Noderīgi padomi

Vissvarīgākās prasības kāpņu izvēles sakarā

26 04 2017

Divstāvu mājās kāpnes ir nepieciešamība. Kāpņu izvēles sakarā ir nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību, jo šis jautājums ir daudz nopietnāks, nekā daudziem varētu šķist. Jo pienācīgā veidā izvēlētas kāpnes kļūs, ne tikai par interjera dekoru, bet arī par mājokļa funkcionālu un ilglaicīgu elementu.

Izvēloties kāpnes, kas ir arī ilgtermiņa investīcija, mēs rekomendējam rīkoties saskaņā ar šādiem kritērijiem.

  • Kāpņu pakāpienu augstums. Visiem ir skaidrs, ka pakāpienu augstuma ir jābūt vienādam, lai pārvietošanās pa tiem būtu baudījums, un, lai arī paši pakāpieni izskatītos daudz pievilcīgāk. Pirms pakāpienu augstuma konkretizēšanas, apdomājiet arī to, ka pa šīm kāpnēm pārvietosies arī vecāka gadagājuma cilvēki un bērni, tādēļ būtu ļoti svarīgi rīkoties atbilstoši viņu vajadzībām.
  • Kāpņu platums. Visbiežāk, to nosaka nevis cilvēka vēlēšanās, bet gan viņa iespējas. Tas īpaši ir raksturīgs gadījumā, ja izvēle ir par labu vītņu kāpnēm. Tādā gadījumā, visbiežāk, mēdz būt vēl mazāks kāpņu platums. Protams, jo ir platāki pakāpieni, jo drošāks un daudz stacionārāks ir kāpņu izskats.
  • Stāvums. Ja Jūs vēlaties, lai pārvietošanās pa kāpnēm būtu komfortabla, tad tādā gadījumā ļoti svarīgi būtu izvēlēties tādas kāpnes, kas nebūs pārmērīgi stāvas. Visbiežāk, māju īpašnieki laika gaitā pierod pie stāvām kāpnēm, taču, kā gan jutīsies viesi, kuriem ir bail kāpt augšup?
  • Margas. Nebūt ne visām kāpnēm ir margas, jo dažās mājās tās gluži vienkārši nesader ar izveidojamo interjeru vai arī nav vietas, lai tās tiktu uzstādītas. Un tomēr, ja vien ir tāda iespēja: margas ir ļoti nepieciešamas. Ja tās ir uzstādītas, tad tādā gadījumā, ne tikai ir vieglāk pārvietoties pa kāpnēm, bet arī, pateicoties margām ir iespējams izveidot interesantu interjera risinājumu.
  • Krāsa. Visbiežāk, kāpņu krāsa tiek piemeklēta un pieskaņota mājoklī dominējošiem krāsu toņiem. Var sākt ar vistumšākajām krāsām un beidzot ar vispilgtākajām krāsām, kas salīdzinoši bieži kļūst par mājokļa interjera galveno risinājumu.
  • Materiāls. Iekšējai lietošanai domātās, vispopulārākās kāpnes, tiek ražotas no koka, taču mūsdienās droši var iegādāties arī plastmasas un pat stikla kāpnes. Protams, jāvērtē ne tikai to stils, bet arī funkcionalitāte.

Ja Jūs nezināt, kādas ir Jums vispiemērotākās kāpnes, - konsultācija ar speciālistu Jums palīdzēs izšķirties par to, kas Jums patiešām ir visvairāk nepieciešams. Vissvarīgākais – piešķirt investīcijas, jo kāpņu izveide – tas ir ilgtermiņa risinājums.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.