Noderīgi padomi

Ledusskapja tīrīšana un atkausēšana

Plaša izvēle ledusskapjiem
30 10 2020
sieviete tira ledusskapi

Ledusskapis un saldētava ir neatņemamas virtuves sastāvdaļas, kuras izmantojam ikdienā, lai saglabātu ēdienu svaigu, kā arī sasaldētu to lietošanai vēlākam laikam. Ikviena sadzīves tehnika, tai skaitā šīs ierīces, ik pa laikam ir jātīra, lai uzturētu tās atbilstošā stāvoklī, kā arī parūpētos par drošu apstākļu nodrošināšanu pārtikas uzglabāšanai.

Ledusskapja tīrīšana bieži tiek atlikta vai aizmirsta, un tas parasti rada bažas tikai tad, ja tas sāk radīt nepatīkamu smaku. Eksperti iesaka to tīrīt divas reizes mēnesī, lai neuzkrātos vecie produkti un Jūs redzētu, kas jāizlieto visātrāk, nepavairotos baktērijas, saglabāsies kārtība un paliks neitrāla smarža. Izlasiet šo rakstu, kā tīrīšanu veikt viegli un ātri.

Kā sagatavoties ledusskapja un saldētavas tīrīšanai?

 • Padomājiet, kur uzglabāsiet produktus uzkopšanas laikā. Lai atvieglotu šo procesu, produktu iegādi nedēļai vēlams veikt tad, kad tīrīšanu esat pabeiguši. Produktus no ledusskapja un saldētavas vēsā laikā varat novietot uz balkona, terases, ielikt termosomā vai palūgt kaimiņiem uzglabāt tos pāris stundas. Izmetiet ārā preces, kurām beidzies derīguma termiņš.
 • Atvienojiet ledusskapi no elektrības.
 • Ja ledusskapim nav No Frost sistēmas, tad ledusskapja atkausēšana var aizņemt vairākas stundas. 
 • Ja izmantojat brīvi stāvošo modeli, to vēlams atbīdīt nost no sienas.

Virtuves virsmas tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļi

Ledusskapja tīrīšanai ir piemēroti dažādi virtuves tīrīšanas līdzekļi, piemēram, mīkstās salvetes, kurās izmantota dabiska citrusaugļu eļļa. Tomēr, tīrot ledusskapja iekšpusi, jāizvairās no dažiem produktiem, pat tiem, kas īpaši paredzēti virtuves virsmām. Lielākā daļa tīrīšanas līdzekļu ir ļoti spēcīgi, satur ķīmiskas vielas, kas iznīcina parastos virtuves mikrobus. Tomēr šiem pasākumiem nevajadzētu nonākt tiešā vai netiešā saskarē ar pārtiku. Neatkarīgi no tā, cik tīri pēc tam tīriet ledusskapja iekšpusi, visticamāk, līdzekļi tomēr tāpat nedaudz paliks. Vēlams arī izvairīties no dezinfekcijas līdzekļiem. Vislabāk ir izvēlēties dabiskus tīrīšanas līdzekļus vai meklēt piemērotus produktus, kas īpaši paredzēti ledusskapja iekšpuses tīrīšanai.

Vai dabīgie aizsardzības līdzekļi ir efektīvi?

Droši vien visi ir dzirdējuši par maģisko duetu - sodu un balto etiķi. Soda labi noņem dažāda veida traipus, absorbē sliktas smakas, baltais etiķis aktivizē dārzu, ir piemērots visa veida nerūsējošā tērauda priekšmetu tīrīšanai. Ja Jums nav sodas un etiķa, ledusskapja tīrīšanai lieliski piemērots trauku mazgāšanas līdzeklis, kas izšķīdināts siltā ūdenī. Jebkurā gadījumā visas ledusskapja daļas noslaukiet ar sūkli un pēc tam labi notīriet ar tīru, mitru drānu.

ledusskapja tirisana ar dazadam metodem

Tīrīšanas metodes

Pirms tīrīšanas vispirms sagatavojiet visus nepieciešamos priekšmetus. Tīrīšanas līdzeklis, ar kuru Jūs nolēmāt veikt tīrīšanu (soda un etiķis, ziepjūdens, salvetes vai īpašs tīrīšanas līdzeklis), sūklis un dažas drānas.

ledusskapja tirisana ar lupatinu un specialu tirisanas lidzekli

8 tīrīšanas soļi:

 1. Izņemiet visu no ledusskapja. Augšējā plauktā neatstājiet pilnīgi neko, pat ievārījumu, kas izskatās pietiekami tīrs. Kad ledusskapis ir pilnīgi tukšs, to var tīrīt vieglāk un ātrāk.
 2. Izņemiet visus plauktus un atvilktnes. Vislabāk tos uzglabāt vannā vai dušā. Nomazgājiet visas daļas ar trauku mazgājamo šķidrumu un siltu ūdeni. Ja plaukti ir notraipīti ar traipiem, ļaujiet tiem uzsūkties siltā ūdenī.
 3. Noskalojiet detaļas ar tīru ūdeni un noslaukiet tās īpaši sausas.
 4. Tīriet ledusskapja sienas ar īpašām salvetēm, mazgāšanas līdzekļiem, sodas un etiķa maisījumu vai vienkārši siltu ūdeni ar trauku mazgāšanas līdzekli.
 5. Noslaukiet visu ar mitru, tīru drānu, lai notīrītu visus mazgāšanas līdzekļa atlikumus. Pēc tam labi nosusiniet ar papīra dvieli vai mikrošķiedras drānu.
 6. Kad ledusskapis ir pilnīgi tīrs, ielieciet plauktus un atvilktnes atpakaļ.
 7. Tagad salieciet visu ēdienu ledusskapī. Atbrīvojieties no konserviem, kuriem ir beidzies derīguma termiņš vai kas ir sabojājušies, ievārījumi vai mērces. Iztīriet tos konteinerus, kas atgriezīsies ledusskapī, ar mitru drānu un nosusiniet. Ja ledusskapja plaukti bija netīri, visticamāk, ka uz tiem uzliktās burkas arī nebūs īpaši tīras.
 8. Atcerieties notīrīt ledusskapja gumiju. Tur uzkrājas arī netīrumi, kas neļauj ledusskapja durvīm palikt hermētiskām. Vienkārša mitra drāna ir lieliski piemērota tīrīšanai.

arejas gumijas tirisana ledusskapi

Kā tīrīt ledusskapi no sliktas smakas?

Ja no ledusskapja izdalās nepatīkama smaka, tiklīdz tas tiek atvērts, Jums jārīkojas pēc iespējas ātrāk. Sliktas smakas uzsūcas slikti iepakotos pārtikas produktos un plastmasas traukos, un baktērijas, kas uzkrājas ledusskapī, galu galā sabojās arī pārtiku.

sieviete tira ledusskapi iekspuse

5 pasākumi, lai likvidētu un aizsargātu ledusskapi no sliktas smakas:

 1. Rūpīgi notīriet visu ledusskapi. Kā jau minēts, izņemiet visus produktus, plauktus, atvilktnes un notīriet visu.
 2. Ja tīrīšana nepalīdz, uz pāris stundām ielieciet cepamās sodas trauku tukšā ledusskapī. Tas lieliski absorbēs sliktu smaku.
 3. Ja ledusskapis ir mazs un Jūs pastāvīgi aizmirstat burkas ar pārtikas pārpalikumiem, izveidojiet noteiktu sistēmu. Visu laiku patērējamākos produktus dažu dienu laikā ievietojiet vienā no plauktiem.
 4. Citronskābe ir lielisks veids, kā novērst sliktu smaku. Samitriniet vates gabalu citrona sulā un noslaukiet ar to ledusskapja sienas.
 5. Pārliecinieties, vai ledusskapja temperatūra ir pareiza. Ja tas ir pārāk silts, mikrobi uzkrāsies un smarža ledusskapī parādīsies ātrāk.
 6. Nopērciet īpašu smakas absorbētāju.

Ja ledusskapis jau ir ļoti vecs, smakas nepazūd pat pēc īpaši labas tīrīšanas, un elektroenerģijas patēriņš ir liels, apsveriet iespēju iegādāties jaunu ledusskapi. Ja nezināt, ar ko sākt, izlasiet padomus par ledusskapja izvēli.

Apskatiet dažādas papildu funkcijas, no kurām dažas noteikti atvieglos ledusskapja uzturēšanu. Pieņemsim, ka antibakteriāls pārklājums pārklāj visas sienas. Tieši šis pārklājums palīdzēs aizsargāt ledusskapi no nepatīkamām smakām, pelējuma un baktērijām. Jaunajos modeļos ir arī zonas dzesēšana, mitruma kontrole, ātra dzesēšana un sasaldēšana, kā arī automātiska temperatūras kontrole. Izlemiet, kuras funkcijas Jums ir vissvarīgākās, un izvēlieties labāko ledusskapi.


Kā pareizi tīrīt saldētavu?

Pēc tam, kad visi plaukti un atvilktnes iztukšotas, būs nepieciešams laiks, lai saldētava atkustu. Tāpēc ieteicams atstāt saldētavas durvis atvērtas un novietot uz apakšējās virsmas dvieli, bļodu vai citu trauku, kurā pilēt ūdenim, kad ledus sāks kust. Kad ledus jau kādu laiku kusis, ar speciālu piederumu var mēģināt atdalīt no sienām lielākos ledus gabalus. Neizmantojiet nažus, neskrāpējiet un nelauziet, jo tā varat sabojāt saldētavu!

Kad saldētava pilnībā atkausēta, iztīriet ūdens rezervuāru, ja tāds ir, kā arī izmantojiet siltu ūdeni ar etiķi, dzeramo sodu vai trauku mazgājamo līdzekli, lai iztīrītu visas iekšējās sienas un virsmas. Neaizmirstiet nomazgāt un nosusināt izņemamos plauktus un atvilktnes. 

Kad viss nomazgāts un noslaucīts, salieciet saldētavā atpakaļ visas izņemamās daļas. Ieslēdziet ledusskapi un pārliecinieties, ka gan ledusskapja, gan saldētavas nodalījumos ir noregulēta atbilstoša temperatūra (ledusskapī – +3 līdz +5 grādi, saldētavā -18 grādi).

Kas jāievēro, tīrot ledusskapi un saldētavu?

 • Nelietojiet tvaika tīrīšanas ierīces;
 • Neizmantojiet asas švammītes, birstes vai abrazīvus, spēcīgus un ķīmiskus tīrīšanas līdzekļus (skābes, hloru un tamlīdzīgi);
 • Pirms tīrīšanas izlasiet lietošanas instrukciju;
 • Izvairieties no mitruma nokļūšanas uz elektriskajiem savienojumiem vai ventilācijas restītēm;
 • Vienmēr atvienojiet ledusskapi no strāvas, pirms to sākat tīrīt. Produktus saldētavā ievietojiet tikai tad, kad temperatūra tajā sasniegusi iestatījumos uzstādīto līmeni;
 • Izvairieties likt produktus ledusskapī un saldētavā bez iepakojuma, vāciņa vai pārklājuma;
 • Lieciet produktus plauktos tā, lai tie nepieskaras ledusskapja sienām;
 • Tīrīšanas laikā lietojiet gumijas cimdus.

Ja esat pamanījis, ka ledusskapis vairs nestrādā tā, kā vajadzētu, jaunu varat iegādāties pie mums, 220.lv. Ledusskapji pieejami pievilcīgās cenās.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
4 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.