Noderīgi padomi

Atjaunotas riepas: kādas tās ir un kāpēc tās ir vērts pirkt?

Plaša riepu izvēle
13 08 2019
mehanikis maina automasinas riepas

Automašīnu īpašnieki vienmēr cenšas sekot līdzi auto atvēlētajam budžetam, tāpēc gudri autovadītāji pastāvīgi meklē veidus, kā ietaupīt naudu. Viena no šādām iespējām ir atjaunotas riepas - atjaunošana pagarina riepu kalpošanas laiku, būtiski nesadārdzinot izmaksas. Tomēr šādas riepas bieži tiek uzskatītas par diezgan pretrunīgām, tāpēc pirms to iegādes ir lietderīgi tuvāk iepazīties ar protektoru atjaunošanas tehnoloģijām.

Vasaras riepu TOP 10


Kā tiek izgatavotas atjaunotās riepas?

Izmantojot šo metodi, veco riepu karkass, kas jau ir veicis daudzus tūkstošus kilometru, tiek pārklāts ar jaunu gumijas maisījumu. Šo procesu veic trīs posmos:

  • Pēc nodilušā protektora noņemšanas karkasu un bojātās daļas notīra ar īpašu aprīkojumu;
  • Tās daļas, kas tīrīšanas laikā noņemtas, piemēram, slāņi vai armatūra, tiek salabotas;
  • Visbeidzot, tiek veikta pati atjaunošana, ielejot gumijas maisījumu un veidojot jaunu protektoru.

Ilgtspējības labad ir svarīgi, lai visi procesi tiktu veikti saskaņā ar kvalitātes prasībām, un lai pārliecinātos, ka riepu protektoru atjaunošanai tiek pievērsta nepieciešamā uzmanība, ražošanas procesā tiek izmantoti neskarti un necaurdurti izstrādājumi.

Vissezonas riepas TOP 10


Atjaunotas riepas: plusi un mīnusi

Šo riepu lielākā priekšrocība ir to zemā cena - ja jūs salīdzināsiet atjaunotas riepas ar jaunām, jūs atradīsiet iespējas, kad cena var būt pat divreiz lētākas. Izvēloties šo opciju, jūs arī veicināsiet videi draudzīgu ideju popularizēšanu, jo riepu protektoru atjaunošana samazina nolietoto izstrādājumu daudzumu. Citiem vārdiem sakot, atjaunotās riepas ir gan ekonomiskas, gan videi draudzīgas - kas daudziem būs nozīmīga priekšrocība.

Tomēr arī šajā gadījumā ir savi trūkumi. Restaurētās riepas bieži ir trokšņainākas, tās nevar lepoties ar izcilu bremzēšanas veiktspēju un kalpo daudz īsāk nekā jaunas riepas. Atšķirība īpaši jūtama būs uz mitra asfalta: dažādi testi ir parādījuši, ka šīm riepām ir slikta saķere ar ceļa virsmu un ar tām ir grūtāk uzņemt ātrumu  un bremzēt. Kopumā vienīgā priekšrocība, salīdzinot šos produktus ar pilnīgi jaunām riepām, ir cena - visos citos aspektos jūs nepārspēsiet jaunus modeļus.

Ziemas riepas TOP 10


Tomēr ir ļoti svarīgi, kur un kādas riepas jūs plānojat iegādāties - ja jūs iegādāsieties riepas no atpazīstamiem ražotājiem un populāra zīmola šajā tirgū, jūs varat sagaidīt labus rezultātus. Nezināmiem izplatītājiem šajā gadījumā aicinām neuzticēties: tieši pie tādiem parasti var atrast nekvalitatīvus izstrādājumus. Lūdzu, ņemiet vērā, ka vairāk nekā 15 gadus šādām riepām ir jāveic gan drošības, gan veiktspējas testi, lai nodrošinātu to kvalitāti. Šāda informācija ir iekļauta riepu aprakstā, tāpēc, salīdzinot vairākas iespējas, iegūsiet pietiekami ilgtspējīgu produktu.

Kaut arī atjaunotās riepas nepārsteigs jūs ar īpaši augstu kvalitāti vai iespaidīgām specifikācijām tiem, kas vēlas ietaupīt, noteikti ir vērts padomāt par šādu pirkumu. Vissvarīgākais ir jāizvēlas uzticamas riepas no pazīstamiem uzņēmumiem - daudz šādu iespēju jūs atradīsiet internetveikalā 220.lv.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?