāki par vīriešu sporta apaviem.


viriesu sporta apavi, austinas un udens pudele

Kur iegādāties sporta apavus?

Sporta apavus var iegādāties gandrīz ikvienā apavu veikalā. Protams, vislabāk tos iegādāties specializētajos veikalos, kas piedāvā visu nepieciešamo tieši sportam. Šajos veikalos būs plašs piedāvājums, kā arī varēsiet saņemt pārdevēja konsultāciju, kas ļaus izvēlēties atbilstošākos apavus. 

Tomēr laba alternatīva ir arī iepirkšanās internetā. Apavi internetā ir pieejami tikpat lielā klāstā, kā specializētajos veikalos. Dažkārt internetā pat ir lielāka apavu izvēle. Vēl jāpiemin tas, ka, iepērkoties internetā, varēsiet ātri un ērti salīdzināt cenas dažādiem apavu modeļiem, kā arī uzzināt citu pircēju atsauksmes. Ja baidāties, ka internetā iegādātie apavi nederēs, tos 14 dienu laikā bez problēmām varēsiet atgriezt atpakaļ pārdevējam. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.