Noderīgi padomi

Kā izvēlēties autosēdekli?

Plaša izvēle autosēdekļiem
13 01 2020
dross auto sedeklitis bernam

Lai bērni būtu drošībā, ceļojot ar automašīnu, ir vērts parūpēties par tiem piemērotajiem autosēdekļiem. Šo produktu izvēle – ir īpaši plaša, tomēr var droši teikt, ka labākie autosēdekļi ir tie, kas ir lieliski piemēroti tieši Jūsu atvasītēm. Jūs to uzzināsiet, iepazīstoties ar dažiem būtiskajiem aspektiem.

Autosēdekļu grupas

Autosēdekļi pēc mazuļa vecuma un svara tiek klasificēti atbilstošās grupās – tieši ar šo aspektu Jums ir jāiesāk savu meklēšanu.

  • 0 grupa. Tie ir autosēdekļi zīdaiņiem, kuru svars nav lielāks par 10 kilogramiem, un parasti tie ir piemēroti lietošanai līdz laikam, kad mazulis sasniedz 9 mēnešu vecumu. Tos var izmantot arī kā pārnesāšanas ierīci un tie ir uzstādāmi ar seju pret braukšanas virzienu.


  • 0+ grupa. Tie arī ir pārnesāšanai pielāgojāmi produkti, kas ir piemēroti jaundzimušajiem līdz 13 kg (līdz 1 gada un 3 mēnešu vecumam). Šādus modeļus arī ir jāuzstāda ar seju pret braukšanas virzienu.
  • 0/1 grupa. Vēl universālāki autosēdekļi – pārnesāšanas sēdekļi, kas nodrošinās drošu mazuļa ceļošanu no dzimšanas līdz aptuveni 1,5 gadiem (līdz bērna svars nepārsniedz 18 kg). Sākumā tie ir jāuzstāda pret braukšanas virzienu, taču, kad mazuļa kājas sāk atsperties pret automašīnas sēdekli, tos droši var pāgriezt ar seju braukšanas virzienā.


  • 1 grupa. Patstāvīgai sedēšanai, pielāgojami produkti bērniem ar svaru no 9-18 kg, vecumā no 9 mēnešiem līdz 4 gadiem, kurus Jūs varēsiet uzstādīt tā, lai Jūsu atvasīte sedētu ar seju braukšanas virzienā. 
  • 0/1/2 grupa. Tā ir vēl viena autosēdekļu grupa, kurā ir iekļauti autosēdekļi ar modificētām iespējām, kurus Jūs varēsiet lietot no dzimšanas brīža, līdz Jūsu atvasīte svers 25 kg. Tas nozīmē, ka bērns varēs izmantot vienu un to pašu autosēdekli līdz 7-8 gadu vecumam.