LĪDZ SVĒTDIENAI! 🤩 -5€ 🤩 -10€ 🤩 -20€ 🤩 atlaide ar atlaižu kodiem 13EXTRA5 / 13EXTRA10 / 13EXTRA20 pārdevēja 220.lv precēm!

Noderīgi padomi

Padomi, kas noderēs, izvēloties gultas veļas komplektu

Plaša izvēle gultas veļai
18 09 2019
gulta ar gultas velu

Miega kvalitāti ietekmē guļamistabas iekārtojums, gultas ērtums un, protams, arī izvēlētā gultas veļa. Pilnvērtīgs miegs veicina produktivitāti, mazina stresu un uzlabo garastāvokli, tādēļ ir vērts ieguldīt tajā, lai guļamistaba kalpotu kvalitatīvai atpūtai. 

Izvēlēties zemas kvalitātes gultas veļu ir tas pats, kas būt ģērbtam nolietotā vai nederošā apģērbā aptuveni 8 stundas dienā un cerēt, ka jutīsies labi. Tas ir maz ticami. 

Gultas veļa šobrīd pieejama patiešām plašā izvēlē. Lai lielajā piedāvājumā orientēties būtu vienkāršāk, noderēs daži padomi. 

Gultas veļas audums 

Viens no būtiskākajiem kritērijiem, izvēloties gultas veļu, ir audums, no kā tā izgatavota. Izvēle ir daudzveidīga – lai saprastu, kuram no variantiem dot priekšroku, jāgūst priekšstats par dažādiem audumiem un to īpašībām. Populārākie gultas veļas materiāli ir:

  • Kokvilna – viens no labāk zināmajiem audumiem. Kokvilnas gultas veļa ir mīksta un izturīga, labi uzsūc mitrumu un ir gaisa caurlaidīga. Kokvilnas gultas veļa pieejama visdažādākajos rakstos un krāsās, tomēr jārēķinās, ka laika gaitā krāsa var izbalēt. Kopumā kvalitatīva kokvilnas gultas veļa būs labs ilgtermiņa ieguldījums;


  • Flanelis – arī šis materiāls patiesībā ir kokvilna, tikai daudz pūkaināks. Tas ir sildošs, tādēļ īpaši noderīgs aukstajos ziemas mēnešos. Tomēr laika gaitā audumā veidojas savēlumi un gultas veļa zaudē savu sākotnējo izskatu. Ja vēlaties, lai flaneļa gultas veļa kalpo ilgāk, izvēlieties augstākas kvalitātes flaneli, no kura radušos savēlumus vienkārši var nogriezt, tādā veidā atjaunojot gultas veļas izskatu;
  • Satīns – blīvs un maigs audums, izgatavots no kokvilnas. Dēļ spīduma atgādina zīdu. Tas ir izturīgs un ilgi saglabā košās krāsas, turklāt ērti gludināms. Lai satīna gultas veļa laika gaitā neveidotu savēlumus, jāpārliecinās, ka tā ražota no kvalitatīva auduma – labākās kvalitātes satīna sastāvā ir 100% kokvilna – bez sintētiskiem piejaukumiem;


  • Mikrošķiedra – arvien populārāka kļūst arī mikrošķiedras gultas veļa. Tā pieejama plašā izvēlē un par pieejamām cenām. Mikrošķiedras audums ir mīksts un gluds, gaisa caurlaidīgs, izturīgs. Taču to nedrīkst mazgāt augstā ūdens temperatūrā.