Noderīgi padomi

Kā padarīt atrašanos autokrēsliņā patīkamāku bērnam?

Autosēdekļi un aksesuāri plašā izvēlē
12 05 2020
bernam ir erti autokreslina

Vai Jūsu bērns, atrodoties autokrēsliņā, bieži kļūst īgns un niķīgs? Diemžēl pat neliels auto izbrauciens ar bērnu var kļūt par smagu pārbaudījumu Jūsu pacietībai. Cenšoties nomierināt bērnu, kas kāda iemesla dēļ savā autokrēsliņā nejūtas ērti, vecāki mēdz novērst uzmanību no ceļa, un jāsaprot, ka tādējādi iespējams izraisīt smagu autoavāriju. 

Lai parūpētos par Jums un Jūsu bērnu un garantētu, ka autokrēsliņš nekļūst par iemeslu milzīgai nelaimei, esam apkopojuši ieteikumus, kā padarīt atrašanos autokrēsliņā patīkamāku bērnam. 

Saudzējiet savu pacietību, izmantojiet šos ieteikumus un parādiet bērnam, ka autokrēsliņš patiesībā var būt pat ļoti ērts!

Uzlieciet autokrēsliņam pārvalku

Bērna āda ir īpaši jutīga – to var kairināt pat autokrēsliņa audums, tādēļ parūpējieties par to! Vairums autokrēsliņu ražošanā izmantoto audumu ir nepiemēroti bērna ādai, var izraisīt niezi, izsitumus utml.

Uzlieciet autokrēsliņam pārvalku – tas ne tikai ļaus izvairīties no veselības problēmām, bet padarīs sēdvietu mīkstāku. Ir daudz un dažāda veida autokrēsliņa pārvalku, tādējādi varat izvēlēties bērnam piemērotāko. 

Ņemiet vērā – kokvilna būs vairāk piemērota vasarai, savukārt plīšs – ziemai. Turklāt, pārvalku iespējams pavisam vienkārši noņemt, un to drīkst mazgāt veļas mašīnā.


Uzlieciet drošības jostu apvalkus

Garāki pārbraucieni bērnam, atrodoties autokrēsliņā, visticamāk, nozīmē daudz un dažādas traucējošas un kaitinošas drošības siksnas. Kāds ir šīs problēmas risinājums? 

Drošības jostu apvalki! Šie apvalki izgatavoti no mīkstiem audumiem, turklāt tos ir pavisam vienkārši kopt. Drošības jostu apvalki ir ar dažādiem rakstiem un tekstūrām, tādējādi varat izvēlēties tādus, kas būs ne tikai funkcionāli, bet patiks Jūsu bērnam. Pārvalki parūpēsies par to, lai neskaitāmās drošības jostas neberztu bērna ādu un nespiestu ķermeni.

Pievienojiet galvas balstu

Zīdaiņu autokrēsliņi jau pamatā aprīkoti ar galvas balstu, taču tas ir lielisks aksesuārs, kas noderēs jebkura vecuma bērnam. Galvas balsts sniedz papildu atbalstu mazuļiem, kas vēl paši neprot stabili noturēt savu galviņu un rūpējas par to, lai bērna kakla muskuļi brauciena laikā, nestabilas pozas dēļ netiek pārpūlēti. 

Pievienojot autokrēsliņam galvas balstu, Jūs garantējat, ka bērns brauciena laikā jutīsies stabili, savukārt pēc brauciena nejutīsies stīvs un nejutīs kakla muskuļu sāpes.

Apsedziet bērnu

Bērniem, īpaši bērniem līdz gada vecumam, ir tendence salt, tādēļ rūpējieties par to, lai Jūsu bērnam vienmēr ir siltas rokas un kājas. Par spīti tam, ka mašīnā pūš silto gaisu, bērnam tāpat var būt auksti – izmantojiet segu un, iesēdinot bērnu autokrēsliņā, apsedziet viņu! 


Piemērota temperatūra ir viens no priekšnoteikumiem, lai bērns autokrēsliņā justos patīkami. Atkarībā no gadalaika un temperatūras, apsedziet visu bērna ķermeni ar piemērota auduma segu un pārliecinieties, ka sega pieguļ ķermenim cieši, bērnam ir silti, nevis auksti vai pārāk karsti.

Piestipriniet logam saulessargu

Ticiet – nekas bērnam neliekas tik nepatīkams, kā situācija, kad iesēdinat viņu autokrēsliņā, viņš ir piestiprināts, nevar īsti pakustēties un tieši sejā spīd saule. Bērna acis ir īpaši jutīgas pret saules gaismu, tādēļ rūpējieties par bērna veselību, piestiprinot automašīnas logam saulessargu.