Noderīgi padomi

Kas ir nepieciešams jautrai Ziemassvētku ballītei?

Plaša Ziemassvētku rotājumu izvēle
06 11 2020
ziemassvetku ballite ar svetku dekoracijam draugu un gimenes loka
Vai mierīgi pavadot mājīgus Ziemassvētkus ģimenes lokā, jūs vēlaties organizēt jautru Ziemassvētku ballīti savu draugu pulkā? Protams, svarīga svētku sastāvdaļa ir ēdiens un dzērieni, taču, lai ballīte, izdotos izdevusies pavisam noteikti,, ir vērts apdomāt detalizētāku vakara plānojumu un detaļas. Mēs sniedzam vairākus padomus, lai Ziemassvētku ballīte būtu neaizmirstama.

Ziemassvētku galds

Neapšaubāmi, aicinot viesus kopā svinēt Ziemassvētkus, Jūs noteikti mēģināsiet pagatavot visgaršīgākos ēdienus, kurus likt uz galda. Tomēr ir svarīgi paturēt prātā arī galda klājumu. Tādi sīkumiņi kā sveces, Ziemassvētku vainagi, salvetes, izgaismoti dekori izrotās Jūsu galdu un palīdzēs radīt mājīgu Ziemassvētku atmosfēru Jūsu mājās. Vai varbūt esat apņēmušies pārsteigt viesus un pasniegt maltītes uz šķīvjiem, kas dekorēti ar Ziemassvētku rotājumiem? Jūs varēsiet tos izmantot arī nākamajā gadā, bet, ja nevēlaties tērēt daudz līdzekļu, varat izvēlēties arī vienreizējās lietošanas traukus. Viesi būs pārsteigti ar plašu galda dekoru dažādību. Ja Jums pietrūkst ideju, mēs esam sagatavojuši padomus, kā izrotāt savu Ziemassvētku galdu.

ziemassvetku salvetesziemassvetku salvetes uz galdasvetku salvetes uz galda

Mājīga vide

Ziemassvētki – laiks, kad mēs īpaši rūpējamies par kārtību savā mājoklī un daudz uzmanības pievēršam dekora elementiem. Organizējot ballīti ir ļoti svarīgs attiecīgais iekārtojums. Ziemassvētkiem jūs gatavojaties agrāk, tādēļ pēc svētku perioda sākuma ir vērts padomāt par ballīti un dekora elementiem. Protams, nav iespējams iztikt bez Ziemassvētku eglītes, iespējams, ka jūs izdomāsiet savai ballītei kādu tēmu un dekorā iekļausiet tematiskos rotājumus? Ziemassvētku sveces, spuldzīšu virtenes, izgaismojošās dekorācijas, ēteriskās eļļas pavisam noteikti palīdzēs radīt mājīgu atmosfēru. Neaizmirstiet arī par logiem – tad visi apkārtējie redzēs, ka Jūs jau dzīvojat svētku gaidās. Ir daudz ideju, kā Ziemassvētkos izrotāt logus – izmēģiniet tos, kas Jums patīk visvairāk.

ziemassvetku sveces uz loga plaodzessvetku sveces uz logaziemassvetku sveces uz loga

Ziemassvētku rotājumi brīvā dabā arī palīdzēs nodrošinās Ziemassvētku noskaņu - lampiņas, vainagi un citi rotājumi. Šāda veida Ziemassvētku āra rotājumi atdzīvinās mājīguma sajūtu, un, pats galvenais - pienācīgi uzņems viesus. Būtu labi, ja daudzi rotājumi atbilstu šī gada tematikai, tomēr šajā gadījumā ir apsveicamas arī dažādas improvizācijas. Vēl vairāk uzmanības vērtus risinājumus Jūs atradīsiet rakstā: Idejas mājas dekorēšanai Ziemassvētkos.


Ģērbšanās kods

Reti kāda mūsdienu ballīte iztiek bez interesantas tēmas. Ziemassvētku svinības pašas par sevi nosaka svētku tēmu, bet var būt saaicinātiem viesiem ir vērts izdomāt ģērbšanas kodu? Visiem nebūs obligāti jāvelk Ziemassvētku karnevāla kostīmi, varbūt būs pietiekami tikai ar kādu vispārīgu detaļu? Vai varbūt piedāvāt viesiem saģērbties vienas noteiktās krāsas gammā? Nevēlaties apgrūtināt viesus ar sagatavošanos pūlēm? Tad varbūt paši – mājas īpašnieki, kas gaida viesus, varētu iegādāsies Ziemassvētku vecīša un Sniegbaltītes tērpus? Neapšaubāmi, ka šāds gājiens nodrošinās gan Jums, gan arī Jūsu viesiem pacilātu Ziemassvētku noskaņu.

Tomēr, ja Jūs esat nolēmuši, ka Jūsu svētkiem vajadzētu būt ārkārtējiem, pārliecinieties, ka viesi tiem tiešām ir gatavi. Šeit ir dažas interesantas tēmas ballītēm:

  • Ziemassvētki visā pasaulē. Nav noslēpums, ka dažādās pasaules valstīs ir atšķirīgas Ziemassvētku tradīcijas. Tos var atklāt, izmantojot rotājumus, dzērienus un maltītes. Tikmēr viesiem būs nodrošināta augsta brīvība, izvēloties karnevāla kostīmus – viņi varēs kļūt gan par citu valstu Ziemassvētku vecīšiem, gan par šo valstu iedzīvotājiem, kuri gaida dāvanas.
  • Filmu vai pasaku varoņi. Tā ir – gandrīz visizplatītākā, tomēr vēl joprojām Ziemassvētku ballītei ļoti atbilstoša tēma. Jūs varat izvēlēties vienu filmu, bet tāpat varat saorganizēt arī dažādu varoņu tikšanos – rezultātā svētki kļūs vēl aizraujošāki.

ziemassvetku ballite ar draugiem filmas tematika

  • Masku ballīte. Jā, maskas šogad mūsu dzīvē noteikti netrūkst, tomēr tas mūs šajā ziņā ir padarījis vēl radošākus un atjautīgākus. Viesi varēs izvēlēties gan dažādas aizsargmaskas, gan arī acu maskas – jebkurā gadījumā, Jums noteikti izdosies radīt intriģējošu vai pat nedaudz mistisku atmosfēru.

sieviete skaista karnevala maska posas uz ziemassvetku balliziemassvetku karnevals ar kostimiem un rotajumiem

  • „Smieklīgi“ Ziemassvētku džemperi. Daudzi džemperi, kas medz būt dekorēti ar Ziemassvētku simboliku, ir mājīgi un ļoti mīļi, tomēr Jums ir iespēja padarīt tos vēl smieklīgākus. Uzrīkojiet modes skati un palīdziet izvēlēties spilgtākos ballītes dalībniekus!

draugi poze  neglitos ziemassvetku dzemperos ballite

  • Grezna ballīte. Ja vēlaties nelielu greznību, piedāvājiet viesiem VIP līmeņa ballīti. Tad Jums būs jāsagādā VIP klases dekorus un jāsameklē burvīgu vakara kleitu vai elegantu smokingu.


Dāvanas

Dāvanas – viens no vissvarīgākajiem Ziemassvētku svētku atribūtiem. Uzrīkojot ballīti, noteikti padomājiet arī par tām. Mēs piedāvājam uzzināt, kādas dāvanas draugiem ir vispopulārākās. Tomēr nav nepieciešams pasniegt dāvanu katram viesim, kas ierodas. Dāvanu apjoms un forma ir atkarīga tikai no Jums un Jūsu iztēles. Saorganizējiet dāvanu apmaiņas procesu starp viesiem, dariet to spēles veidā vai pasniedziet katram nelielu sīkumiņu. Vai varbūt vienkārši pārsteidziet viesus, uzrīkojot negaidītu pārsteiguma vakara programmu – galu galā, dāvanas var būt arī nemateriālas. Vēl vairāk par piemērotāko pārsteigumu izvēli lasiet rakstā: Ziemassvētku dāvanu idejas.

skaisti iesainota ziemassvetku davana uz tumsa galda

Vakara programma

Organizējot ballīti nepieciešams pārdomāt par to, kā varētu izklaidēt savus ciemiņus, kādas izklaides piedāvāt. Iepriekšēji apsveriet vakara programmu, kas varētu ieinteresēt atnākušos ciemiņus, parūpējieties par nepieciešamajiem atribūtiem. Neviens labāk par jums nepazīst jūs tuviniekus un draugus, tādēļ jūs vislabāk zināt, kā tos pārsteigt un iepriecināt. Sagatavojiet galda spēles vai interaktīvās datorspēles, ar kā palīdzību varēs iekustināt viesus, piemēram, spēle Just Dance var uzaicināt visus piecelties un jautri uzdejot.

draugi spele datorspeles ziemassvetku ballites laika

Tiem, kuriem nepatīk dejot, var būt interesanti padziedāt karaoke. Tostarp, pastāv iespēja apvienot dejošanu un dziedāšanu, lai visiem tiktu nodrošināta jautrība. Būtu ideāli, ja Jūsu vakara programmai būtu nodrošināts ballīšu skaļrunis ar mikrofonu un apgaismojumu. Tas nodrošinātu ne tikai lielisku skaņu, bet arī apgaismojumu, kas radītu neparastu un maģisku svētku noskaņu Jūsu mājās. Viktorīnām, filmām un citai video informācijas apskatīšanai noteikti noderētu projektors. Tad Jums būtu daudz vieglāk iesaistīt dalībniekus vakara programmā – rezultātā svētki kļūs vēl neaizmirstamāki.