Noderīgi padomi

Noderīgi padomi, kā iztīrīt dīvānu

Plaša izvēle dīvāniem
17 09 2019
sofa ar galdu

Ir tik patīkami nomainīt veco dīvānu pret jaunu, tīru un ērtu modeli. Taču pat tad, ja esam ļoti uzmanīgi un kārtīgi, var uz dīvāna atstāt traipus. Īpaši grūti to pasargāt, ja mājās ir mazi bērni vai dzīvnieki. Taču nevajag krist izmisumā, jo ir vienkārši un gudri padomi, kuri palīdzēs Jums ātri iztīrīt un atsvaidzināt dīvānu, lai tas atkal izskatītos kā jauns.

Interesanti fakti – Jūs un Jūsu dīvāns

  • Dīvāni, mīkstie krēsli, gultas veļa un citas mīkstās mēbeles ir putekļu ērcīšu paradīze, un to galvenais barības avots ir asinis un cilvēku atmirušā āda. Lai arī tās bez palielinājuma redzēt nevaram, regulāri nemazgājot gultas veļu augstā temperatūrā un neveicot mīksto mēbeļu kopšanu, mēs riskējam saslimt ar alerģijām un saskarties ar citām veselības problēmām.
  • Netīrot dīvānu, tajā ar laiku uzkrāsies par vairāki kilogrami putekļu, kas kaitē mūsu veselībai. 
  • Katrs cilvēks ik dienu zaudē atmirušās ādas daļiņas, un tās nonāk gan uz grīdas, gan arī apģērba un mīkstajām mēbelēm, tai skaitā, dīvāna. 
  • Regulāra dīvāna tīrīšana ne tikai atsvaidzinās tā izskatu, bet pasargās Jūs no dažādām kaitēm.

Dīvāni:


Ar ko sākt dīvāna tīrīšanu?

Lai atbrīvotu dīvānu no traipiem, putekļiem, nepatīkamiem aromātiem un citiem netīrumiem, būs nepieciešamai vairāki līdzekļi, piederumi un apstrādes etapi. Pirmais solis, ar kuru vajadzētu sākt, ir sausā tīrīšana. To veic izmantojot putekļu sūcēju, un, vēlams, lai tam tiktu pievienots īpaši mēbeļu kopšanai piemērots uzgalis. Ar putekļu sūcēja palīdzību varēsi atbrīvoties ne tikai no putekļiem, bet arī no gružiem, drupačām un matiem, kas sakrājušies uz, zem un starp dīvānu spilveniem. 

Kā iztīrīt traipus no dīvāna apdares?

Ikvienam no mums var gadīties neveikli brīži vai situācijas, kuru rezultātā cieš dīvāns. Uz tā izlīst sarkanvīns, tēja, kafija, vai arī četrkājainais mīlulis atstāj uz dīvāna nepatīkamu pārsteigumu. Kā rīkoties, lai atbrīvotos no šādiem un cita veida traipiem? Pirmkārt, jāņem vērā, ka nevajadzētu uzreiz censties traipu berzt ar mitru sūkli. Tādā veidā netīrumus var ieberzēt dziļākos auduma slāņos, kur siltā vidē tiek veidoti apstākļi dažādu sēnīšu un ērcīšu attīstībai. Labākais, ko vari darīt, ir censties nosusināt traipu ar mitrumu uzsūcošu papīra dvieli vai auduma gabalu.

Kad traipa vieta nosusināta, jāizmanto tīrīšanas līdzeklis, kas pielāgots dīvāna apdares veidam, jo dažādi materiāli jākopj atšķirīgi. Piemēram, ādas dīvāni jākopj īpaši saudzīgi, izmantojot mitru (nevis slapju!) lupatiņu vai īpašos ādas kopšanas līdzekļus, kā arī traipus nereti palīdz izņemt medicīniskais spirts. Savukārt mākslīgās ādas mēbelēm var lietot vāju ūdens un etanola šķīdumu. Samta apdares dīvāniem ieteicams izmantot remdenu ziepjūdeni.

Ja meklējat dabīgus un mājas apstākļos izveidojamus tīrīšanas līdzekļus, der zināt, ka auduma apdares dīvāniem var izmantot šķidrumu, kurā sajaukts ¾ silta ūdens, ¼ glāzes etiķa un 1 ēdamkarote trauku mazgājamā līdzekļa. Izsmidziniet šādu sajaukumu uz traipa, paberzējiet ar lupatiņu un ļaujiet izžūt. Atcerieties, ka etiķis arī veiksmīgi palīdz tikt vaļā no nepatīkamiem aromātiem. 

Dabīgā veidā ādas dīvānu vari tīrīt izmantojot maisījumu, kurā ir ¼ glāzes etiķa un ½ glāzes olīveļļas. Izsmidziniet to uz dīvāna un nopulējiet, izmantojot mīkstu drāniņu.

Savukārt sintētiskās apdare dīvānus tīra, lietojot sajaukumu, kurā ir: ½ ēdamkarote trauku mazgāšanas līdzekļa, 1 glāze silta ūdens un ½ glāze etiķa. Rīkojas tāpat kā iepriekš minētajiem materiāliem.

Stūra dīvāni:


Dīvānu komplekti: