Noderīgi padomi

Labākie skriešanas apavi asfaltam

Plaša izvēle sieviešu skriešanas apaviem
22 06 2020
sieviete skrien pa asfaltu skriesanas apavos

Skriešanas sporta popularitātes pieaugums pēdējo gadu laikā ir nepārprotami pieaudzis, jo fiziskās aktivitātes ietekme uz organismu ir visiem labi zināma. Šis fakts neizraisa izbrīnu, jo skriešana patiesi ir lielisks sporta veids, kas nodarbina praktiski visas muskuļu grupas. Nododoties skriešanas sportam, ļoti svarīgu lomu spēlē tieši sporta apavu izvēle. Interneta veikals 220.lv aicina Jūs iepazīties ar skriešanas apaviem, kas paredzēti skriešanai tieši pa asfaltu, kā arī apskatīt vairākus faktorus, kas būtu jāņem vērā, pirms šādu apavu iegādes. 

Galvenās asfalta skriešanas apavu īpašības

Skriešanas apavi asfaltam ir vislabāk piemēroti skriešanai pa ietvēm, gājēju celiņiem vai citiem cietiem segumiem. Tie izceļas ar īpašu vieglumu un ir visai elastīgi. Šie apavi ir konstruēti tā, lai pēc iespējas labāk apslāpētu pēdas triecienus pret asfalta virsmu, kā arī stabilizētu pēdas soļa virzienu. Apavu zole parasti ir salīdzinoši plāna un nodilumizturīga. Skriet pa asfaltētu virsmu ir grūtāk, tāpēc asfalta skriešanas apaviem ir jānodrošina efektīvs pēdas atbalsts, kas pasargā skrējēju no locītavu traumēšanas.

Faktori, kas noteikti jāņem vērā

Ja esat nolēmis savās ikdienas skriešanas gaitās doties pa asfaltētu vai kādu citu cieta seguma virsmu, svarīgi izvēlēties piemērotus skriešanas apavus, lai izvairītos no dažāda veida traumām un sastiepumiem. Protams, arī skriešanas tehnikai ir liela nozīme, taču bez pareiza atbalsta sniedzošiem apaviem neiztikt. 

Lai labāk saprastu, kāda veida apavus iegādāties, pievērsiet uzmanību dažiem svarīgiem faktoriem:

Pēdas velves tips 

Katram fiziski aktīvam cilvēkam, kas regulāri nodarbojas ar skriešanu, ir jāpievērš pastiprināta uzmanība savai pēdu veselībai. Pēdu velvēm ir jābūt pareizi attīstītām. Cilvēka pēdai ir divas velves – gareniskā un šķērsvelve. Ja kādā no tām parādās kādas deformācijas pazīmes, konkrētā pēda vairs nespēj normāli funkcionēt. Tieši šī iemesla dēļ, atbilstošu skriešanas apavu izvēle ir tik svarīga.

Pastāv trīs veidu pēdas velves tipi – augsta, normāla un plata pēdas velve. Šie tipi iet roku rokā ar pēdas velves pronācijas tipiem, proti, neitrālu, pārmērīgu un nepietiekamu pronāciju.

pedas tipi

Kas ir pronācija?

Pronācija ir uz iekšu vērsta pēdas sānsveres kustība brīdī, kad pēda saskaras ar zemi. Tas ir process, kas palīdz samazināt šīs saskares trieciena smagnējumu. Būtībā pronācija darbojas kā trieciena amortizators. 

Apskatīsim izteiktākos pēdas velves pronācijas tipus, lai saprastu, kādi skriešanas apavi būtu vispiemērotākie tieši Jums.

Neitrāla pronācija

Cilvēkiem ar neitrālas pronācijas pēdas velves tipu nav īpaši jāiespringst piemērotu skriešanas apavu meklēšanā. Neskatoties uz to, ieteicams izvēlēties apavus ar pareiziem atbalsta punktiem, lai skriešana būtu patīkams un ērts process. 

Pārmērīga pronācija

Pārmērīga pronācija var nelabvēlīgi ietekmēt tieši gurnu un ceļu zonas. Šajā gadījumā Jums jāizvēlas stabili apavi ar maksimālu atbalstu un augstu amortizācijas līmeni. Šāda veida apavi skriešanas laikā palīdzēs efektīvāk sadalīt saskarsmes radīto triecienu.

Nepietiekama pronācija

Supinācija jeb nepietiekama pronācija savukārt ir pēdas tieksme pietiekami nevērsties uz iekšu. Šis pronācijas tips ļoti ietekmē skriešanas procesa efektivitāti, jo pārmērīgi noslogo pēdu visa skriešanas procesa garumā. 

Skriešanas entuziastiem ar nepietiekamu pronāciju vajadzētu izvairīties no dubultajām zolēm - tās var tikai saasināt šo problēmu.

Slapjās pēdas tests

Pēdas velves pronācijas tipu itin viegli iespējams noteikt arī mājas apstākļos. Saslapiniet pēdu un izveidojiet tās nospiedumu uz grīdas. Ja nospiedums ir ļoti šaurs un zonā starp pēdas priekšējo daļu un papēdi tas neparādās vispār, Jums, visticamāk, ir augsta pēdas velve un nepietiekama pronācija. 

Savukārt, ja pēdas nospiedums ir diezgan plats un salīdzinoši taisns, Jūsu pēdas velve ir plata, kas nozīmē pārmērīgu pronāciju. Nospiedumi, kas izskata ziņā atrodas starp šauru un pārmērīgi platu pēdu, pieder pie normālas pēdas velves un neitrālās pronācijas tipa.

Polsterējuma veids 

Vēl viens būtisks faktors pareizu skriešanas apavu iegādē ir polsterējuma veids. Izšķir vairākus polsterējuma veidus – maksimāls, vidējs, minimāls un barefoot tipa poslterējums. Šie polsterējuma veidi lieliski atsaucas uz jau iepriekš minētajiem pronācijas tipiem.

Maksimāls polsterējums būs īpaši piemērots cilvēkiem ar pārmērīgu pronāciju. Tas nodrošinās augsta līmeņa atbalstu un samazinās iespējamo traumatisma risku. Skrējējiem ar neitrālu pronāciju vislabāk derēs minimāla vai barefoot tipa polsterējums, kas būtiski neiejaucas pēdas darbības procesos. Savukārt, ja esat viens no tiem cilvēkiem, kas saskaras ar nepietiekamu pronāciju, ieteicams izvēlēties starp vidēju un minimālu polsterējumu.

Mērojamais attālums

Vai zinājāt, ka skriešanai pa asfaltu, kā arī jebkuru citu virsmu, gana izšķirošs ir arī mērojamais attālums? Īsākām distancēm visefektīvākie būs maksimāli lokani un pēc iespējas elastīgāki apavi, toties garo distanču pievarēšanai ieteicams izmantot apavus ar augstāku atbalsta līmeni. Jo vairāk kājas un pēdas tiek noslogotas, jo vairāk atbalsta tām nepieciešams.

sieviete skrien pa asfaltu

TOP 3 skriešanas apavi sievietēm 

Asics Gel-Lyte Runner

Asics ir plaši atpazīstams zīmols sporta apavu pasaulē, kas piedāvā ērtus un modernus skriešanas apavus. Asics Gel-Lyte Runner ir minimālistiska stila apavi. Tie lieliski atbalsta pēdas daļu un piedāvā maksimālu komfortu. Šie apavi ir aprīkoti ar īpašu gēla spilventiņu tehnoloģiju, kas lieliski amortizē pēdas triecienus. Lieliska izvēle jebkuram maršrutam.

Reebok Print Run Prime 

Reebok skriešanas apavi garantē augsta līmeņa ērtību, kvalitāti un funkcionalitāti. Print Run Prime modelis visu pārējo vidū izceļas tieši ar savu vieglumu. Šie apavi ir ļoti ērti un elpojoši. Print Run Prime apavu zole nodrošina izcilu stabilitāti skrienot, jo ir apstrādāta ar īpašiem līdzsvara spilventiņiem.

Nike Air Max Thea

Nike atver pavisam jaunu lappusi jaunāko tehnoloģiju attīstības tendencēs. Nike Air Max Thea sieviešu apavi skriešanai ir komfortabli, izturīgi un maksimāli ērti. Šajos apavos ir iekļauta Nike izstrādātā Nike Air tehnoloģija, kas nodrošina lielāku fleksibilitāti un jaudīgāku atsperes momentu. Izcili apavi apņēmīgām skrējējām.

TOP 3 skriešanas apavi vīriešiem 

Adidas Cloudfoam Ultimate

Adidas ir viens no lielākajiem un populārākajiem sporta apavu zīmoliem. Cloudfoam Ultimate modelis ir visai universāls un diezgan pieprasīts aktīvu skrējēju vidū. Apavu biezā zole ir lieliski piemērota skriešanai pa bezceļiem. Šos apavus iesaka arī skriešanai pa asfaltu, jo apavu starpzole ir apstrādāta ar Cloudfoam tehnoloģiju, kas palīdz samazināt pēdas trieciena intensitāti.

Adidas Climacool CM

Vēl viens izcils piemērs lieliskiem Adidas skriešanas apaviem ir modelis Climacool CM. Šie apavi ir brīvi elpojoši, fleksibli un elastīgi. Vai esat pazīstams ar Climacool tehnoloģiju? Tā pasargās Jūsu pēdas no ārējo apstākļu nelabvēlīgās ietekmes un, pateicoties lieliskajai gaisa caurlaidībai , palīdzēs izvairīties no sviedru izstrādāšanās.

Nike Tanjun

Ja esat Nike lieliskās kvalitātes cienītājs un vēlaties atrast maciņam draudzīgu risinājumu, apsveriet Nike Tanjun skriešanas apavu iegādi. Nike apavi ir ļoti viegli. To īpaši augstais komforta līmenis nodrošinās patīkamu un ērtu skriešanu. Nike Tanjun būs izcili piemēroti vīriešiem ar platāku pēdas daļu.

Visi topā atrodamie skriešanas apavi pieejami interneta veikalā 220.lv. Atrodiet sev vispiemērotāko apavu pāri un dodieties aizrautīgā skrējienā!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.