Noderīgi padomi

Atjaunotas riepas: kādas tās ir un kāpēc tās ir vērts pirkt?

13 09 2021
mehanikis maina automasinas riepas

Tuvojoties ziemas sezonai, kad autoceļi apledo un drošības risks, pārvietojoties ar auto, pieaug, īpaši svarīgi pārbaudīt ar kādām riepām aprīkots Jūsu auto.

Kvalitatīvas riepas ir svarīgas, lai bremzēšanas ceļš būtu pēc iespējas īsāks un Jūs nezaudētu kontroli pār savu auto, jo īpaši ziemas braukšanas apstākļos. Protams, viens risinājums ir iegādāties jaunas riepas, bet tā nav vienīgā iespēja - var iegādāties atjaunotas vai atjaunot Jūsu īpašumā esošās bojātās riepas.

Riepu atjaunošana pagarina riepu kalpošanas laiku un, protams, izmantojot atjaunotas riepas, arī izmaksas būs zemākas. Turpinājumā plašāk par to, kā notiek riepu atjaunošanas, kādas priekšrocības ir izmantojot atjaunotas riepas un kādi varētu būt iemesli, lai tomēr izlemtu par labu jaunu riepu iegādei.

Kā tiek izgatavotas atjaunotās riepas?

Vienkāršā veidā aprakstot procesu, kad riepas tiek atjaunotas, veco riepu karkass, kas jau ir veicis daudzus tūkstošus kilometru, bet nav bojāts, tiek pārklāts ar jaunu gumijas maisījumu.

riepu atjaunosana

Riepu atjaunošanas process

Atjaunošana parasti notiek trīs posmos:

  • Lai riepas varētu tikt atjaunotas, vispirms tiek noņemtas nodilušā protektora daļas un riepas bojātās daļas tiek notīrītas ar īpašu aprīkojumu;
  • Tīrīšanas laikā tiek noņemti dažādi riepas slāņi, piemēram, armatūra. Lai paildzinātu riepu kalpošanas laiku, tiek salabotas visas bojātās detaļas.
  • Visbeidzot, tiek veikta riepas atjaunošana. Ielejot specifisku gumijas maisījumu, tiek izveidots jauns protektora slānis un tiek atjaunoti arī riepu sāni.

riepas atjaunosanas process

Pēc tam process tiek pabeigts riepu vulkanizējot, tādējādi panākot, ka atjaunotā virsma noturīgi savienojas ar pārējiem slāņiem.

Ilgtspējības labad ir svarīgi, lai visi procesi tiktu veikti saskaņā ar kvalitātes prasībām, un lai pārliecinātos, ka riepu protektoru atjaunošanai tiek pievērsta nepieciešamā uzmanība, ražošanas procesā tiek izmantoti neskarti un necaurdurti izstrādājumi.

Atjaunotas riepas: plusi un mīnusi

Protams pastāv dažādas priekšrocības un trūkumi, jo atjaunotas riepas nav tas pats, kas jaunas riepas.

Galvenās atjaunotu riepu priekšrocības

Daži iemesli, par labu tam, lai izvēlētos iegādāties atjaunotas riepas:

Ietaupītas izmaksas

Šo riepu lielākā priekšrocība, protams, ir to salīdzinoši zemā cena - ja Jūs salīdzināsiet atjaunotas riepas ar jaunām, atradīsiet iespējas, kad atjaunotas riepas ir pat pat divreiz lētākas. Riepu, kuras karkass nav bojāts, ir iespējams kvalitatīvi atjaunot pat 2 līdz 3 reizes.

Videi draudzīgāks risinājums

Kad jau saražotas riepas tiek atkārtoti izmantotas, samazinās izgāztuvēs nonākošo riepu daudzums. Sarūk gan nepieciešamība ražot jaunas, gan samazinās vidē nonākošo veco riepu daudzums, līdz ar to nozīmīgi samazinās oglekļa dioksīda izmešu apjoms un tiek ietaupīti naftas produkti, kas tiek izmantoti riepu ražošanā.

Tas nozīmē, ka riepu atjaunošana veicina videi draudzīgu ideju popularizēšanu un ilgtermiņā ietaupa vērtīgus un neatjaunojamus resursus.

Braukšanai drošas

Populārs ir uzskats, ka šādas riepas ir nedrošas, taču kvalitatīvi atjaunots protektors kalpo labāk nekā nodilis. Situācijā, kad auto vadītājs turpina braukt ar nodilušām riepām, jo nevēlas iegādāties jaunas, labāka izvēle ir tieši riepu atjaunošana.

Nozīmīgākie atjaunotu riepu trūkumi

Ja šādām riepām nebūtu trūkumu, visticamāk, mēs nekad neiegādātos jaunas.

Ekonomiskās klases riepas

Ja tiek atjaunotās riepas sākotnēji bijušas ļoti kvalitatīvas un dārgas, tad, protams, ietaupījums, ko iegūsiet, ir izteikts. Tomēr situāciju maina ekonomiskās klases riepas, kas bieži vien ir pat lētākas nekā atjaunotās riepas. Protams, tā kā tās ir pilnībā jaunas un nekad nav izmantotas, ir vieglāk garantēt to kvalitāti, tāpēc patērētāji bieži vien izvēlas aprīkot savu auto ar jaunām budžeta klases riepām.

Lietotai precei nav garantijas

Tā kā nav iespējams precīzi noteikt, kā riepa tikusi lietota, nav iespējams garantēt, ka karkass tiešām ir bez slēptiem bojājumiem.

Restaurētās riepas bieži ir trokšņainākas un kalpo daudz īsāk nekā jaunas riepas. Atšķirība īpaši jūtama uz mitra asfalta: dažādi testi ir parādījuši, ka šīm riepām ir garāks bremzēšanas ceļš, tātad salīdzinoši sliktāka saķere ar ceļa virsmu, nekā pilnīgi jaunām riepām.

Ir ļoti svarīgi, kādas riepas tiek iegādātas - ja iegādāsieties riepas no atpazīstamiem ražotājiem un populāra zīmola šajā tirgū, Jūs varat sagaidīt labus rezultātus. 

Nezināmiem izplatītājiem šajā gadījumā aicinām neuzticēties: tieši pie tādiem parasti var atrast nekvalitatīvus izstrādājumus.

Jāņem vērā, ka vairāk nekā 15 gadus šādām riepām ir jāveic gan drošības, gan veiktspējas testi, lai pārliecinātos par to kvalitāti.

Kaut arī atjaunotās riepas nepārsteigs ar īpaši augstu kvalitāti vai iespaidīgām specifikācijām, tiem, kuri vēlas ietaupīt, noteikti ir vērts padomāt par šādu pirkumu.

Vissvarīgākais ir izvēlēties uzticamas riepas no pazīstamiem uzņēmumiem - daudz šādu iespēju Jūs atradīsiet interneta veikalā 220.lv.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?