Noderīgi padomi

Virtuves tehnikas must-have: Kam jābūt ikvienā virtuvē?

Plaša izvēle ledusskapjiem
18 06 2020
funkcionali ierikota virtuve ar cepeskarsni, ledusskapi, tosteri

Mūsdienās virtuve ir saimnieces sirds, pat, ja ar gatavošanu esat uz “Jūs”. Pilnvērtīga un funkcionāla virtuves tehnika var būt atslēga uz lielisku ēdienu un dzērienu pagatavošanu, kā arī ikdienā atvieglot virtuves darbu procesus gan ērtuma, gan laika ziņā. 

virtuves ierices

Zemāk apskatīsim virtuves tehnikas must have, kas viennozīmīgi ir veiksmes atslēga efektīgas virtuves izveidošanā. 

Ledusskapis un saldētava

Ledusskapis ir sadzīves tehnika, kas ļauj pilnvērtīgi uzglabāt produktus ilgākam laikam svaigus, tieši tikpat vērtīgas ir arī saldētavas, kurās var uzglabāt gaļu, ogas, dārzeņus un pat sēnes. 

Izvēloties ledusskapi un saldētavu, ir jāņem vērā ne tikai tas, cik liela platība ir virtuvē, bet arī tas, cik liela ģimene Jums ir. 

Izvēles iespējas ir vairākas:

 • Mazie ledusskapji ar dažiem plauktiem;
 • Lielie ledusskapji, kas sadalās puse uz pusi ar saldētavas daļu;
 • Atsevišķas horizontālas vai vertikālas saldējamās kameras

Ja iespējas atļauj un ir vajadzība, tad Jūs varat izvēlēties atsevišķu ledusskapi un atsevišķu saldētavu, tādējādi nodalot svaigo produktu uzglabāšanu no saldētajiem. Atsevišķa saldētava ir svarīga sadzīves tehnika, ja ģimenē iepērkat produktus arī uz priekšdienām, un šo produktu uzglabāšana ļauj tos sasaldēt. 

Saldētavā uzglabātie produkti var atvieglot arī vakariņu gatavošanu, lai katru dienu nebūtu jādodas uz veikalu. 

Labākie ledusskapji mūsdienās ir aprīkoti ar daudzām noderīgām funkcijām, kas var atvieglot mūsu ikdienu, piemēram:

 • Temperatūras saglabāšanas funkcija, ja ir atslēgta strāva;
 • Papildus dzesēšanas iespēja, ja piepildiet ledusskapi pilnu ar pārtiku;
 • Ledus izgatavošanas papildierīce;
 • Šķidrumu dispansers, kas atdzesē ielietu dzērienu, neatverot ledusskapja durvis;
 • Elektronisks vai skārienjūtīgs uzstādījumu panelis;
 • Atsaldēšanas funkcija, kas neprasa manuālu darbību;
 • Door-in-Door funkcija, kas ļauj apskatīt ledusskapja saturu, neatverot durvis;
 • Tīrības un svaiga aromāta funkcija, kas iespējama pateicoties antibakteriālajam pārklājumam, ogles filtriem u.c.


Cepeškrāsns

Sacepumi, cepta zivs vai lasis, konditoreja un daudzi citi gardi ēdieni ir viegli pagatavojami labā cepeškrāsnī. Cepeškrāsns mūsdienās ir tik ērta sadzīves tehnika, ka ietaupa arī saimnieku laiku stāvot pie plīts, jo cepeškrāsnis ir aprīkotas gan ar laika atskaites funkcijām, gan dažādiem cepšanas un grilēšanas režīmiem, gan arī pat ar mikroviļņu funkcijām. 


Kafijas automāts

Lielākā daļa cilvēku savu rītu nespēj iedomāties ar gardi kūpošu un aromātisku kafijas krūzi. Kafijas automātu piedāvājumos ir liela dažādību, tāpēc savu kafijas automātu var atrast sev ikviens. 


Mikroviļņu krāsns

Steidzīgiem cilvēkiem, kuri ikdienā savas maltītes laika trūkuma dēļ nevar pagatavot sildot uz pannas vai cepeškrāsnī, ļoti labprāt ātram un ērtam režīmam izmanto mikroviļņu krāsni. Mikroviļņu krāsns ir arī labs palīgs, lai ātrāk atsaldētu saldētos produktus, piemēram, gaļu. 


Virtuves kombains

Virtuves kombains kā palīgs virtuvē ir unikāls laika un jebkuru citu resursu taupītājs, kad ir jāpagatavo maltītes ģimenei vai viesiem. Virtuves kombains ir unikāls jebkuras saimnieces palīgs - tā ir sadzīves tehnika, kas spēj aizvietot vairākas ierīces un darbības virtuvē. 

Ir divu veidu virtuves kombainu modeļi:

 • Mīklai paredzētie virtuves kombaini;
 • Standarta virtuves kombaini. 

Mīklai paredzētie virtuves kombaini spēj samīcīt, samaisīt un sakult īsā laikā jebkādu mīklu, attiecīgi, Jums nevajadzēs veltīt ilgu laiku mīklas pagatavošanai, jo varēsiet tikmēr izdarīt kādus citus darbus. 

Standarta virtuves kombaini spēj gan maisīt, gan griezt, gan malt un smalcināt dažādu struktūru un veidu produktus. Saimniece šādā kombainā var gan sarīvēt kartupeļus, lai ceptu kartupeļu pankūkas, gan smalcināt sīpolus vai sagriezt salātus.